Soccer Results from 3rd February 2023


 Africa: African Nations Championship - Play Offs
Niger
Madagascar
 Albania: Albanian Cup
Vllaznia
Bylis
Teuta
Erzeni
 Algeria: Ligue 2
ASM Oran
Medea
Ben Aknoun
Temouchent
Bordj Menail
Skikda
CA Batna
Khemis El Khechna
Hamra Annaba
Ghozlane
Harrach
Annaba
Hussein Dey
GC Mascara
JSM Tiaret
Relizane
Mlila
FT 0 - 0
Khroub
MO Constantine
Ouargla
Mostaganem
RC Kouba
Saida
Widad Adabi de Boufarik
SC Mecheria
FT 1 - 1
El Khemis
Telaghema
Eulma
Tlemcen
FT 1 - 2
Oued Sly
US Souf
FT 1 - 0
US Chaouia
 Argentina: Liga Profesional
Newells Old Boys
Velez Sarsfield
Tigre
Rosario Central
 Argentina: Primera Nacional
Deportivo Moron
Almagro
Estudiantes Rio Cuarto
San Martin T.
 Argentina: Primera C - Apertura
General Lamadrid
Central Cordoba
 Argentina: Reserve League - First Stage
Central Cordoba 2
Boca Juniors 2
Estudiantes L.P. 2
Arsenal Sarandi 2
Instituto 2
Union de Santa Fe 2
River Plate 2
Belgrano 2
Velez Sarsfield 2
Newells Old Boys 2
 Australia: A-League
Melbourne Victory
Wellington Phoenix
 Australia: Npl Nsw
Wollongong Wolves
APIA Leichhardt
 Austria: Ofb Cup
Wolfsberger AC
Rapid Vienna
Salzburg
Pen. 1 - 2
Sturm Graz
 Bahrain: King'S Cup
Al-Ahli Manama
Pen. 2 - 1
Al-Najma
Al-Muharraq
Pen. 0 - 1
Al Riffa
 Bangladesh: Premier League
Chittagong Abahani
Fortis
Mohammedan
Bashundara Kings
 Belgium: Jupiler Pro League
Oostende
Anderlecht
 Belgium: Challenger Pro League
Anderlecht U23
Lommel SK
Genk U23
Beveren
 Belgium: National Division 1
Tienen
FT 2 - 2
Heist
 Belgium: Super League Women
Genk W
Charleroi W
 Bermuda: Premier League
PHC Zebras
FT 0 - 0
Hamilton Parish
 Brazil: Campeonato Alagoano
CSA
Alianca
 Brazil: Campeonato Brasiliense
Real Brasilia
FT 0 - 0
Ceilandia
Brasiliense
Gama
 Brazil: Campeonato Capixaba
Serra
Rio Branco ES
 Brazil: Campeonato Carioca - Taca Guanabara
Volta Redonda
Fluminense
 Brazil: Campeonato Gaucho
Juventude
Avenida
 Brazil: Campeonato Matogrossense
Mixto
Cacerense
 Brazil: Campeonato Mineiro
Democrata GV
Athletic Club
 Brazil: Campeonato Paraibano
Serra Branca
FT 1 - 1
Botafogo PB
 Brazil: Campeonato Pernambucano
Maguary
Belo Jardim
 Brazil: Campeonato Potiguar - First Stage
Santa Cruz de Natal
America RN
 Burundi: Primus League
Rukinzo
TOP Junior
 Chile: Primera Division
Coquimbo
U. Catolica
Curico Unido
A. Italiano
 Colombia: Primera A - Apertura
Pereira
Huila
 Colombia: Primera B - Apertura
Barranquilla
Cartagena
Cucuta
Orsomarso
 Costa Rica: Primera Division - Clausura
AD Santos
Grecia
 Croatia: Hnl
Istra 1961
Varazdin
 Cyprus: First Division
Paphos
Nea Salamis
APOEL
Apollon
 Cyprus: Division 2 - Championship Group
M.E.A.P. Nisou
Omonia 29th May
Othellos Athienou
Achnas
 Czech Republic: Czech Cup Women
Prague Raptors W
FT 0 - 10
Plzen W
 Egypt: Division 2 - Group A
Mallawi
FT 2 - 1
Telephonaat Beni Suef
 Egypt: Division 2 - Group B
Eastern Company
Suez SC
El-Entag El-Harby
Tersana
Kahrabaa Ismailia
Telecom Egypt
Mostaqbal
Al-Sekka
Petrojet
Al Qanah
Porto Suez
El Alameen
Shabab Al Obour
Wadi Degla
 England: Premier League
Chelsea
Fulham
 England: Championship
West Brom
Coventry
 England: National League
Scunthorpe
Barnet
 England: Professional Development League
Colchester U21
Cardiff U21
 England: Premier League Cup
Blackburn U21
Peterborough U21
 England: Premier League Cup - Play Offs
Southampton U21
Sheffield Utd U21
Arsenal U21
Reading U21
 England: Fa Youth Cup
Ipswich U18
Liverpool U18
Stoke City U18
West Ham U18
 Eswatini: Swazi Mtn Premier League
Madlenya
Postp. ? - ?
