Football Schedule for 24th October 2019


 Africa: Caf Champions League - Qualification
Zamalek
18:00 ? - ?
Generation F.
 Albania: Superliga
Partizani
14:00 ? - ?
Skenderbeu
 Argentina: Primera Nacional
Almagro
22:10 ? - ?
San Martin T.
Almagro
Postp. ? - ?
Tigre
 Argentina: Torneo Federal A
Chaco For Ever
19:00 ? - ?
Central Norte
Circulo Deportivo
19:00 ? - ?
Villa Mitre
Crucero del Norte
19:00 ? - ?
Defensores Belgrano VR
Def. Pronunciamiento
19:00 ? - ?
San Martin Formosa
Huracan Las Heras
19:00 ? - ?
Sportivo Estudiantes
Olimpo Bahia Blanca
19:00 ? - ?
Deportivo Madryn
Sansinena
19:00 ? - ?
Club Sportivo Penarol
Sol de Mayo
19:00 ? - ?
Ferro Gen. Pico
Douglas Haig
00:00 ? - ?
Sarmiento Resistencia
Union Sunchales
00:00 ? - ?
Gimnasia E.R.
Juventud Unida Universitario
00:15 ? - ?
Deportivo Maipu
Boca Unidos
00:30 ? - ?
CDJU Gualeguaychu
Desamparados
00:30 ? - ?
Cipolletti
 Bolivia: Division Profesional - Clausura
Real Potosi
00:30 ? - ?
Bolivar
Always Ready
19:00 ? - ?
Wilstermann
San Jose
22:15 ? - ?
Sport Boys
Destroyers
00:30 ? - ?
Oriente Petrolero
 Brazil: Serie B
CRB
22:15 ? - ?
Botafogo SP
Coritiba
00:30 ? - ?
Operario
 Brazil: Copa Verde
Cuiaba Esporte
23:30 ? - ?
Goias
 Bulgaria: Vtora Liga
Lok. Sofia
12:00 ? - ?
Litex Lovech
Hebar
13:00 ? - ?
Pirin Blagoevgrad
Pomorie
13:00 ? - ?
Lok. Gorna
Spartak Pleven
13:00 ? - ?
Septemvri Sofia
Montana
14:00 ? - ?
Strumska Slava
Botev Galabovo
15:00 ? - ?
Chernomorets Balchik
CSKA 1948 Sofia
16:00 ? - ?
Neftochimic Burgas
 Colombia: Liga Aguila - Clausura
Atl. Nacional
23:15 ? - ?
Envigado
Millonarios
01:15 ? - ?
Santa Fe
Dep. Pasto
20:30 ? - ?
Aguilas
Huila
20:30 ? - ?
Ind. Medellin
La Equidad
20:30 ? - ?
Jaguares de Cordoba
U. Magdalena
20:30 ? - ?
Bucaramanga
Petrolera
22:30 ? - ?
Junior
Dep. Cali
23:30 ? - ?
Once Caldas
 Denmark: 1st Division
Naestved
15:15 ? - ?
Viborg
Fredericia
17:30 ? - ?
Koge
 Ecuador: Serie B
Clan Juvenil
23:00 ? - ?
Orense
 Ecuador: Copa Ecuador
LDU Quito
00:15 ? - ?
Emelec
 Egypt: Premier League
Haras El Hodood
15:30 ? - ?
Al Ittihad
 El Salvador: Primera Division - Apertura
Sonsonate
01:00 ? - ?
El Vencedor
Metapan
01:30 ? - ?
FAS
 Estonia: Esiliiga
Levadia U21
16:00 ? - ?
Rakvere
 Europe: Europa League - Group Stage
AS Roma
16:55 ? - ?
B. Monchengladbach
AZ Alkmaar
16:55 ? - ?
FC Astana
Basaksehir
16:55 ? - ?
Wolfsberger AC
Besiktas
16:55 ? - ?
Braga
CSKA Moscow
16:55 ? - ?
Ferencvaros
FC Porto
16:55 ? - ?
