Yesterday

Football results from yesterday - 17th August 2019


 Africa: Caf Champions League - Play Offs
Esperance Tunis
Cancl. ? - ?
Wydad
 Africa: Caf Super Cup
Esperance Tunis
Postp. ? - ?
Zamalek
 Algeria: Ligue 1
Oran
Bel Abbes
 Algeria: U21 League
Oran U21
FT 5 - 2
Bel Abbes U21
 Angola: Girabola
Benfica do Lubango
14:00 ? - ?
Petro Atletico
Progresso
14:00 ? - ?
Primeiro de Agosto
Sagrada
FT 4 - 1
Interclube
Sporting de Cabinda
14:00 ? - ?
C.R.D. Libolo
 Argentina: Superliga
Talleres Cordoba
Central Cordoba
Newells Old Boys
Union de Santa Fe
San Lorenzo
Rosario Central
Racing Club
River Plate
 Argentina: Primera Nacional
Estudiantes Rio Cuarto
Temperley
CA Mitre
CA Estudiantes
Brown Adrogue
Atl. Rafaela
Atletico Atlanta
Ind. Rivadavia
Sarmiento Junin
Santamarina
Villa Dalmine
Instituto
Belgrano
San Martin S.J.
 Argentina: Primera B Metropolitana - Apertura
Almirante Brown
Colegiales
Comunicaciones
San Miguel
UAI Urquiza
Tristan Suarez
 Armenia: Premier League
Alashkert
Urartu
Gandzasar
Lori
 Asia: Aff Championship U19 - Play Offs
Indonesia U19
Malaysia U19
Australia U19
Myanmar U19
 Australia: Npl Nsw - Play Offs
Sydney Utd
Marconi Stallions
APIA Tigers
Pen. 1 - 1
Blacktown City
 Australia: Npl Victoria
Avondale FC
Heidelberg Utd
Green Gully
Dandenong Thunder
Port Melbourne Sharks
Bentleigh Greens
 Australia: Brisbane Premier League
The Gap
FT 0 - 5
Taringa
Grange Thistle
Bayside
North Pine
FT 0 - 9
Albany Creek
Toowong
FT 4 - 2
Univ. of Queensland
 Australia: Npl Western Australia
Armadale
Perth SC
Balcatta
Sorrento
Bayswater
Rockingham City
Floreat Athena
ECU Joondalup
Inglewood Utd
Stirling Lions
 Australia: Npl South Australian
Adelaide City
Adelaide Comets
Adelaide Raiders
Blue Eagles
Adelaide U21
South Adelaide
Campbelltown City
Croydon Kings
Para
Adelaide Olympic
West Adelaide
NE Metrostars
 Australia: Npl Queensland
Gold Coast
Sunshine Coast
Brisbane Strikers
Olympic FC
Moreton Bay Utd
Redlands
Queensland Lions
SWQ Thunder
Brisbane City
Magpies Crusaders
Western Pride
Eastern Suburbs
 Australia: Npl Tasmania
Devonport
Riverside Olympic
Glenorchy Knights
Launceston
 Australia: Capital Territory
Riverina
FT 1 - 2
Tuggeranong Utd
Woden Weston
Monaro Panthers
 Australia: Northern Nsw
Edgeworth E.
Weston Bears
Newcastle Jets U21
Broadmeadow
 Austria: Tipico Bundesliga
AC Wolfsberger
Mattersburg
LASK Linz
Tirol
St. Polten
Salzburg
 Austria: Regionalliga East
Neustadt
Stripfing
Leobendorf
Wiener Viktoria
 Austria: Regionalliga Central
Kalsdorf
Wels
St. Anna
Gleisdorf
 Austria: Regionalliga West - Tyrol
Kitzbuhel
SC Imst
 Austria: Regionalliga West - Salzburg
USK Anif
Kuchl
A. Salzburg
Wals-Grunau
Johann
Bischofshofen
Seekirchen
Saalfelden
 Austria: Regionalliga West - Vorarlberg
Dornbirner S.
Langenegg
Altach U21
Rothis
Hohenems
FC Wolfurt
 Austria: Bundesliga Women
Altenmarkt W
FT 0 - 6
St. Polten W
 Azerbaijan: Premier League
Gabala
SumQayit
 Belarus: Vysshaya Liga
Slavia Mozyr
Dnyapro
FC Minsk
Zhodino
Torpedo Minsk
Awarded 0 - 3
Vitebsk
 Belarus: Pershaya Liga
Naftan
Lida
FC Slonim
Chimik Svetlogorsk
Baranovici
Smolevichi
Belshina
Rukh Brest
Mikashevichi
Lokomotiv Gomel
Orsha
Krumkachy
Sputnik
Smorgon
 Belgium: Jupiler League
Kortrijk
Anderlecht
KV Mechelen
Cercle Brugge KSV
Waasland-Beveren
Genk
 Belgium: Proximus League
Lommel SK
Virton
Westerlo
KSV Roeselare
 Belgium: Belgian Cup - Qualification
Dender
FT 1 - 3
Seraing
Dessel
AET 4 - 2
RWDM 47
Knokke
FT 5 - 0
Waltwilder
La Louviere
FT 7 - 2
De Kempen
 Bolivia: Division Profesional - Clausura
Always Ready
Destroyers
Royal Pari
Nacional Potosi
 Bolivia: Nacional B
CD Kivon
19:30 ? - ?
Torre Fuerte
Em Huanuni
FT 2 - 0
Chijipata
Vinto
FT 2 - 1
Deportivo Escara
 Bosnia And Herzegovina: Premier League
Velez Mostar
Siroki Brijeg
Zvijezda 09
Celik Zenica
Borac Banja Luka
Mladost DK
Zeljeznicar
Sloboda
 Bosnia And Herzegovina: Fbih
Banovici
FT 0 - 0
Gorazde
Bratstvo Gracanica
FT 1 - 2
Igman K.
HNK Orasje
FT 0 - 2
Hadzici
Kakanj
FT 0 - 2
Gradacac
Metalleghe
FT 4 - 1
Jedinstvo Bihac
Olimpic Sarajevo
FT 2 - 1
Travnik
 Bosnia And Herzegovina: Rs
Jedinstvo Brcko
Krupa
Kozara
FT 0 - 0
Tekstilac
Slavija
FT 0 - 0
Prijedor
Zeljeznicar Banja Luka
Sloga Crnjelovo
Modrica
Podrinje Janja
 Brazil: Serie A
Corinthians
Botafogo RJ
Fortaleza
Internacional
Athletico-PR
Atletico-MG
Vasco
Flamengo RJ
Gremio
Palmeiras
 Brazil: Serie B
Guarani
Vila Nova FC
Sao Bento
Parana
Sport Recife
Botafogo SP
America MG
Cuiaba Esporte
 Brazil: Serie C
Remo
EC Sao Jose
Tombense
Acreano
Botafogo PB
Nautico
Imperatriz
Ferroviario
ABC
Sampaio Correa
 Brazil: Brasileiro Women - Play Offs
Internacional W
FT 1 - 1
Flamengo W
 Bulgaria: Parva Liga
Beroe
Botev Plovdiv
Vitosha Bistritsa
Levski Sofia
 Bulgaria: Vtora Liga
Hebar
Lok. Gorna
Lok. Sofia
Spartak Pleven
Chernomorets Balchik
Septemvri Sofia
 Cambodia: C-League
Asia Euro United
08:30 ? - ?
Angkor Tiger FC
Soltilo Angkor
FT 0 - 0
Kirivong Sok Sen Chey
Sports Academy
FT 1 - 4
National Defense
 Canada: Canadian Premier League - Fall Season
Cavalry
Edmonton
York 9
Pacific FC
Valour
Forge
 Canada: Csl
Serbian W. E.
FT 2 - 2
Vorkuta
Real Mississauga
23:00 ? - ?
Brantford
Waterloo
23:00 ? - ?
CSC Mississauga
 Chile: Primera Division
Colo Colo
U. Espanola
O'Higgins
Deportes Iquique
Coquimbo
Curico Unido
U. Catolica
Everton
U. De Concepcion
Huachipato
 Chile: Primera B
Barnechea
Copiapo
Magallanes
San Felipe
S. Wanderers
D. Puerto Montt
 China: Jia League
Beijing EG
Changchun Yatai
Guangdong Tigers
Nantong Zhiyun
Guizhou Zhicheng
Heilongjiang Lava
Shanghai Shenxin
Shaanxi Changan
Shijiazhuang
Qingdao Huanghai
 China: Yi League
Ningxia
FT 3 - 0
Jilin Baijia
Qingdao Jonoon
FT 2 - 0
Qingdao Red Lions
Shanxi Xindu
07:30 ? - ?