Manzini Sea Birds
 Europe: Atlantic Cup
Halmstad
Viking
Brondby
AIK
 France: Ligue 2
Caen
Bastia
Dijon
Niort
Le Havre
Paris FC
Nimes
Grenoble
Pau FC
Bordeaux
Quevilly Rouen
Guingamp
Rodez
Sochaux
Valenciennes
Laval
 France: National
Avranches
Stade Briochin
Bourg en Bresse
Versailles
Dunkerque
Nancy
Le Puy-en-Velay
Cholet
Martigues
Chateauroux
Orleans
Bastia-Borgo
Paris 13 Atl.
Villefranche
Red Star
Sedan
 France: National 2 - Group B
Boulogne
FT 1 - 2
Reims II
 France: National 2 - Group D
Bergerac
FT 0 - 1
Les Herbiers
 France: Division 1 Women
Bordeaux W
Montpellier W
 Germany: Bundesliga
Augsburg
Bayer Leverkusen
 Germany: 2. Bundesliga
Paderborn
Dusseldorf
Sandhausen
Darmstadt
 Germany: 3. Liga
Freiburg II
SpVgg Bayreuth
 Germany: Regionalliga Nordost
Altglienicke
Chemie Leipzig
Jena
TB Berlin
Lokomotive Leipzig
Viktoria Berlin
 Germany: Oberliga Hamburg
Harksheide
TSV Buchholz 08
SC Victoria Hamburg
Wandsbeker Concordia
TuS Osdorf
Paloma
 Germany: Oberliga Niederrhein
SSVg Velbert
Cronenberger
 Germany: Bundesliga Women
SGS Essen W
Koln W
 Gibraltar: National League - Championship Group
Europa FC
FT 0 - 0
Magpies
 Greece: Super League 2
Panathinaikos B
Postp. ? - ?
PAOK B
Kalamata
Postp. ? - ?
Kifisias
 Honduras: Liga Nacional - Clausura
Marathon
Real Espana
 Hungary: Otp Bank Liga
Puskas Academy
Vasas
 India: Isl
East Bengal
Kerala Blasters
 India: I-League
TRAU FC
Mohammedan
 Indonesia: Liga 1
Persija Jakarta
RANS Nusantara
Persebaya
Borneo
 Israel: Leumit League
Hapoel Kfar Saba
H. Akko
Hap. Ramat Gan
M. Nazareth
H. Ironi Rishon
Ramat Hasharon
Maccabi Jaffa
Bnei Yehuda
MS Kafr Qasim
Agudat Sport Ashdod
 Israel: Liga Alef North
H. Raanana
FT 0 - 0
Tzeirei Kafr Kanna
Hapoel Kafr Kanna
M. Tzur Shalom
H. Migdal HaEmek
Ihud Bnei Shfaram
Maccabi Nujeidat Ahmad
Hapoel Qalansawe
Maccabi Tamra
Ironi Nesher
MS Tira
Ironi Baka
Hapoel Bnei Zalfa
FT 0 - 0
Hapoel Kaukab
Tayibe
Hapoel Bueine
 Israel: Liga Alef South
Bnei Eilat
Maccabi Shaarayim FC
H. Marmorek
SC Dimona
Holon Yermiyahu
Hapoel Herzliya
Maccabi Yavne
Ironi Modiin
MS Ironi Kuseife
Shimshon Kafr Qasim
 Italy: Serie B
Modena
Cagliari
 Italy: Primavera 1
Juventus U19
Fiorentina U19
 Ivory Coast: Ligue 1
Korhogo
Stella Adjame
SO Armee
ASEC Mimosas
 Lebanon: Premier League - Losers Stage
Al Hikma
Salam Zgharta
 Liberia: Lfa First Division
LISCR FC
FT 3 - 2
Muscat
 Mexico: Liga Mx - Clausura
Atl. San Luis
Puebla
 Mexico: Liga De Expansion Mx - Clausura
Tepatitlan de Morelos
Atl. Morelia
Correcaminos