Rangers
Gent
16:55 ? - ?
Wolfsburg
Ludogorets
16:55 ? - ?
Espanyol
Partizan
16:55 ? - ?
Manchester Utd
Qarabag
16:55 ? - ?
APOEL
Slovan Bratislava
16:55 ? - ?
Wolves
St Etienne
16:55 ? - ?
Oleksandriya
Young Boys
16:55 ? - ?
Feyenoord
Arsenal
19:00 ? - ?
Guimaraes
Celtic
19:00 ? - ?
Lazio
Dyn. Kyiv
19:00 ? - ?
FC Copenhagen
Eintracht Frankfurt
19:00 ? - ?
St. Liege
Getafe
19:00 ? - ?
Basel
Malmo FF
19:00 ? - ?
Lugano
PSV
19:00 ? - ?
LASK Linz
Rennes
19:00 ? - ?
CFR Cluj
Sevilla
19:00 ? - ?
Dudelange
Sporting
19:00 ? - ?
Rosenborg
Trabzonspor
19:00 ? - ?
Krasnodar
 Europe: Euro U17 - Qualification - First Stage
Serbia U17
09:00 ? - ?
Latvia U17
Belarus U17
13:00 ? - ?
Hungary U17
Russia U17
13:00 ? - ?
San Marino U17
Italy U17
17:00 ? - ?
Luxembourg U17
Northern Ireland U17
17:00 ? - ?
Turkey U17
Romania U17
17:00 ? - ?
Switzerland U17
 Europe: Uefa Youth League - Winners Play Offs
Gabala U19
10:00 ? - ?
APOEL U19
Honka U19
15:30 ? - ?
Sogndal U19
 Europe: Euro U17 Women - Qualification - First Stage
Belgium U17 W
08:30 ? - ?
Croatia U17 W
England U17 W
13:30 ? - ?
Bosnia & Herzegovina U17 W
 Finland: Veikkausliiga - Relegation
TPS
15:30 ? - ?
KPV Kokkola
 Gibraltar: National League
College 1975 FC
18:30 ? - ?
Boca Gibraltar
 Guatemala: Liga Nacional - Apertura
Coban Imperial
00:00 ? - ?
Siquinala
Comunicaciones
02:00 ? - ?
Santa Lucia
 India: Isl
Kerala Blasters
14:00 ? - ?
Mumbai City
 Indonesia: Liga 1
PSM Makassar
08:30 ? - ?
Madura United
Semen Padang
08:30 ? - ?
Persipura Jayapura
TIRA Persikabo
08:30 ? - ?
Arema FC
PSS Sleman
11:30 ? - ?
Persija Jakarta
 Iran: Division 1
Qashqai Shiraz
11:15 ? - ?
Niroye Zamini
Rayka Babol
11:15 ? - ?
Elmo Adab
Aluminium Arak
11:30 ? - ?
Mes Rafsanjan
Damash
11:30 ? - ?
Baderan Tehran
Sorkhpooshan Pakdasht
11:30 ? - ?
Navad Urmia
 Israel: Leumit League
Hapoel Umm al-Fahm
16:00 ? - ?
Hapoel Katamon
 Italy: Serie C - Group B
Carpi
18:45 ? - ?
Modena
Fano
18:45 ? - ?
Vis Pesaro
Fermana
18:45 ? - ?
Triestina
 Kosovo: Superliga
KF Ballkani
12:00 ? - ?
Flamurtari
Prishtina
16:00 ? - ?
Drita
 Kuwait: Premier League
Al Tadamon
14:40 ? - ?
Yarmouk
Al Arabi
16:55 ? - ?
Al Sahel
 Mauritania: Ligue 1
Kedia
16:00 ? - ?
Kaedi
Sahel
16:00 ? - ?
Medine
Police
16:30 ? - ?
SNIM
Garde Nationale
17:00 ? - ?
ASAC Concorde
Tevragh-Zeina
18:30 ? - ?
Tidjikja
 Mexico: Copa Mexico
Leones Negros
00:00 ? - ?