Baoding Yingli Yitong
Fujian Tianxin
FT 0 - 2
Wuhan Three Towns
Guangxi Baoyun
FT 0 - 1
Hangzhou Wuyue
Hebei Elite
FT 6 - 0
Xian Daxing Chongde
Inner Mongolia
FT 5 - 2
Beijing Technology
Shenzhen Pengcheng
FT 1 - 1
Suzhou Dongwu
Sichuan Jiuniu
FT 1 - 1
Chengdu Qianbao
Taizhou Yuanda
FT 2 - 2
Zibo Cuju
Dalian Chanjoy
FT 2 - 1
Yanbian Beiguo
Jiangxi Liansheng
FT 4 - 1
Yunnan Kunlu
Shenyang Urban FC
FT 3 - 1
Jiangsu Yancheng
Hunan Billows
FT 2 - 1
Hubei Chufeng Heli
Kunshan
FT 3 - 1
Lhasa Chengtou
Zhejiang Yiteng
FT 0 - 1
Nanjing Shaye
 Colombia: Liga Aguila - Clausura
Patriotas
Envigado
Millonarios
La Equidad
America De Cali
Aguilas
Cucuta
Jaguares de Cordoba
Deportes Tolima
Once Caldas
 Colombia: Liga Aguila Women
Dep. Cali W
FT 4 - 2
Atletico F.C. W
 Costa Rica: Primera Division - Apertura
Limon
San Carlos
Santos DG
Grecia
 Croatia: 1. Hnl
Varazdin
Lok. Zagreb
Istra 1961
Slaven Belupo
 Croatia: 2. Hnl
Kustosija
Dugopolje
Solin
Dragovoljac
Sibenik
Hajduk Split 2
 Czech Republic: 1. Liga
Opava
Zlin
Slovacko
Pribram
Bohemians 1905
Sigma Olomouc
 Czech Republic: Division 2
Chrudim
Zizkov
Dukla Prague
Brno
Sokolov
Vlasim
Trinec
Hradec Kralove
Lisen
Vysehrad
Vitkovice
Prostejov
 Czech Republic: Cfl - Group A
Motorlet Prague
Karlovy Vary
Pisek
Domazlice
 Czech Republic: Cfl - Group B
Jablonec B
Usti nad Orlici
Zbuzany
Liberec B
Prepere
Brozany
Zivanice
Pen. 1 - 1
Zapy
 Czech Republic: Msfl
Odra Petrkovice
Otrokovice
Frydek-Mistek
Hlucin
Uhersky Brod
Kromeriz
Vyskov
Ostrava B
Znojmo
Sigma Olomouc B
 Czech Republic: Division A
Jindrichuv Hradec
FT 1 - 5
Sobeslav
Cizova
FT 7 - 1
Beroun
Ceske Budejovice B
FT 6 - 3
Hvezda Cheb
Doubravka
FT 2 - 1
Petrin Plzen
Klatovy
FT 0 - 2
Myto
Prestice
FT 3 - 0
Rokycany
 Czech Republic: Division B
Aritma Prague
FT 2 - 0
MFK Dobris
Brandys n. Labem
FT 2 - 0
Ceska Lipa
Chomutov
FT 3 - 0
Meteor Prague
Neratovice
FT 2 - 1
Kladno
Steti
FT 2 - 3
Tatran Rakovnik
Brezova
Pen. 1 - 1
Sous
Slany
FT 0 - 1
Cesky Brod
 Czech Republic: Division C
Kolin
FT 0 - 2
Vysoke Myto
Kutna Hora
FT 2 - 1
Poricany
Velke Hamry
FT 3 - 2
Hlinsko
Horky nad Jizerou
FT 1 - 0
Ostra
Letohrad
FT 0 - 3
Benatky
Trutnov
FT 1 - 0
Dvur Kralove
 Czech Republic: Division D
Havlickuv Brod
FT 3 - 4
Humpolec
Breclav
FT 0 - 6
Start Brno
Bystrice n. Pern.
FT 1 - 3
Velka Bites
Stara Rise
FT 7 - 1
Tasovice
 Czech Republic: Division E
Bzenec
FT 1 - 3
Hranice
Hodonin
FT 2 - 2
Slavicin
Prerov
FT 0 - 1
Vsetin
Skastice
FT 4 - 1
Sumperk
 Czech Republic: Division F
Novy Jicin
FT 0 - 1
Frydlant n. O.
Valasske Mezirici
FT 4 - 0
Bruntal
Rymarov
FT 3 - 0
Detmarovice
 Czech Republic: Prazsky Prebor
Ujezd Prague
FT 2 - 0
Kralovice
Treboradice
FT 2 - 1
Kolovraty
Zlicin
FT 1 - 4
Olympia Radotin
 Czech Republic: Stredocesky Kp
FK Komarov
FT 0 - 2
Klicany
Bohemia Podebrady
FT 5 - 0
Kosor
Hvozdnice
FT 0 - 1
Kosmonosy
Nove Straseci
FT 0 - 2
Dobrovice
Porici n. S.
FT 4 - 1
Tuchlovice
Vlasim B
FT 1 - 0
Nespeky
 Czech Republic: Jihocesky Kp
Mas Taborsko B
FT 2 - 1
Rudolfov
Blatna
FT 1 - 1
Milevsko
Cimelice
FT 0 - 2
Sokol Lom
Olesnik
FT 3 - 2
Protivin
Sezimovo Usti
FT 1 - 3
Trebon
 Czech Republic: Plzensky Kp
Bolevec
FT 0 - 6
Nepomuk
Nyrsko
FT 2 - 0
Holysov
Sokol Lhota
Pen. 0 - 0
Horni Briza
Start Tlumacov
FT 0 - 4
Rapid Plzen
 Czech Republic: Karlovarsky Kp
Loko K. Vary
FT 1 - 0
Nova Role
Frantiskovy Lazne
FT 5 - 1
Nejdek
Hroznetin
FT 3 - 0
Lomnice
Kralovske Porici
FT 12 - 0
Touzim
Zlutice
FT 3 - 4
Horni Slavkov
 Czech Republic: Ustecky Kp
Kadan
Pen. 3 - 3
Srbice
Oldrichov
Pen. 3 - 3
Perstejn
Brna
FT 3 - 4
Mostecky FK
FK Jilove
FT 2 - 5
Zatec
Krupka
FT 3 - 1
Horni Jiretin
Litomericko
Pen. 3 - 3
Modlany
 Czech Republic: Liberecky Kp
Desna
FT 3 - 5
Doksy
Hradek nad Nisou
FT 2 - 3
Straz
Mseno
FT 3 - 2
Chrastava
Rovensko p. Tr.
