Football Results from 27-01-2019 | Todaylivescore.com

Football Results from 27-01-2019

 Albania: Super League
Luftetari Gjirokastra
FT


1 – 5

Kastrioti

KF Tirana
FT


4 – 1

Kamza

Teuta
FT


1 – 1

Flamurtari

 Algeria: Ligue 1
Hussein Dey
FT


1 – 0

Bordj Bou Arreridj

Constantine
FT


1 – 0

MO Bejaia

 Andorra: Primera Divisió
Ordino
11:00

? – ?
UE Engordany

Sant Julia
13:00

? – ?
Lusitanos

Inter Club Escaldes
15:00

? – ?
Encamp

UE Santa Coloma
17:00

? – ?
FC Santa Coloma

 Angola: Girabola
ASA
FT

3 – 1
Sporting de Cabinda

Interclube
FT

1 – 0
Sagrada

Primeiro de Agosto
FT

1 – 0
Cubango

 Argentina: Superliga
Aldosivi
FT


1 – 3

Racing Club

Belgrano
FT


0 – 0

Union de Santa Fe

Independiente
FT


1 – 1

Talleres Cordoba

River Plate
live 73


1 – 3

Patronato

Newells Old Boys
00:30

? – ?
Boca Juniors

 Argentina: Primera B Metropolitana
Colegiales
FT


2 – 0

Acassuso

Defensores Unidos
FT


1 – 1

UAI Urquiza

Almirante Brown
FT


0 – 2

CA Estudiantes

 Argentina: Primera C Metropolitana
Argentino de Quilmes
FT


1 – 1

Central Cordoba

Canuelas
FT


2 – 1

Sportivo Italiano

Club Lujan
FT

0 – 0
Dep. Merlo

 Australia: A-League
Adelaide United
FT


2 – 1

Central Coast Mariners

Perth Glory
FT


2 – 0

Newcastle Jets

 Australia: National Youth League
WS Wanderers U21
FT

2 – 1
Sydney FC U21

 Australia: W-League
Melbourne Victory W
FT


2 – 2

Sydney W

 Australia & Oceania: Ofc Champions League – Preliminary
Pago
FT


1 – 5

Lotohaapai

Tupapa
FT


4 – 1

Kiwi

 Bahrain: Premier League
Al Riffa
FT


1 – 1

Al-Hadd

Al-Hala
FT


2 – 0

Manama Club

Al-Muharraq
FT


5 – 1

Al-Shabbab

 Belgium: Jupiler League
Oostende
FT


1 – 2

Club Brugge KV

Anderlecht
FT


2 – 1

Eupen

Kortrijk
FT


1 – 2

Gent

 Belgium: Proximus League
Lommel SK
FT


2 – 3

Leuven

 Belgium: First Amateur Division
Dender
Postp.

? – ?
Aalst

Knokke
FT

1 – 2
Lierse K.