Leones Negros
Tapatio
Celaya
 Mexico: Liga Premier Serie A - Clausura
Halcones de Zapopan
Tritones Vallarta
Leviatan
Escorpiones
Pachuca 2
Real de Arteaga
 Mexico: Liga Premier Serie B - Clausura
Atl. Angelopolis
FT 1 - 0
Alebrijes de Oaxaca 2
 Mexico: Liga Mx U20 - Clausura
Necaxa U20
Club Tijuana U20
Mazatlan U20
Juarez U20
 Mexico: Liga Mx Women - Clausura
Toluca W
Guadalajara Chivas W
 Netherlands: Eredivisie
Sittard
Sparta Rotterdam
 Netherlands: Eerste Divisie
Almere City
Jong PSV
Den Haag
Breda
Dordrecht
Eindhoven FC
Graafschap
Telstar
Heracles
Jong Utrecht
Jong AZ
Venlo
Oss
Den Bosch
Willem II
Helmond
 Netherlands: Eredivisie Women
Heerenveen W
Sittard W
PEC Zwolle W
Excelsior W
Twente W
Telstar W
VV Alkmaar W
Feyenoord W
 Nicaragua: Liga Primera U20 - Clausura
Diriangen U20
Ocotal U20
 Northern Ireland: Irish Cup
Bangor FC
Crusaders
 Palestine: West Bank League
Al Khaleel
Thaqafi Tulkarem
Wadi Al-Nes
Al Quds
Merkaz
Jabal Al Mukaber
 Paraguay: Primera Division - Apertura
Tacuary
Guairena FC
Guarani
Ameliano
 Peru: Liga 1 - Apertura
Cusco
Awarded 0 - 3
Sport Huancayo
 Poland: Ekstraklasa
Wisla Plock
Postp. ? - ?
Warta Poznan
Widzew Lodz
Jagiellonia
 Portugal: Liga Portugal 2
SC Farense
Estrela
 Portugal: Liga 3
Anadia
Paredes
 Qatar: Division 2
Al-Shahaniya
FT 0 - 0
Al Muaidar
Lusail
FT 3 - 1
Al-Waab
 Romania: Liga 1
Chindia Targoviste
UTA Arad
U Craiova 1948
U. Cluj
 San Marino: Campionato Sammarinese
Cailungo
Tre Fiori
 Saudi Arabia: Saudi Professional League
Al-Fateh
Al-Nassr
Al-Ettifaq
Al Adalh
 Scotland: Championship
Queen's Park
Ayr
 Serbia: Super Liga
Kolubara
Radnik
 Seychelles: First Division League - Championship Group
Cote d'Or
FT 1 - 0
Anse Reunion
Red Star
FT 0 - 4
Bazar Brothers
 Sierra Leone: Premier League
Kallon
FT 1 - 0
Mighty Blackpool
 South Africa: Premier League
Swallows
Richards Bay
Maritzburg Utd
AmaZulu
 South Africa: Motsepe Foundation Championship
MM Platinum
Black Leopards
Venda
Magesi
 South America: South American Championship U20 - Final Group
Uruguay U20
Ecuador U20
Brazil U20
Venezuela U20
 Spain: Laliga
Ath Bilbao
Cadiz CF
 Spain: Laliga2
Malaga
R. Oviedo
 Spain: Tercera Rfef - Group 6
Ilicitano
FT 2 - 1
Torrellano
 Spain: Tercera Rfef - Group 12
San Fernando
FT 1 - 1
Las Palmas B
 Switzerland: Challenge League
Schaffhausen
Vaduz
Yverdon
Lausanne Ouchy
Lausanne
Aarau
 Syria: Premier League
Al Majd
Foutoua
Al Taliya
FT 0 - 0
Hottin
Jableh
Al Wahda
Tishreen
Al-Ittihad
Wathbah
Al Jaish
 Thailand: Thai League 1
Port MTI FC