FT 0 - 4
Frydlant
 Czech Republic: Kralovehradecky Kp
Horice
Pen. 1 - 1
Trebes
Jicin
FT 4 - 5
Slavia Hradec
Chlumec nad Cidlinou B
FT 3 - 5
Olympia HK - Kratonohy
Dobruska
FT 0 - 3
Libcany
 Czech Republic: Pardubicky Kp
Litomysl
FT 1 - 2
Tremosnice
Ceska Trebova
FT 2 - 1
Hermanuv Mestec
Chocen
FT 2 - 5
Holice
 Czech Republic: Jihomoravsky Kp
Sparta Brno
FT 6 - 2
Moravsky Krumlov
Bystrc
FT 1 - 2
SK Krumvir
Kurim
FT 1 - 3
Svratka Brno
Moravska Slavia
FT 1 - 1
Rousinov
 Czech Republic: Olomoucky Kp
Jesenik
FT 5 - 1
Sokol Opatovice
Litovel
FT 1 - 3
Sternberk
Mohelnice
FT 0 - 1
Zabreh
Usti
FT 2 - 0
Kralice na Hane
 Czech Republic: Zlinsky Kp
Slusovice
Pen. 2 - 2
Morkovice
Holesov
FT 3 - 1
Nevsova
Stitna nad Vlari
Pen. 2 - 2
Bystrice pod Hostynem
Velke Karlovice
FT 2 - 6
Luhacovice
 Czech Republic: Moravskoslezsky Kp
Bridlicna
FT 5 - 0
Moravan Oldrisov
Brusperk
FT 2 - 3
Dolni Datyne
Cesky Tesin
FT 1 - 3
Pusta Polom
Haj ve Slezsku
FT 2 - 3
Fulnek
Hlubina
FT 3 - 0
Celadna
Petrovice
FT 1 - 1
Koberice
Senov
FT 0 - 9
Bilovec
 Czech Republic: U19 League
FK Pardubice U19
Meteor Prague U19
Plzen U19
Pen. 2 - 2
Hradec Kralove U19
Sigma Olomouc U19
Karvina U19
Slavia Prague U19
Pribram U19
Slovacko U19
Pen. 1 - 1
Opava U19
Sparta Prague U19
Ceske Budejovice U19
Brno U19
FC Fastav Zlin U19
 Czech Republic: First League Women
Liberec W
FT 1 - 1
Dukla Prague W
Slavia Prague W
FT 8 - 0
Plzen W
 Denmark: 2nd Division - Group 1
FA 2000
Vanlose
BK Frem
Slagelse B&I
Skovshoved
Hillerod
 Denmark: 2nd Division - Group 2
Brabrand
Aarhus Fremad
Dalum IF
Sydvest
Middelfart
VSK Aarhus
Naesby
Vejgaard
Jammerbugt
AB Copenhagen
 Denmark: Gjensidige League Women
BSF W
KoldingQ W
Farum BK W
VSK Aarhus W
Thisted FC W
Odense Q W
 Dominican Republic: Ldf - Clausura
Universidad O&M
Atlantico
 Ecuador: Liga Pro
LDU Quito
Barcelona SC
Mushuc Runa
Delfin
America de Quito
Guayaquil City
Dep. Cuenca
Aucas
 Ecuador: Serie B
Manta
LDU Loja
Santa Rita
Gualaceo
Clan Juvenil
LDU Portoviejo
Santo Domingo
Orense
 Egypt: Egypt Cup
Al Ahly
Pyramids
 El Salvador: Primera Division - Apertura
El Vencedor
FAS
Aguila
Jocoro
Sonsonate
Municipal Limeno
 England: Premier League
Arsenal
Burnley
Aston Villa
Bournemouth
Brighton
West Ham
Everton
Watford
Norwich
Newcastle
Southampton
Liverpool
Manchester City
Tottenham
 England: Championship
Barnsley
Charlton
Blackburn
Middlesbrough
Brentford
Hull
Bristol City
QPR
Luton
West Brom
Millwall
Sheffield Wed
Nottingham
Birmingham
Stoke
Derby
Swansea
Preston
Wigan
Leeds
 England: League One
Sunderland
Portsmouth
AFC Wimbledon
Accrington
Blackpool
Oxford Utd
Burton
Rotherham
Bury
Postp. ? - ?
Gillingham
Coventry
Bristol Rovers
Doncaster
Fleetwood
Lincoln
Southend
Peterborough
Ipswich
Shrewsbury
Rochdale
Tranmere
Bolton
Wycombe
MK Dons
 England: League Two
Bradford City
Oldham
Carlisle
Mansfield
Colchester
Cambridge Utd
Crewe
Walsall
Exeter
Swindon
Forest Green
Grimsby
Leyton Orient
Stevenage
Morecambe
Cheltenham
Newport Co
Plymouth
Northampton
Macclesfield
Salford
Port Vale
Scunthorpe
Crawley
 England: National League
AFC Fylde
Woking
Aldershot
FC Halifax
Barnet
Chesterfield
Boreham Wood
Sutton
Dag & Red
Harrogate
Dover
Torquay
Hartlepool
Bromley
Maidenhead
Chorley
Solihull Moors
Ebbsfleet
Stockport
Eastleigh
Barrow
Yeovil
 England: National League North
AFC Telford
King?s Lynn
Alfreton
Bradford PA
Blyth
Hereford
Boston Utd
Guiseley
Brackley Town
Altrincham
Chester
Gloucester
Curzon Ashton
Kidderminster
Darlington
Southport
Farsley
Spennymoor
Kettering
Gateshead
York
Leamington
 England: National League South
Bath
FT 0 - 0
Tonbridge
Braintree
Eastbourne Boro
Dulwich Hamlet
Concord
Hampton & Richmond
Billericay
Havant & W
FT 0 - 0
Chelmsford
Hemel Hempstead
Wealdstone
Hungerford
Chippenham
Maidstone
Slough
St. Albans
Dorking
Welling
Oxford City
Weymouth
Dartford
 England: Npl Premier Division
Ashton Utd
Atherton
Grantham
FC United
Hyde
Basford
Lancaster
Stafford
Matlock
Bamber Bridge
Mickleover
Stalybridge
Nantwich
Gainsborough
Radcliffe
South Shields
Scarborough
Buxton
Warrington
Morpeth
Whitby
Witton
 England: Southern League Central Division
AFC Rushden & Diamonds
Nuneaton
Alvechurch
Hitchin
Banbury
Royston
Biggleswade Town
St. Ives
Coalville
Bromsgrove
Lowestoft
Barwell
Needham Market
Redditch
Rushall
Leiston
Stourbridge
Hednesford
Stratford
Kings Langley
Tamworth
Peterborough Sports
 England: Southern League South Division
Beaconsfield Town
Farnborough
Blackfield
Met. Police
Hartley Wintney
Harrow
Hayes & Yeading
Weston-super-Mare
Hendon
Wimborne
Merthyr T
Gosport
Poole
Yate Town
Salisbury
Dorchester
Taunton
Chesham
Truro
Swindon S
Walton Casuals
Tiverton
 England: Isthmian League Premier Division
Brightlingsea
FT 0 - 0
Merstham
Carshalton
Bishop's Stortford
Cheshunt
Haringey
Cray
FT 0 - 0
Corinthian-Casuals
East Thurrock
Potters Bar
Enfield Town
Horsham FC
Folkestone
Leatherhead
Kingstonian
Margate
Lewes
Bowers & Pitsea
Wingate & Finchley
Bognor Regis
Worthing
Hornchurch
 England: Premier League 2
Newcastle Utd U23
West Ham U23
 England: Premier League U18
Chelsea U18
West Ham U18
Derby U18
West Brom U18
Liverpool U18
Stoke City U18
Swansea U18
Southampton U18
Tottenham U18
Brighton U18
Aston Villa U18
Arsenal U18
Norwich U18
Fulham U18
Reading U18
Leicester U18
Manchester City U18
Newcastle Utd U18
Sunderland U18
Blackburn U18
Wolverhampton U18
Manchester Utd U18
 Estonia: Meistriliiga
Maardu
Kuressaare
Levadia
Paide
 Estonia: Esiliiga
Parnu JK Vaprus
Tallinna Kalev U21
 Eswatini: Swazi Mtn Premier League
Milling Hotspurs
12:00 ? - ?
Young Buffaloes
Black Swallows
13:00 ? - ?
Malanti Chiefs
Denver
13:00 ? - ?
Tambuti
Mhlume
13:00 ? - ?
Manzini Sea Birds
Moneni Pirates
14:05 ? - ?