RFC Liege
FT

2 – 5
Thes Sport

Seraing
FT

1 – 1
RWDM 47

 Belgium: Second Amateur Division Group Vfv A
Eppegem
FT

0 – 1
Saint Eloois

Wijgmaal
FT

1 – 1
Londerzeel

Gullegem
FT

0 – 4
KRC Gent

Menen
FT

1 – 1
Olsa Brakel

Petegem
FT

2 – 0
Diegem

Ronse
FT

1 – 3
Overijse

Westhoek
FT

2 – 0
KRC Harelbeke

 Belgium: Second Amateur Division Group Vfv B
Duffel
FT

3 – 3
Temse

Hamme
FT

3 – 1
Hoogstraten

 Benin: Championnat National
Avrankou Omnisport
15:00

? – ?
Upi Onm

Ayema
15:00

? – ?
Tonnerre

Buffles du Borgou
15:00

? – ?
Energie Sports

Dynamo Abomey
15:00

? – ?
USS Krake

FC Esae
15:00

? – ?
Bembereke

 Bermuda: Premier League
Boulevard Blazers
FT

2 – 8
PHC Zebras

 Bolivia: Division Profesional – Apertura
Bolivar
FT


2 – 0

Destroyers

Real Potosi
FT


1 – 1

Oriente Petrolero

Aurora
FT


0 – 2

Sport Boys

Blooming
Delayed

? – ?
San Jose

 Brazil: Campeonato Alagoano
Esportivo Olhodaguense
FT


2 – 2

ASA

 Brazil: Campeonato Baiano
Bahia De Feira
FT


3 – 0

Vitoria da Conquista

Jacobina
FT


1 – 2

Vitoria

Jacuipense
FT


0 – 2

Fluminense de Feira

Jequie
FT

1 – 1
Juazeirense

 Brazil: Campeonato Brasiliense
Ceilandia
FT

1 – 1
Real FC

Sobradinho
FT

3 – 0
Capital

Bosque Formosa
19:00

? – ?
Taguatinga Esporte

 Brazil: Campeonato Carioca – Taca Guanabara
Fluminense
FT


3 – 1

Portuguesa RJ

Cabofriense
FT


1 – 1

Resende

Vasco
FT


1 – 0

Americano FC

 Brazil: Campeonato Carioca – Relegation Group
Nova Iguacu
FT


1 – 0

America RJ

 Brazil: Campeonato Catarinense
Figueirense
FT


1 – 0

Avai

Marcilio Dias
FT


1 – 1

Brusque

Criciuma
FT


1 – 0

Tubarao

 Brazil: Campeonato Cearense – First Stage
Ferroviario
FT


2 – 1

Floresta EC

Guarani de Juazeiro
FT


0 – 3

Barbalha

Guarany
FT

0 – 0
Iguatu

 Brazil: Campeonato Gaucho
EC Sao Jose
FT


2 – 0

Internacional

Pelotas
FT


0 – 0

Sao Luiz

SER Caxias
FT


1 – 0

Avenida

Veranopolis
FT


1 – 1

Aimore

 Brazil: Campeonato Goiano
Anapolina
FT


1 – 1

Ipora

Crac Go
FT


0 – 1

Gremio Anapolis

Goianesia
FT


4 – 1

Novo Horizonte

Goias
FT


2 – 0

Vila Nova FC

Itumbiara
FT


0 – 1

Goiania

 Brazil: Campeonato Matogrossense
Luverdense
FT

3 – 0
Sinop

Juara
FT

1 – 2
Cuiaba Esporte

Mixto
FT

1 – 0
Dom Bosco

Uniao Rondonopolis
FT

1 – 1
Araguaia

 Brazil: Campeonato Mineiro
Cruzeiro
FT


1 – 1

Atletico-MG

Villa Nova MG
FT


0 – 0

Guarani EC

America MG
FT


5 – 0

Tupi

Caldense
FT


0 – 2

Patrocinense

URT
FT


1 – 1

Tombense

 Brazil: Campeonato Paraense
SAO Raimundo PA
FT


0 – 2

Remo

Paysandu PA
FT


2 – 1

Bragantino

 Brazil: Campeonato Paranaense – First Stage
Coritiba
FT


0 – 0

Toledo

Foz do Iguacu
FT


0 – 0

Cianorte

Londrina
FT


1 – 3

Cascavel

Maringa FC
FT


0 – 0

Parana

Operario
FT


2 – 0

Cascavel CR

Rio Branco PR
FT


0 – 2

Athletico-PR

 Brazil: Campeonato Paulista
Santos
FT


2 – 0

Sao Paulo

Mirassol
FT


0 – 0

Novorizontino

Sao Caetano
FT


0 – 2

Palmeiras

Red Bull Brasil