Police Tero
 Thailand: Thai League 2
Chiangmai FC
FT 0 - 0
Phrae
 Turkey: 1. Lig
Altay
Adanaspor AS
 United Arab Emirates: Division 1
Fursan Hispania
Dibba Al Hisn
 Venezuela: Primera Division
Caracas
Carabobo
Zamora
Hermanos Colmenarez
 Vietnam: V.League 1
Khanh Hoa
Thanh Hoa
Nam Dinh
Ho Chi Minh
Song Lam Nghe An
Da Nang
Cong An
Binh Dinh
 Wales: Cymru South
Abergavenny Town
Barry
Afan Lido
Carmarthen Town
 World: Friendly International
Qatar U20
FT 0 - 4
Syria U20
 World: Club Friendly
Krylya Sovetov
Shinnik Yaroslavl
Fakel Voronezh
Andijan
Ulyanovsk
Nizhny Novgorod
Zhodino
Neman
Krylya Sovetov
Orenburg
Kustosija
Krupa
Lok. Plovdiv
Maritsa Plovdiv
Motor Lublin
Leczna
Opatija
Bravo
Sarpsborg 08
Ham-Kam
Aalesund
Hodd
Balcatta
Armadale
Austria Vienna II
Horn
Beroe
FT 0 - 0
Yantra Gabrovo
Dynamo Brest
Cancl. ? - ?
Belshina
Dynamo Brest
Zhodino 2
Ludogorets
Cancl. ? - ?
Vendsyssel
Odra Opole
Opava
Sandecja Nowy S.
FT 0 - 0
Michalovce
Sabah
Odense
Augsburg II
Ulm
KF Gostivar
Metalist 1925
Ohrid
Rabotnicki
Zilina B
Dukla Prague B
Bayswater
Stirling Lions
Cockburn City
Perth RedStar
LKS Lodz
Csikszereda M. Ciuc
Naestved
Fredericia
Aalborg
Sirius
A. Lustenau
Dornbirn
Lillestrom
Stabaek
Metalist Kharkiv
FT 0 - 0
Torpedo Kutaisi
Okzhetpes
FT 4 - 0
Turon
Trencin
Cancl. ? - ?
Samorin
Unterhaching
Vorwarts Steyr
Arda
Vendsyssel
Dnipro-1
FT 1 - 0
Atyrau
Austria Vienna
Floridsdorfer AC
Dyn. Kyiv
Cancl. ? - ?
Zhytomyr
Dyn. Kyiv
FT 5 - 1
Unirea Dej
Fakel Voronezh
FK Chayka
Kalmar
Mjallby
Koper
Dun. Streda
Ludogorets
Cancl. ? - ?
Dyn. Kyiv
Radomlje
FT 2 - 1
Dob
Samgurali
Pakhtakor
Sloboda
Jarun
Sundsvall
Gefle
Dynamo Makhachkala
Kuban
Kamaz
Shinnik Yaroslavl
Start
Esbjerg
Degerfors
AFC Eskilstuna
Hodonin
Dubnica
Malmo FF
FC Dallas
Levadia
Paide
Prostejov
Kromeriz
Gleisdorf
Lafnitz
Krasnodar
Sochi
Admira
Marchfeld
Arna-Bjornar
FT 1 - 2
Brann 2
First Vienna
SV Donau
Kristiansund
Traeff
MSK Martin
Cancl. ? - ?
D. Kubin
Fram
Arendal
Fremad Valby
Karlslunde
Stjordals Blink
Verdal
Eiger
Egersund
Horitschon
Drassburg
Leobendorf
Cancl. ? - ?
Langenrohr
Tammeka
Parnu JK Vaprus
ASK Voitsberg
Weindorf St. Anna
Sligo Rovers
Wexford
Allerheiligen
FT 0 - 8
Stripfing
Carrick Rangers
FT 1 - 1
Derry City
Derry City
Cancl. ? - ?
Bray
Galway
FT 0 - 0
Cork City
US Feulen
FT 4 - 2
Orania Vianden
Drogheda
Dundalk
Ind. del Valle
Guayaquil City
 World: Friendly International Women
Chile W
FT 1 - 3
Panama W
 World: Club Friendly Women
St. Polten W
Slovacko W

Powered by TodayLiveScore.com


Back to Top