Royal Leopards
 Europe: Premier League (Crimea)
Kyzyltash
Kafa
SKCHF Sevastopol
Ocean Kerch
 Faroe Islands: Premier League
B36 Torshavn
TB Tvoroyri
Klaksvik
Skala Itrottarfelag
 Finland: Ykkonen
Jaro
Ekenas
 Finland: Kakkonen Group A
JaPS
Kiffen
Lahden Reipas
JIPPO
NJS
MiPK
Sudet
Mikkelin
VJS
Klubi 04
 Finland: Kakkonen Group B
KaaPo
Jazz Pori
EPS
KaPa
P-Iirot Rauma
Espoo
Tampere Utd
SalPa
 Finland: Kakkonen Group C
GBK Kokkola
KuFu-98
Vaajakoski
OLS Oulu
Hercules
Kajaanin Haka
 Finland: Liiga Women
ONS Oulu W
KuPS W
HJK W
Ilves W
Honka W
TPS W
TiPS W
Jypk W
Aland Utd W
Myran W
 France: Ligue 1
Nantes
Marseille
Amiens
Lille
Bordeaux
Montpellier
Metz
Monaco
Nimes
Nice
Toulouse
Dijon
 France: Ligue 2
Lens
Le Havre
 France: National
Bourg Peronnas
Red Star
 France: National 2 - Group A
JA Drancy
FT 0 - 1
Schiltigheim
Lille II
FT 2 - 1
ASM Belfort
Reims II
FT 2 - 3
Sainte-Genevieve
Haguenau
FT 0 - 1
Sedan
IC Croix
FT 2 - 1
Lusitanos
Lens II
FT 0 - 1
Bobigny
Mulhouse
FT 1 - 2
Bastia
St Quentin
FT 0 - 0
Epinal
 France: National 2 - Group B
Angers II
FT 2 - 0
Mantes
Chartres
FT 3 - 0
Sannois
Fleury-Merogis
FT 1 - 1
Lorient II
Guingamp II
FT 3 - 1
Oissel
Poissy
FT 0 - 1
Stade Briochin
Rouen
FT 3 - 2
Gobelins
Saint-Malo
FT 0 - 0
Vannes
Vitre
FT 1 - 1
Granville
 France: National 2 - Group C
Andrezieux
FT 1 - 1
Romorantin
Angouleme CFC
FT 4 - 0
St Etienne II
Blois
FT 1 - 4
Nantes II
Les Herbiers
FT 1 - 2
Bergerac
Montpellier II
FT 1 - 1
Saint-Pryve
Sete
FT 2 - 0
Colomiers
Stade Bordelais
FT 0 - 1
Chamalieres
Trelissac
FT 1 - 0
Bourges
 France: National 2 - Group D
Grasse
FT 2 - 0
Moulins-Yzeure
Hyeres
FT 1 - 1
Annecy
Louhans Cuiseaux
FT 0 - 0
Marseille Endoume
Lyon II
FT 2 - 0
Monaco II
Marignane
FT 1 - 2
Frejus Saint Raphael
Marseille II
FT 2 - 1
Nimes II
Martigues
FT 1 - 1
Monts
Saint Priest
FT 3 - 1
Jura Sud
 Georgia: Crystalbet Erovnuli Liga
Rustavi
Bolnisi
Dinamo Batumi
Chikhura
 Germany: Bundesliga
Bayer Leverkusen
Paderborn
Dortmund
Augsburg
Freiburg
Mainz
Werder Bremen
Dusseldorf
Wolfsburg
FC Koln
B. Monchengladbach
Schalke
 Germany: 2. Bundesliga
Arminia Bielefeld
Aue
Stuttgart
St. Pauli
Wehen
Hannover
 Germany: 3. Liga
Duisburg
Zwickau
Hansa Rostock
Grossaspach
Munich 1860
Meppen
Uerdingen
Ingolstadt
Viktoria Koln
Unterhaching
Wurzburger Kickers
Preussen Munster
 Germany: Regionalliga North
Hamburger SV II
Hannoverscher SC
Heider SV
Hannover II
Lubeck
St. Pauli II
Jeddeloh
FT 0 - 0
Altona
 Germany: Regionalliga Nordost
Altglienicke
Meuselwitz
Halberstadt
BFC Dynamo
Lichtenberg
Berliner AK 07
Lokomotive Leipzig
Energie Cottbus
 Germany: Regionalliga West
Dortmund II
Postp. ? - ?
Alemannia Aachen
Homberg
Wuppertaler
Koln II
Lotte
Lippstadt
Verl
Rodinghausen
RW Essen
TuS Haltern
Dusseldorf II
Wattenscheid
Bergisch Gladbach
Bonner
Schalke II
 Germany: Regionalliga Sudwest
Balingen
Saarbrucken
FSV Frankfurt
Alzenau
Pirmasens
Freiburg II
Steinbach Haiger
Ulm
TuS RW Koblenz
Giessen
Walldorf
FT 0 - 0
Mainz II
 Germany: Regionalliga Bayern
Garching
Burghausen
Illertissen
Turkgucu Munchen
Nurnberg II
SpVgg Bayreuth
 Germany: Oberliga Nofv-Nord
Ludwigsfelder
FT 0 - 2
Blau Weiss Berlin
Greifswald
FT 2 - 0
Pampow
 Germany: Oberliga Nofv- Süd
Oberlausitz
FT 4 - 0
Halle
Einheit Rudolstadt
FT 0 - 0
Sandersdorf
Nordhausen II
FT 7 - 0
Krieschow
 Germany: Oberliga Schleswig-Holstein
SC Weiche-08 II
FT 6 - 0
Preussen Reinfeld
Husumer
FT 2 - 2
Lubeck II
 Germany: Oberliga Hamburg
Curslack-Neuengamme
FT 3 - 3
TuS Osdorf
 Germany: Oberliga Bremen
Werder Bremen III
FT 0 - 1
BTS Neustadt
 Germany: Oberliga Niedersachsen
Egestorf-Langreder
FT 3 - 3
Gifhorn
Wolfenbuttel
FT 4 - 0
Eintracht Northeim
 Germany: Oberliga Hessen
Kassel
FT 2 - 2
Stadtallendorf
Fernwald
FT 0 - 2
Neuhof
Hanau
FT 0 - 2
Waldgirmes
TUS Dietkirchen
FT 2 - 1
Hadamar
 Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Diefflen
FT 2 - 0
Pfeddersheim
Schott Mainz
FT 1 - 1
TuS Koblenz
Rochling
FT 0 - 2
Engers
Eisbachtal
FT 1 - 2
Kaiserslautern II
Worms
FT 3 - 0
Karbach
Arminia Ludwigshafen
FT 1 - 2
Hassia Bingen
Dudenhofen
FT 4 - 1
Hertha Wiesbach
 Germany: Oberliga Bayern Nord
Bayern Hof
FT 2 - 0
Kahl
Spvgg Ansbach 09
FT 0 - 2
ATSV
Sand
FT 1 - 1
Ammerthal
Abtswind
FT 1 - 3
Bamberg
Gebenbach
FT 0 - 0
Cham
 Germany: Oberliga Bayern Süd
Ingolstadt II
FT 3 - 2
Munich 1860 II
Ismaning
FT 4 - 1
Nordlingen
Kottern-St. Mang
FT 1 - 1
Turkspor Augsburg
Pullach
FT 2 - 3
Donaustauf
TSV 1880 Wasserburg
FT 2 - 0
Regensburg II
Deisenhofen
FT 2 - 3
Dachau
Kirchanschoring
FT 2 - 0
Landsberg
 Germany: Oberliga Baden-Württemberg
Bissingen
FT 3 - 2
Stutt. Kickers
Goppinger SV
FT 2 - 1
Rielasingen-Arlen
Ravensburg
FT 7 - 3
Freiberg
Reutlingen
FT 3 - 0
Villingen
Sandhausen II
FT 0 - 0
Pforzheim
Freiburger
FT 0 - 0
Dorfmerkingen
Neckarsulmer
FT 2 - 0
Nottingen
Linx
FT 1 - 1
Oberachern
 Germany: Oberliga Niederrhein
SSVg Velbert
FT 1 - 3
SW Essen
Union Nettetal
FT 2 - 3
FC Monheim
 Germany: Junioren Bundesliga North
Cottbus U19
Hamburger SV U19
Hannover U19
Holstein Kiel U19
Magdeburg U19
FT 0 - 1
Dresden U19
Niendorfer TSV U19
Union Berlin U19
Bremen U19
Wolfsburg U19
St. Pauli U19
FT 0 - 1
Hertha U19
 Germany: Junioren Bundesliga South
Eintracht Frankfurt U19
Ingolstadt U19
Kaiserslautern U19
Bayern U19
Mainz U19
Ulm U19
Augsburg U19
Furth U19
Hoffenheim U19
Heidenheim U19
Karlsruher U19
Freiburg U19
Offenbach U19
Stuttgart U19
 Germany: Junioren Bundesliga West
Dortmund U19
Koln U19
Leverkusen U19
Duisburg U19
Schalke U19
Bielefeld U19
Alemannia Aachen U19
Bochum U19
Preussen Munster U19
B. Monchengladbach U19
 Germany: Bundesliga Women
Freiburg W
Bayern Munich W
Jena W
Hoffenheim W
 Guatemala: Liga Nacional - Apertura
Iztapa
Municipal
Comunicaciones
Malacateco
 Hungary: Otp Bank Liga
Debrecen
Zalaegerszegi
Ferencvaros
Kaposvar
Honved
Kisvarda
Mezokovesd-Zsory
Puskas Academy
MOL Fehervar
DVTK
Ujpest
Paks
 Hungary: Nb I Women
Gyor W
FT 2 - 0
Szent Mihaly W
MTK Hungaria W
FT 1 - 0
Ferencvaros W
 Iceland: Inkasso-Deildin
Magni
Afturelding
 Iceland: Division 2
Throttur Vogar
Leiknir F.