FT


1 – 1

Bragantino

 Brazil: Campeonato Pernambucano – First Stage
Sport Recife
FT


3 – 1

Nautico

Petrolina
FT

0 – 0
America PE

 Brazil: Campeonato Potiguar – First Stage
Santa Cruz de Natal
FT

0 – 0
Assu RN

America RN
FT


0 – 2

Globo

 Brazil: Campeonato Sergipano – First Stage
Olimpico EC
FT

1 – 2
Boca Junior

Frei Paulistano
FT


1 – 2

Lagarto

 Brazil: Campeonato Sul-Matogrossense
Chapadao
FT

1 – 2
Costa Rica

Comercial MS
FT

0 – 1
Aquidauanense

Aguia Negra
FT

2 – 1
Corumbaense

 Brazil: Campeonato Paraibano
Serrano PB
FT

0 – 3
Campinense

Nacional de Patos
FT

1 – 0
Perilima

 Brazil: Campeonato Maranhense
Pinheiro
FT

1 – 2
Moto Club

 Brazil: Campeonato Piauiense
Julho Esporte
FT

2 – 1
Piaui

 Brazil: Copa Do Nordeste
AE Altos
live 67


0 – 1

ABC

Salgueiro
live 64


0 – 1

Botafogo PB

 Cameroon: Elite One
Avion Academy
14:30

? – ?
Cotonsport

Bamenda
14:30

? – ?
APEJES Academy

Fortuna Mfou
14:30

? – ?
UMS de Loum

Fovu Baham
14:30

? – ?
Les Astres

Stade Renard
14:30

? – ?
Feutcheu

Dragon de Yaounde
15:00

? – ?
Union Douala

New Star
15:00

? – ?
Colombe Lobo

 Colombia: Liga Aguila – Apertura
Atl. Nacional
FT


0 – 0

Once Caldas

Cucuta
FT


3 – 0

Aguilas

Dep. Cali
FT


2 – 0

Bucaramanga

Petrolera
live HT


1 – 0

America De Cali

Santa Fe
live HT


1 – 0

Dep. Pasto

 Colombia: Super Cup
Deportes Tolima
Pen.


0 – 1

Junior

 Costa Rica: Primera Division – Clausura
Herediano
FT


1 – 0

Carmelita

Cartagines
FT


2 – 3

Guadalupe

Grecia
FT


2 – 1

San Carlos

Zeledon
FT


2 – 3

Saprissa

U.C.R.
FT


1 – 3

Santos DG

Limon
FT


1 – 1

Alajuelense

 Cyprus: First Division
AEK Larnaca
FT


3 – 0

Anorthosis

Paralimni
FT


1 – 2

AEL Limassol

 Cyprus: Division 2
Aris
FT

4 – 2
M.E.A.P. Nisou

 Dr Congo: Super Ligue
FC Renaissance
FT

0 – 0
Nyuki

Muungano
13:30

? – ?
Dauphins Noirs

St Eloi Lupopo
FT

0 – 1
AS Maniema

 El Salvador: Primera Division – Clausura
Luis Angel Firpo
FT


1 – 1

Santa Tecla

Metapan
FT


3 – 2

Sonsonate

Municipal Limeno
FT


1 – 1

FAS

Chalatenango
FT


1 – 0

Audaz

 England: Fa Cup
Crystal Palace
FT


2 – 0

Tottenham

Chelsea
FT


3 – 0

Sheffield Wed

 England: Premier League International Cup
Bayern II
FT


0 – 1

Benfica B

 Eswatini: Mtn Premier League
Mbabane Highlanders
FT

1 – 0
Manzini Sea Birds

Mbabane Swall.
FT

1 – 2
Manzini Wanderers

 Ethiopia: Premier League
Fasil Ketema
FT

0 – 0
Adama Kenema

Welwalo Adigrat
FT

0 – 1
St. George

Debub Police
FT

1 – 2
Mekelle Kenema

Dire Dawa
Postp.

? – ?
Sidama Bunna

Ethiopia Bunna
FT

0 – 1
Jimma Aba Jifar

 Europe: Atlantic Cup
Slavia Prague
FT


0 – 1

Salzburg

 France: Ligue 1
Montpellier
FT


2 – 0

Caen

Amiens
FT


0 – 1

Lyon

Toulouse
FT


0 – 0

Angers

Paris SG
FT


4 – 1

Rennes

 France: National 2 – Group C
Nantes II
FT

0 – 0
Vitre

 Germany: Bundesliga
Bayern Munich
FT


4 – 1

Stuttgart

Dusseldorf
FT


0 – 4

RB Leipzig

 Germany: 3. Liga
Zwickau
Postp.