Monterrey
Cimarrones de Sonora
02:00 ? - ?
Puebla
Zacatepec
02:00 ? - ?
Pachuca
 Mexico: Liga Mx Women - Apertura
Toluca W
23:00 ? - ?
U.N.A.M.- Pumas W
Club America W
21:00 ? - ?
Necaxa W
Puebla W
21:00 ? - ?
Monterrey W
Santos Laguna W
23:00 ? - ?
Atl. San Luis W
U.A.N.L.- Tigres W
23:00 ? - ?
Club Leon W
Pachuca W
00:00 ? - ?
Veracruz W
 Morocco: Botola Pro
Raja Casablanca
14:00 ? - ?
Raja Beni Mellal
 Morocco: Coupe Du Trone
Difaa El Jadidi
18:00 ? - ?
Chabab Atlas Khenifra
 New Zealand: National League Women
Auckland W
06:30 ? - ?
Northern Football W
 Nicaragua: Liga Primera - Apertura
Esteli
01:00 ? - ?
Managua FC
Ferretti
01:00 ? - ?
Diriangen
Real Madriz
01:00 ? - ?
Sabanas
 North & Central America: Concacaf League
Olimpia
00:00 ? - ?
Saprissa
 Panama: Lpf - Apertura
Alianza
01:00 ? - ?
Deportivo Universitario
Chiriqui
01:00 ? - ?
Tauro
Costa del Este
01:00 ? - ?
Arabe Unido
Independiente
01:00 ? - ?
Plaza Amador
Miguelito
01:00 ? - ?
San Francisco
 Poland: Division 1
Odra Opole
15:30 ? - ?
Stal Mielec
 Portugal: Liga Revelacao U23
Portimonense U23
13:00 ? - ?
Belenenses U23
 Qatar: Qsl
Al Wakra
14:20 ? - ?
Al Khor
Umm-Salal
16:30 ? - ?
Qatar SC
 Qatar: Division 2
Shamal
15:00 ? - ?
Lusail
 Saudi Arabia: Saudi Professional League
Al-Ettifaq
14:45 ? - ?
Al Adalh
Al-Shabab
16:55 ? - ?
Al Wehda
 Seychelles: First Division League
Northern Dynamo
13:30 ? - ?
Saint Louis
 Slovenia: Slovenian Cup
Domzale
15:00 ? - ?
Mura
 South America: Copa Libertadores - Play Offs
Flamengo RJ
00:30 ? - ?
Gremio
 Sudan: Premier League
Al Wadi
14:00 ? - ?
Al-Merreikh
Al-Hilal Omdurman
17:00 ? - ?
Ahli Shendi
 Tunisia: Ligue Professionnelle 1
Esperance Tunis
13:30 ? - ?
Ben Guerdane
Metlaoui
13:30 ? - ?
Club Africain
US Tataouine
13:30 ? - ?
Etoile Sahel
 United Arab Emirates: Uae League
Ajman
14:15 ? - ?
Al Wahda
Hatta
17:00 ? - ?
Al Sharjah
 Uruguay: Primera Division - Clausura
CA Cerro
19:00 ? - ?
Fenix
Plaza Colonia
19:00 ? - ?
Progreso
River Plate
19:00 ? - ?
Nacional
 Usa: Mls - Play Offs
New York City
23:00 ? - ?
Toronto FC
Seattle Sounders
02:00 ? - ?
Real Salt Lake
Atlanta United
00:00 ? - ?
Philadelphia Union
 Usa: Usl Championship - Play Offs
North Carolina
23:00 ? - ?
Birmingham
Ottawa Fury
23:00 ? - ?
Charleston
Austin Bold
00:30 ? - ?
LA Galaxy 2
Sacramento Republic
02:30 ? - ?
New Mexico
 World: Club Friendly
Bashundara Kings
10:00 ? - ?
Chennai City
Terengganu
13:00 ? - ?
Gokulam
 World: Friendly International
Romania U18
09:00 ? - ?
Slovakia U18


Back to Top

Powered by TodayLiveScore.com