Tindastoll
KFG Gardabaer
Vestri
Fjardabyggd
Volsungur
Vidir
 India: Calcutta Premier Division A
East Bengal
09:30 ? - ?
BSS Sporting
 India: Durand Cup
Chennaiyin
Aban. ? - ?
TRAU FC
Goa
FT 0 - 0
Real Kashmir
Jamshedpur
Bengaluru
Mohun Bagan
Indian Navy
 Iran: Division 1
Aluminium Arak
FT 3 - 1
Fajr Sepasi
Qashqai Shiraz
Mes Kerman
Rayka Babol
FT 0 - 0
Damash
Arman Gohar
Oxin Alborz
Elmo Adab
Navad Urmia
Niroye Zamini
Khooshe Talaee
Sepidrood Rasht
FT 0 - 0
Mes Rafsanjan
Sorkhpooshan Pakdasht
Malavan
Esteghlal Khuzestan
Baderan Tehran
 Ireland: Division 1
Longford
Shelbourne
 Israel: Toto Cup - Placement Play Offs
Nes Tziona
Pen. 0 - 0
Hapoel Hadera
H. Raanana
Hapoel Haifa
Netanya
Maccabi Haifa
 Italy: Coppa Italia
Parma
Venezia
 Italy: Coppa Italia Serie C
Pianese
Pistoiese
 Ivory Coast: Ligue 1
Issia Wazi
15:30 ? - ?
Tanda
WAC
15:30 ? - ?
SO Armee
Academie de FAD
18:00 ? - ?
San Pedro
 Japan: J-League
Shimizu
Sapporo
FC Tokyo
Hiroshima
Kobe
Urawa
Oita
Kashima
Shonan
Sagan Tosu
Vegalta Sendai
Kawasaki Frontale
Yokohama M.
C-Osaka
 Japan: J-League Division 2
Kanazawa
Gifu
Kofu
Renofa Yamaguchi
Mito
Kyoto
Tochigi
Machida
V-Varen Nagasaki
Kashiwa
Albirex Niigata
Okayama
Avispa Fukuoka
Tokushima
Kagoshima Utd
Ehime
Ryukyu
Yokohama
 Kazakhstan: Premier League
Okzhetpes
Ordabasy
Ertis Pavlodar
Tobol
Taraz
K. Almaty
 Kosovo: Superliga
Feronikeli
Drenica
Flamurtari
Prishtina
KF Llapi
Vushtrria
 Kyrgyzstan: Premier Liga
Alay Osh
FT 0 - 1
Alga
Kant
12:00 ? - ?
Akademiy Futbola
 Latvia: Optibet Virsliga
Valmiera
Jelgava
BFC Daugavpils
Spartaks
 Latvia: 1. Liga
Auda
FT 1 - 7
Tukums 2000
Alberts JDFS
FT 2 - 7
Super Nova
FK Smiltene
FT 7 - 1
Balvu
Rezekne
FT 10 - 0
New Project
Riga/Staicele
FT 6 - 1
Grobina
 Lithuania: A Lyga
Kauno Zalgiris
Riteriai
 Lithuania: I Lyga
Zalgiris 2
Siauliai FA
FC Pakruojis
FT 0 - 6
Kupiskis
FK Atmosfera
FT 0 - 7
Kretinga
 Luxembourg: National Division
Dudelange
Jeunesse Esch
 Malawi: Super League
Dwangwa United
FT 1 - 3
Big Bullets
Ntopwa
FT 4 - 1
Moyale Barracks
 Malaysia: Malaysia Cup
Sabah
Pahang
Felda Utd.
Melaka United
Perak
Penang
Terengganu
Negeri Sembilan
 Maldives: Dhivehi Premier League - First Stage
Nilandhoo
11:00 ? - ?
Foakaidhoo
Green Streets
16:00 ? - ?
Victory
 Mexico: Liga Mx - Apertura
Puebla
Pachuca
Atlas
Cruz Azul
Atl. San Luis
U.A.N.L.- Tigres
Club Leon
Guadalajara Chivas
 Mexico: Ascenso Mx - Apertura
Venados
Leones Negros
Zacatepec
Zacatecas Mineros
Cafetaleros de Chiapas
Atlante
 Mexico: Liga Premier Serie A
Tecos FC
FT 3 - 2
Leones Negros 2
Reynosa
FT 4 - 0
Atl. Bahia
Alacranes de Durango
FT 1 - 2
Saltillo
Nayarit
FT 2 - 1
Mineros de Fresnillo
Cimarrones de Sonora 2
FT 0 - 0
Gavilanes de Matamoros
U.N.A.M.- Pumas 2
FT 0 - 0
Cafetaleros de Chiapas 2
Canamy
22:00 ? - ?
Albinegros Orizaba
Correcaminos 2
FT 1 - 0
UA Zacatecas
Tepatitlan de Morelos
FT 2 - 1
Murcielagos
Yalmakan
22:00 ? - ?
Tlaxcala
Cafessa
00:00 ? - ?
Inter Playa Del Carmen
Irapuato
00:00 ? - ?
Pioneros
 Mexico: Liga Premier Serie B
Calor De San Pedro
Pen. 3 - 3
Cafessa
Zacatecas 2
FT 8 - 1
Ciervos
Chapulineros
FT 2 - 0
Tlayacapan
Dongu
FT 1 - 1
Dorados de Sinaloa 2
Zitacuaro
FT 1 - 0
San Francisco
 Mexico: Liga Mx Women - Apertura
Juarez W
Atlas W
Veracruz W
Club Leon W
 Moldova: Divizia Nationala
Speranta Nisporeni
Codru Lozova
Zimbru Chisinau
Dinamo-Auto
 Mozambique: Mocambola
Baia de Pemba
FT 2 - 3
Costa do Sol
Chibuto
13:00 ? - ?
Textafrica Chimoio
Desportivo Maputo
FT 0 - 1
Ferroviario Nacala
ENH Vilankulo
FT 0 - 0
Maxaquene
Ferroviario Beira
FT 0 - 0
Incomati Xinavane
Ferroviario Maputo
FT 3 - 0
LD Maputo
Nacala
13:00 ? - ?
Ferroviario Nampula
UD Songo
13:00 ? - ?
Textil do Pungue
 Myanmar: National League
Southern Myanmar
FT 0 - 0
Yangon Utd
Dagon
FT 5 - 3
Sagaing
 Netherlands: Eredivisie
Den Haag
Sparta Rotterdam
Venlo
Ajax
FC Emmen
Heerenveen
 Netherlands: Knvb Beker
Hoogland
Jodan Boys
Achilles Veen
USV Hercules
Barendrecht
Wittenhorst
DVS '33 Ermelo
Pen. 1 - 1
HV & CV Quick
FC 's-Gravenzande
Heeze
Huizen
GOES
Lisse
Ajax
ODIN '59
Gemert
Rijnvogels
OSS '20
Ter Leede
Fortuna
Vroomshoopse Boys
EVV
VV DOVO
Oostzaan
VVOG
Minor
VVSB
Harkemase Boys
Excelsior 31
DEM
Sparta Nijkerk
UNA
VEV 67
Silvolde
Raalte
DUNO
RKVV SDO Bussum
ARC
Drachtster Boys
Dongen
Kloetinge
Lienden
Westlandia
Zuidvogels
FC Oss
Hoek
Groene Ster
Winsum
HSC '21
SteDoCo
Mierlo-Hout
Flevo Boys
ADO 20 Heemskerk
Postp. ? - ?