? – ?
Karlsruher

Braunschweig
FT


2 – 0

Hansa Rostock

Uerdingen
FT


0 – 3

Wurzburger Kickers

 Gibraltar: Premier Division
Gibraltar Phoenix
FT


3 – 1

Boca Gibraltar

 Greece: Super League
Levadiakos
FT


1 – 0

Aris

Lamia
FT


2 – 1

Atromitos

PAOK
FT


4 – 0

OFI Crete

Panathinaikos
FT


1 – 1

AEL Larissa

Asteras Tripolis
FT


0 – 2

Olympiakos Piraeus

 Greece: Football League
Aittitos Spata
FT


1 – 1

AO Trikala

Apollon Pontou
FT


1 – 0

Sparti

Dramas
FT


1 – 0

Chania Kissamikos

Karaiskakis
FT


1 – 0

Ergotelis

Kerkyra
FT


1 – 0

Aiginiakos

 Greece: Division C
Amaliadas – Panopoulou
FT

0 – 2
Foivos Kremasti

Kalamata
FT

9 – 0
Eikosimias

Katastari
FT

3 – 0
Amvrysseas

Acharnaikos
FT

0 – 0
Diagoras Vrachneikon

Achilleas Neokesarias
FT

2 – 1
GS Almyros

Aeek Inka
FT

0 – 0
Ierapetra

AE Neapolis
FT

0 – 0
Atromitos P.

Alexandros Kallithea
FT

0 – 1
Nafpaktiakos

Alexandroupoli
FT

0 – 1
Chrisoupolis

Almopos
FT

3 – 1
PAO Koufalion

Ampelakiakos Salamis
FT

0 – 1
Ethnikos Piraeus

Amyntaio
FT

1 – 2
Kyminion

AS Giannitsa
FT

1 – 4
Edessaikos

Aspida Xanthi
FT

0 – 2
Panserraikos

Aspropyrgos Enosis
FT

2 – 1
Panargiakos

Enosi Lerna
FT

0 – 2
Ermionidas-Ermis

Fokikos FC
FT

0 – 1
Oikonomos

Giouchtas
FT

4 – 2
Palaiochora

Ialisos
FT

0 – 0
Diagoras

Karditsa
FT

0 – 3
Meteora

Kavala
FT

2 – 0
Aris Avato

Keratsini
FT

0 – 2
Ionikos

Keravnos Pernis
FT

1 – 1
Apollon Paralimniou

Kosmio
FT

1 – 2
Alexandros Kilkis

Kronos Argyrades
FT

2 – 0
Makedonikos Siatista

Langadas
FT

2 – 4
Aris Palaiochori

Lefkimmi
FT

3 – 0
Floriada

Makedonikos
FT

5 – 1
Meliteas Melitis

Mandraikos
FT

2 – 0
Pamisos

Niki Agkathia
FT

1 – 0
A. Asteras

Niki Volos
FT

2 – 0
Sellana

Orfeas Xanthi
FT

0 – 0
Kalampaki

Palliniakos
FT

1 – 1
Thyella D.

Panarkadikos
FT

5 – 0
Asteras Vlachioti

Panegialios FC
FT

0 – 0
Niki Tragano

PAO Varda
FT

4 – 4
AO Paniliakos

Pellana
FT

0 – 0
Ipato

Pierikos
FT

1 – 2
O. Volos

PO Triglia
FT

1 – 3
Veria

Proodeftiki
FT

1 – 0
Atsalenios

Sidirokastro
FT

1 – 3
Aetos Orfani

Stylida
FT

2 – 0
Apollon Makrychori

Thesprotos
FT

1 – 0
Makedonikos Foufas

Thiseas Agria
FT

1 – 2
Asteras Itea

Thriamvos Serviana
FT

0 – 0
Souli Paramythia

Tilikratis L.
FT

2 – 0
Acheron Kanalaki

 Guatemala: Liga Nacional – Clausura
Xelaju
FT


3 – 1

Siquinala

Sanarate
FT


1 – 0

Malacateco

Deportivo Chiantla
FT


0 – 2

Comunicaciones

 Honduras: Liga Nacional – Clausura
Juticalpa
FT


3 – 3

Real de Minas

Vida
FT


1 – 1

UPNFM

Motagua
live 87


1 – 0

Real Espana

 Hong Kong: Fa Cup
Dreams
FT


2 – 1

Eastern AA

Hoi King
FT


0 – 2

Yuen Long

 India: Isl
Mumbai City
FT


1 – 0

Bengaluru

 India: I-League
NEROCA
FT


0 – 0

Aizawl

Mohun Bagan
FT


0 – 2

East Bengal

 Indonesia: Piala Indonesia
Perseru Serui
FT

0 – 0
Mitra Kukar

Persiwa Wamena
FT

0 – 0
Persib Bandung

 Israel: Ligat Ha’Al
Sakhnin
FT


0 – 1

Maccabi Petah Tikva

Netanya
FT


0 – 0

Maccabi Haifa

 Italy: Serie A
Chievo
FT


3 – 4

Fiorentina

Atalanta
FT


3 – 3

AS Roma

Bologna
FT


0 – 4

Frosinone

Parma
FT


2 – 3

Spal

Torino
FT


1 – 0

Inter

Lazio
FT


1 – 2

Juventus

 Italy: Serie B
Livorno
FT


0 – 0

Pescara

Venezia
FT


2 – 1

Padova

Brescia
FT


4 – 4

Spezia

 Italy: Serie C – Group A
Arzachena
FT


0 – 1

Arezzo

Entella
FT


3 – 1

Cuneo

Lucchese
FT


2 – 2

Alessandria

Pro Patria
FT


3 – 1

Carrarese

Pro Piacenza
Postp.

? – ?
Olbia

Pro Vercelli
FT


1 – 0

Albissola

Juventus U23
FT


1 – 1

Novara

Pisa
FT


2 – 2

Piacenza

Pontedera
FT


3 – 3

Siena

 Italy: Serie C – Group C
Bisceglie
FT


0 – 1

Viterbese

Catanzaro
FT


3 – 2

Casertana

Siracusa
FT


1 – 2

Trapani

Juve Stabia
FT


1 – 0

Paganese

Matera
FT


1 – 6

Vibonese

Monopoli
FT


1 – 1

Reggina 1914

Virtus Francavilla
FT


1 – 0

Sicula Leonzio

Catania
FT


1 – 0

Rende

 Italy: Serie D – Group A
Borgosesia
FT

0 – 1
Lecco

Casale
FT

0 – 2
Arconatese

Chieri
FT

0 – 1
Borgaro

Dronero
FT

1 – 0
Ligorna

Folgore Caratese
FT

2 – 0
Sestri Levante

Inveruno
FT

2 – 2
Bra

Lavagnese
FT

2 – 0
Milano City

Fezzanese
FT

1 – 3
Unione Sanremo

Savona
FT

2 – 0
Stresa Sportiva

 Italy: Serie D – Group B
Ambrosiana
FT

0 – 2
Pontisola

Caronnese
FT

2 – 0
Seregno

Ciserano
FT

0 – 3
Como

Olginatese
FT

1 – 3
Mantova

Scanzorosciate
FT

1 – 0
Pro Sesto

Sondrio
FT

1 – 3
Caravaggio

Villa Alme
FT

1 – 1
Legnago Salus

Villafranca
FT

0 – 0
Darfo Boario

Virtus Bergamo
FT

1 – 1
Rezzato

 Italy: Serie D – Group C
Adriese
FT

2 – 0
Montebelluna

Chions
FT

0 – 2
Campodarsego

Clodiense
FT

1 – 2
ArzignanoChiampo

Delta Rovigo
FT

1 – 0
Cartigliano

Este
FT

0 – 1
Belluno

Feltre
FT

1 – 0
Tamai

Sandona
FT

0 – 2
Cjarlins Muzane

Virtus Bolzano
FT

5 – 0
Trento

 Italy: Serie D – Group D
Adrense
FT

1 – 0
Vigor Carpaneto

Calvina
FT

0 – 0
Axys Zola

Classe
FT

2 – 4
Crema

Fiorenzuola
FT

3 – 1
Fanfulla

Modena
FT

3 – 0
Mezzolara

Pavia
FT

0 – 1
Ciliverghe Mazzano

Pergolettese
FT

1 – 0
Reggio Audace

San Marino
FT

0 – 0
Lentigione

Sasso Marconi
FT

1 – 1
OltrepoVoghera

 Italy: Serie D – Group E
Aglianese Calcio
FT

2 – 1
Prato

Gavorrano
FT

0 – 1
Tuttocuoio

Ghivizzano Borgo
Postp.