ONS Sneek
Blauw Geel
Sliedrecht
 Northern Ireland: Nifl Premiership
Cliftonville
Crusaders
Dungannon
Glentoran
Glenavon
Warrenpoint
Institute
Carrick Rangers
Larne
Ballymena
Linfield
Coleraine
 Northern Ireland: Irish Cup
Annagh
FT 4 - 1
Derriaghy
Armagh
FT 7 - 0
Bangor Old Boys
Ballynahinch Olympic
FT 2 - 3
Bangor FC
Banbridge
FT 2 - 1
Dungiven
Barn
FT 0 - 3
Oxford Sunnyside FC
Belfast Celtic
FT 9 - 1
Dromore Amateurs
Bryansburn
FT 1 - 3
Crumlin United
Chimney
FT 5 - 0
Laurelvale
Comber Rec
FT 2 - 0
Bangor Amateurs
Craigavon City
FT 5 - 0
Seapatrick
Crewe
12:30 ? - ?
Donegal
Crumlin Star
FT 8 - 0
Kilmore Rec
Downshire Y.M.
FT 2 - 0
Rectory Rangers
Dromara
FT 3 - 6
Coagh Utd
Fivemiletown
12:30 ? - ?
Ardstraw
Foundry
12:30 ? - ?
Bloomfield
Grove
FT 2 - 4
Newcastle
Hanover
12:30 ? - ?
Lurgan Celtic
Holywood
FT 1 - 4
Newbuildings
Iveagh Utd
FT 1 - 3
Lurgan Town Boys
Limavady
FT 3 - 0
Ballynure Old Boys
Maiden City
AET 3 - 2
Bourneview
Malachians
FT 1 - 2
Moneyslane
Markethill
FT 0 - 2
Mossley FC
Moyola
FT 11 - 0
Colin Valley
Newington Youth
FT 5 - 0
Cookstown Youth
Newtowne FC
12:30 ? - ?
Drumaness
Richhill
12:30 ? - ?
Ballywalter
Rosario Youth
12:30 ? - ?
Killyleagh Youth
Rosemount Rec
FT 2 - 3
Dunmurry Rec
Royal British Legion
FT 2 - 3
Glebe
Saintfield
FT 0 - 2
Banbridge Rangers
Sirocco
Pen. 2 - 2
Seagoe
St. James' Swifts
FT 4 - 1
Abbey Villa
St. Marys
FT 1 - 3
East Belfast
St Oliver Plunkett
Pen. 2 - 2
Ballymacash
Strabane Athletic
12:30 ? - ?
Ballynahinch United
Suffolk
12:30 ? - ?
St Luke's
Trojans
FT 1 - 0
Desertmartin
Tullyvallen
FT 2 - 2
Dunloy
Wakehurst
FT 3 - 1
Ards Rangers
Woodvale
FT 5 - 1
Windmill
 Northern Ireland: Nifl Championship
Ballinamallard
Ards
Dergview
Ballyclare
Dundela
Newry City
H&W Welders
Queens Univ.
Knockbreda
Portadown
PSNI
Loughgall
 North Macedonia: First League
Rabotnicki
Shkupi
 Norway: Eliteserien
Odd
Rosenborg
 Norway: Obos-Ligaen
Skeid
Sandefjord
Sogndal
Aalesund
 Norway: Division 2 - Group 1
Levanger
Brattvag
Egersunds
Vidar
 Norway: Division 2 - Group 2
Sotra
Baerum Sportsklubb
Asker
Asane
Grorud
Floro
 Norway: Division 3 - Group 1
Krakeroy
FT 1 - 1
Sunndal
Spjelkavik
FT 0 - 2
Lorenskog
Nordstrand
FT 1 - 1
Eidsvold
 Norway: Division 3 - Group 2
Halsen
FT 1 - 1
Lyn
Ready
FT 1 - 1
Lokomotiv Oslo
Ullern
FT 2 - 1
Tonsberg
Follo
FT 2 - 0
Grei
Frigg
FT 3 - 0
Norild
 Norway: Division 3 - Group 3
Bryne 2
FT 0 - 1
Pors Grenland
Flint
FT 3 - 3
Madla IL
Storm BK
FT 1 - 2
Mandalskameratene
Vindbjart
FT 3 - 3
Brodd
 Norway: Division 3 - Group 4
Vestfossen
FT 2 - 1
Djerv 1919
Stromsgodset 2
FT 3 - 2
OS TF
Lysekloster
FT 2 - 0
Fjora
Stord
FT 6 - 0
Bergen Nord
Brann 2
FT 0 - 3
V. Haugesund
Valdres
FT 0 - 9
Fyllingsdalen
 Norway: Division 3 - Group 5
Kolstad
FT 0 - 3
Nybergsund
Melhus
FT 3 - 1
Gjovik-Lyn
Orkla
FT 3 - 1
Brumunddal
Raufoss 2
FT 0 - 1
Strindheim
 Norway: Division 3 - Group 6
Skjervoy
FT 3 - 1
Ull/Kisa 2
Bodo/Glimt 2
FT 6 - 0
Leknes
 Norway: Toppserien Women
Kolbotn W
Arna-Bjornar W
LSK Kvinner W
Valerenga W
Avaldsnes W
Klepp W
Fart W
Lyn W
Roa W
Stabaek W
 Panama: Lpf - Apertura
Independiente
San Francisco
Deportivo Universitario
Arabe Unido
Plaza Amador
Tauro
 Paraguay: Primera Division - Clausura
Cerro Porteno
Olimpia Asuncion
Deportivo Santani
Sol de America
 Paraguay: Division Intermedia
12 de Octubre
Deportivo Caaguazu
Sportivo Trinidense
FT 0 - 0
Ovetense FC
Fernando de la Mora
Rubio Nu
Sportivo Iteno
RI 3 Corrales
 Peru: Liga 1 - Clausura
U. de Deportes
U. San Martin
Molinos El Pirata
Union Comercio
Cajamarca
FBC Melgar
AD Cantolao
Sport Huancayo
 Peru: Liga 2
Cienciano
Juan Aurich
 Philippines: Pfl
Philippine Air Force
Ceres
Green Archers
Global FC
 Poland: Ekstraklasa
Slask Wroclaw
Cracovia
Arka Gdynia
Lech Poznan
Jagiellonia
Gornik Z.
 Poland: Division 1
Zaglebie Sosnowiec
Legnica
Radomiak Radom
Warta Poznan
Suwalki
Podbeskidzie
GKS Jastrzebie
GKS Belchatow
 Poland: Division 2
Blekitni Stargard
GKS Katowice
Skra
Polkowice
Gryf Wejherowo
R. Rzeszow
Pogon Siedlce
Pruszkow
S. Rzeszow
Lech Poznan 2
Legionowo
Garbarnia
Bytovia Bytow
S. Wola
Elblag
Widzew Lodz
 Poland: Iii Liga - Group I
Skierniewice
Sokol Aleksandrow L.
Ursus Warszawa
Legia II
Concordia Elblag
Grodzisk M.
Ostroda
Zambrow
Polonia Warszawa
Huragan Morag
 Poland: Iii Liga - Group Iii
Brzeg
Gwarek Tarnowskie Gory
Pniowek
Zaglebie 2
Polonia Bytom
Kluczbork
ROW Rybnik
Gornik Z. 2
Ruch
Foto-Higiena Gac
Ruch Zdzieszowice
Piast Zmigrod
Starowice Dolne
Bielsko-Biala
 Poland: Central Youth League
Pogon Szczecin U18
FT 4 - 0
UKS SMS Lodz U18
Cracovia U18
FT 1 - 3
Korona Kielce U18
Escola Warszawa U18
FT 1 - 2
Zaglebie U18
Jagiellonia U18
FT 5 - 1
Hutnik Krakow U18
Lech Poznan U18
FT 3 - 2
Gornik Z. U18
Legia U18
FT 3 - 0
Arka Gdynia U18
 Poland: Ekstraliga Women
AZS PWSZ Walbrzych W
FT 1 - 2
Czarni Sosnowiec W
Leczna W
FT 6 - 0
Mitech Zywiec W
 Portugal: Primeira Liga
Moreirense
Gil Vicente
Belenenses
Benfica
FC Porto
Setubal
 Portugal: Ligapro
Academico Viseu
Academica
Oliveirense
Covilha
Casa Pia
Penafiel
Chaves
Mafra
 Portugal: Campeonato De Portugal
Braga B
FT 2 - 0
Chaves B
 Qatar: Sheikh Jassim Cup
Al-Sadd
Al-Duhail
 Romania: Liga 1
Sepsi Sf. Gheorghe
CFR Cluj
 Romania: Liga 2
CSM Resita
Pandurii
Metaloglobus
Ripensia Timisoara
SCM Buzau
Sportul Snagov
UTA Arad
Miercurea Ciuc
Viitorul Tg. Jiu
Mioveni
FC Arges
U. Cluj
Politehnica Timisoara
Daco-Getica Bucuresti
 Russia: Premier League
Ural
FK Krylya Sovetov Samara
Tambov
Krasnodar
Zenit Petersburg
Akhmat Grozny
 Russia: Pfl - East
Dynamo Barnaul
Zenit Irkutsk
FK Novosibirsk
Sakhalin
Omsk
Chita
 Russia: Youth League
Ural U19
Krylya Sovetov Samara U19
Dynamo Moscow U19
Lokomotiv Moscow U19
Spartak Moscow U19
CSKA Moscow U19
Rubin Kazan U19
FT 0 - 0
Arsenal Tula U19
 Scotland: League One
Airdrieonians
Clyde
Falkirk
Montrose
Peterhead
Dumbarton
Stranraer
Raith
 Scotland: League Two
Annan
Albion Rovers
Brechin
Queen's Park
Cove Rangers
Cowdenbeath
Edinburgh City
Stirling
Elgin City
Stenhousemuir
 Scotland: Lowland League
Bonnyrigg Rose
FT 3 - 0
Dalbeattie Star
BSC Glasgow
FT 6 - 1
Caledonian Braves
Cumbernauld Colts
FT 2 - 1
Kelty Hearts
 Scotland: Highland League
Brora Rangers
FT 7 - 0
Lossiemouth
Buckie Thistle
FT 1 - 3
Fraserburgh
Clachnacuddin
FT 1 - 2
Wick Academy
Formartine Utd
FT 4 - 1
Deveronvale
Fort William
FT 0 - 1
Keith
Inverurie Loco Works
FT 3 - 1
Forres Mechanics
Rothes
FT 1 - 2
Nairn County
Turriff Utd
FT 3 - 1
Strathspey Thistle
 Scotland: League Cup - Play Offs
Celtic
Dunfermline
Forfar Athletic
Livingston
Hibernian
Morton
Kilmarnock
Hamilton
Partick Thistle
Ross County
 Serbia: Super Liga
FK Indjija
Radnik
Cukaricki
Proleter
Mladost
Radnicki Nis
Sp. Subotica
FK Crvena zvezda
 Singapore: Premier League
Warriors
Home Utd
 Slovakia: Fortuna Liga
Trnava
Trencin
Senica
Ruzomberok
Sered
Slovan Bratislava
Zilina
Nitra
Z. Moravce
Pohronie
 Slovakia: 2. Liga
Banska Bystrica
FT 3 - 0
Slovan Bratislava B
Dubnica
FT 1 - 0
Puchov
Komarno
FT 1 - 0
Podbrezova
L. Mikulas
Poprad
Skalica
FC Kosice
 Slovakia: Divison C West
FK Nove Zamky
FT 2 - 2
Gabcikovo
Kalna n. Hronom
FT 1 - 1
MSK Povazska Bystrica
Sala
FT 2 - 0
Belusa
 Slovakia: Divison C East
FK Humenne
FT 3 - 2
Presov
Spisska Nova Ves
FT 1 - 2
Mladost Kalsa
Stropkov
FT 2 - 4
Poprad B
 Slovakia: Divison C Central
MSK Martin
FT 4 - 0
Zarnovica
Rimavska Sobota
FT 1 - 3
L. Hradok
Zvolen
FT 2 - 1
Rakytovce
 Slovakia: Divison C Bratislava
Bahon
FT 1 - 2
Bernolakovo
Pezinok
FT 1 - 1
Slovan Most
 Slovenia: Prva Liga
Tabor Sezana
Triglav
Celje
Maribor
 Slovenia: 2. Snl
Bilje
FT 3 - 3
NK Krka
Dob
FT 1 - 1
Brda
Drava
FT 1 - 2
ND Gorica
Dravograd
FT 5 - 1
Brezice
Krsko
FT 3 - 0
Jadran Dekani
Radomlje
FT 4 - 0
Beltinci
Rogaska
FT 2 - 1
Fuzinar
 South Africa: First Division
Ajax Cape Town
Free State Stars
Maccabi
TS Sporting
Real Kings
Postp. ? - ?
Uthongathi
Tshakhuma
Cape Umoya United
 South Africa: Multichoice Diski
Supersport Utd U21
07:00 ? - ?
Stellenbosch U21
Baroka U21
Cape Town City U21
Bidvest Wits U21
08:00 ? - ?
Amazulu U21
Chippa Utd. U21
Maritzburg Utd U21
Orlando Pirates U21
Black Leopards U21
 South Africa: Mtn 8 Cup
Cape Town City
Polokwane
Orlando Pirates
Highlands
Mamelodi Sundowns
Bloem Celtic
 South Korea: K League 1
Gangwon
Suwon Bluewings
Seongnam
Seoul
Daegu
Gyeongnam
 South Korea: K League 2
Gwangju FC
Busan
Suwon City
Ansan Greeners
 Spain: Laliga
Celta Vigo
Real Madrid
Valencia
Real Sociedad
Mallorca
Eibar
Leganes
Osasuna
Villarreal
Granada CF
 Spain: Laliga2
Lugo
Extremadura UD
Santander
Malaga
Almeria
Albacete
Elche
Fuenlabrada
Rayo Vallecano
Mirandes
Zaragoza
Tenerife
 Sweden: Allsvenskan
Hammarby
Sundsvall
 Sweden: Superettan
Vasteras SK
Halmstad
Orgryte
Mjallby
Syrianska
Norrby
Degerfors
Trelleborgs
 Sweden: Division 1 - Norra
Forward
Linkoping City
Nykopings
Akropolis
Sylvia
Sollentuna
Vasalunds
Karlstad
Sandvikens
Gefle
 Sweden: Division 1 - Södra
Lindome
Lunds
Eskilsminne
Oddevold
Torns
Varnamo
Oskarshamns
Landskrona
Utsiktens
FT 0 - 0
Kristianstads
Atvidabergs
Skovde AIK
 Sweden: Division 2 - Norrland
Anundsjo
FT 1 - 1
Pitea
Gottne IF
FT 6 - 0
Umea FC
IFK Umea
FT 1 - 2
IFK Lulea
Sandviks
FT 1 - 1
Timra
Taftea IK
FT 1 - 2
Skelleftea
IFK Ostersund
FT 2 - 2
Friska Viljor
Ytterhogdals
FT 4 - 2
Kramfors-Alliansen
 Sweden: Division 2 - Norra Svealand
Gute
FT 0 - 0
Kvarnsvedens
Valbo FF
FT 0 - 1
Mora
Enkopings SK
FT 2 - 3
Upsala
Skiljebo
FT 2 - 2
Kungsangens
Taby
FT 2 - 1
Karlbergs
Hudiksvalls
FT 7 - 3
Sundbybergs
IFK Stocksund
FT 3 - 1
Lidingo IFK
 Sweden: Division 2 - Västra Götaland
Qviding
FT 1 - 1
Onsala
Vinbergs
FT 1 - 1
Prespa Birlik
Olympic
FT 3 - 2
Hittarps
Halmia
FT 1 - 1
Assyriska BK
 Sweden: Division 2 - Södra Svealand
Tyreso
FT 1 - 4
Stockholm Internazionale
Arameisk-Syrianska
FT 3 - 2
Enskede
Assyriska IF
FT 2 - 1
Aspudden Tellus
 Sweden: Division 2 - Norra Götaland
Amal
FT 0 - 2
Vanersborgs IF
Tidaholm IFK
FT 1 - 3
Grebbestads
Nordvarmland
FT 1 - 1
Vargarda IK
Savedalens
FT 0 - 2
Orebro Syr.
Vanersborgs FK
FT 2 - 2
Gauthiod
 Sweden: Division 2 - Östra Götaland
Husqvarna
FT 2 - 1
Asarums
IFK Berga
FT 2 - 2
Osterlen FF
IFK Hassleholm
FT 2 - 2
Dalstorps
Nosaby IF
FT 5 - 1
Nassjo
 Sweden: Elitettan Women
Kvarnsvedens W
Umea W
Lidkopings FK W
Mallbackens W
Sundsvall W
Kalmar W
 Switzerland: 1.Liga Promotion
Sion II
FT 3 - 1
Munsingen
 Switzerland: 1.Liga Classic Group 1
Martigny
FT 0 - 2
Vevey
Terre Sainte
FT 4 - 2
Chenois
Azzurri Lausanne
FT 0 - 1
Young Boys II
 Switzerland: 1.Liga Classic Group 2
Baden
FT 2 - 3
Buochs
Zug
FT 0 - 3
Muttenz
Biel
FT 7 - 0
Goldau
 Switzerland: 1.Liga Classic Group 3
Eschen
FT 2 - 2
Hongg
Dietikon
FT 2 - 4
Tuggen
Paradiso
FT 0 - 3
Winterthur II
 Switzerland: Nationalliga A Women
Young Boys W
Servette Geneve FC W
St. Gallen W
FT 0 - 0
FF Lugano 1976 W
 Switzerland: Swiss Cup
Red Star Zurich
FT 1 - 3
Wil
Wetzikon
FT 1 - 3
Meyrin
Wohlen
Wettswil-Bonstetten
YF Juventus
Winterthur
Altstatten
FT 1 - 3
Bassecourt
Black Stars
Zurich
Echallens
Servette
Pully
Basel
Rothorn
FT 1 - 3
Sursee
Seefeld
Grasshoppers
Allschwil
Sion
Bulle
Chiasso
Iliria
Lausanne
Muri
Rapperswil
Perly-Certoux
FT 0 - 5
Lausanne Ouchy
Rotkreuz
FT 0 - 2
Freienbach
Saxon-Sports
FT 2 - 4
Spiez
Taverne
Kriens
Gambarogno - Contone
Bellinzona
Monthey
St. Gallen
Mutschellen
Stade Nyonnais
 Tajikistan: Vysshaya Liga
Regar-TadAZ
FT 2 - 0
Panjsher
Istiqlol Dushanbe
FT 0 - 0
Kuktosh
 Thailand: Thai League 1
Prachuap
Bangkok Utd
Buriram
Ratchaburi
Chainat
Samut Prakan City
Chiangrai Utd
Sukhothai
 Tunisia: Tunisia Cup
Etoile Sahel
Pen. 0 - 0
Sfaxien
 Turkey: Super Lig
Genclerbirligi
Rizespor
Kayserispor
Alanyaspor
Sivasspor
Besiktas
 Turkey: 1. Lig
Karagumruk
Bursaspor
Adana Demirspor
Balikesirspor
Osmanlispor
Boluspor
 Ukraine: Premier League
Vorskla Poltava
Dnipro-1
Desna
Kolos Kovalivka
 Ukraine: Persha Liga
Balkany
MFC Metalurh
Mykolaiv
Volyn Lutsk
Obolon Brovar Kyjev
Minaj
Ch. Odessa
Kramatorsk
Inhulets
Cherkashchyna
Rukh Lviv
Prykarpattya
 Ukraine: Youth League
Zorya U21
Oleksandriya U21
Lviv U21
Shakhtar Donetsk U21
 Uruguay: Primera Division - Torneo Intermedio
Cerro Largo
CA Cerro
Danubio
Boston River
Fenix
Plaza Colonia
Nacional
River Plate
 Uruguay: Segunda Division
CA Torque
Postp. ? - ?
Atenas
Central Esp.
Postp. ? - ?
Maldonado
Cerrito
Postp. ? - ?
Rentistas
 Usa: Mls
New York Red Bulls
New England Revolution
Columbus Crew
Toronto FC
FC Cincinnati
New York City
Montreal Impact
FC Dallas
Chicago Fire
Philadelphia Union
Minnesota United
Orlando City
Sporting Kansas City
San Jose Earthquakes
 Usa: Usl Championship
Atlanta United 2
Swope Park
Fresno
Real Monarchs
Phoenix Rising
Reno
Portland 2
Oklahoma City Energy
Charlotte Independ.
Nashville SC
North Carolina
Pittsburgh
Charleston
Louisville City
Loudoun
Ottawa Fury
Birmingham
Memphis
San Antonio
Rio Grande
 Usa: Usl League One
Orlando City B
Lansing
Chattanooga
North Texas
Greenville
Forward Madison
Richmond Kickers
Toronto FC II
Tormenta
Tucson
 Usa: Nwsl Women
Orlando Pride W
Utah Royals W
 Uzbekistan: Super League
Kokand 1912
Termez Surkhon
AGMK
Pakhtakor
Buxoro
Sogdiana
Lok. Tashkent
Nasaf Qarshi
 Venezuela: Primera Division - Clausura
Carabobo
AC Lala FC
Portuguesa
Metropolitanos
Mineros
Zamora
 Venezuela: Segunda Division - Clausura
Ciudad Vinotinto
19:00 ? - ?
Chico de Guayana
Gran V.
FT 1 - 3
Petare
JBL Zulia
FT 7 - 1
Urena
Union Local Andina
19:30 ? - ?
Titanes
Yaracuyanos
FT 4 - 0
Libertador FC
 Vietnam: V.League 1
Nam Dinh
BHTS Quang Nam
The Cong
Sai Gon FC
Ho Chi Minh
Than Quang Ninh
 Vietnam: V.League 2
An Do-An Giang
Can Tho
Hong Linh Ha Tinh
TTBD Phu Dong
 Wales: Premier League
Connahs Q.
Cardiff Metropolitan
 Wales: Faw Championship North & Mid
Bangor City
Postp. ? - ?
Colwyn Bay
Flint
Rhyl
Llandudno
Corwen
Llanfair United
Ruthin
Llangefni
Gresford
Llanrhaeadr
Penrhyncoch
Porthmadog
Conwy Borough
 Wales: Faw Championship South & Mid
Afan Lido
Undy
Cambrian & Clydach
Llantwit Major
Cwmbran Celtic
Swansea University
Haverfordwest
Caerau Ely
STM Sports
Cwmamman United
Taffs Well
Ammanford
 Wales: Division 1
Bridgend Street
Ton Pentre
Caldicot
Pontardawe
Dinas Powys
Penydarren
Goytre AFC
FT 2 - 2
Trefelin
Llwydcoed
Risca
Port Talbot
Aberbargoed
 World: Club Friendly
Red Bull Brasil U19
Inter U19
Vilafranca
Sabadell
Anderlecht U19
Everton U19
Amorebieta
R. Union
Ebro
Tudelano
Haro Deportivo
Gernika
FC Copenhagen U19
PSV U19
Guadalajara Chivas U19
Barcelona U19
Leioa
Santurtzi
Inter U19
Everton U19
Anderlecht U19
Red Bull Brasil U19
HFC
Rijnsburgse Boys
PSV U19
Barcelona U19
Putten
De Treffers
Guadalajara Chivas U19
FC Copenhagen U19
Pelister
13:00 ? - ?
Ohrid
Rende
Cosenza
Entella
Gozzano
Volos NFC
Smyrnis
Asteras Tripolis
Panetolikos
Ergotelis
OFI Crete
Gijon B
Osasuna B
Paphos
Anorthosis
Nea Salamis
Omonia
Barakaldo
Ath Bilbao B
Murcia
FT 0 - 0
Villarreal B
Orihuela
Jove
Rayo Majadahonda
San Sebastian Reyes
R. Oviedo B
Ferrol
UD Logrones
Ejea
Valladolid B
R. Sociedad B
Yeclano
Seleccion AFE
Arezzo
AS Roma
Panathinaikos
Xanthi FC
Vilassar de Mar
Llagostera
Recreativo Huelva
Betis B
Acero
Levante B
Atl. Benamiel
UD San Pedro
CD Alhaurino
Ciudad de Lucena
Guadalcacin
Antoniano
Hercules
FT 0 - 0
UCAM Murcia
Santfeliuenc
L Hospitalet
Alcoyano
Castellon
Benidorm
CF Intercity
Cesena
FT 0 - 0
AC Milan
Sanluqueno
Xerez D.F.C.
Triestina
Juventus
 World: Friendly International
Hartford Athletic
Puerto Rico
 World: Friendly International Women
Kenya W
Ethiopia W
 World: Club Friendly Women
Ajax W
Everton W
Excelsior/Barendrecht W
Leuven W
Fleury 91 W
FT 2 - 0
St. Liege W
EDF Logrono W
Real Sociedad W
 Zimbabwe: Premier Soccer League
Black Rhinos
Chapungu Utd
Chicken Inn
Yadah
Harare City
Manica
TelOne
Bulawayo Chiefs


Back to Top

Powered by TodayLiveScore.com