? – ?
UC Sinalunghese

Massese
FT

0 – 0
Ponsacco

Montevarchi Calcio
FT

2 – 3
San Donato

Pianese
FT

2 – 0
Sangimignano Sport

Real Forte Querceta
FT

1 – 0
Sangiovannese

Scandicci
FT

4 – 1
Cannara

Viareggio
FT

1 – 2
Seravezza Pozzi

 Italy: Serie D – Group F
Agnonese
FT

1 – 1
Sammaurese

ASD Pineto Calcio
FT

1 – 3
Recanatese

Campobasso
FT

1 – 1
Jesina

Castelfidardo
FT

0 – 2
Matelica

Giulianova
FT

1 – 4
ASD Francavilla

Isernia
FT

1 – 1
Savignanese

Montegiorgio
FT

1 – 0
Forli

S. N. Notaresco
FT

1 – 4
Avezzano

Vastese
FT

2 – 2
Santarcangelo

 Italy: Serie D – Group G
Aprilia
FT

1 – 0
Lupa Roma

Cassino
FT

2 – 1
Avellino

Flaminia
FT

1 – 1
Albalonga

Lanusei Calcio
FT

5 – 0
Anzio Calcio 1924

Monterosi FC
FT

2 – 0
Latina

Ostia Mare
FT

0 – 0
Trastevere Calcio

SFF Atletico
FT

4 – 0
Citta di Anagni

Vis Artena
FT

2 – 0
Budoni

Castiadas
FT

2 – 1
Torres

Latte Dolce
FT

0 – 0
Ladispoli

 Italy: Serie D – Group H
Francavilla
FT

1 – 0
Citta di Fasano

Gelbison Cilento
FT

1 – 1
Altamura

Pomigliano
FT

1 – 2
Gragnano

Sorrento
FT

2 – 3
Savoia

Taranto
FT

2 – 1
Audace Cerignola

Vesuvio Ercolanese
FT

0 – 2
Andria

Bitonto
FT

3 – 0
Sarnese

Nardo
FT

0 – 3
Gravina

 Italy: Serie D – Group I
Bari
FT

5 – 0
Igea Virtus

Messina
FT

3 – 5
Cittanovese

Nocerina
FT

1 – 1
Castrovillari

Portici 1906
FT

4 – 1
Citta di Messina

Roccella
FT

1 – 2
AS Acireale

Troina
FT

2 – 0
Locri 1909

US Palmese
FT

1 – 2
Gela

Sancataldese
FT

3 – 3
Marsala

 Italy: Primavera 1
Cagliari U19
FT


1 – 2

Inter U19

 Ivory Coast: Ligue 1
Africa Sports
FT

2 – 1
Bassam

 Jamaica: Premier League
Montego Bay
FT


2 – 3

Dunbeholden

Portmore
FT

0 – 0
Harbour View

Reno
FT


0 – 4

Tivoli

UWI
FT


2 – 1

Humble Lions

Waterhouse
00:00

? – ?
Mount Pleasant

 Kenya: Premier League
Sofapaka
FT


3 – 2

Zoo Kericho

Mathare Utd.
FT


3 – 1

Vihiga United

Nzoia Sugar
FT


2 – 1

Mount Kenya United

Sony Sugar
FT


1 – 0

Posta Rangers

Ulinzi Stars
FT

0 – 0
Kakamega Homeboyz

Kenya CB
FT


1 – 0

Gor Mahia

 Lebanon: Premier League
Safa
FT

1 – 3
Al Ansar

 Lesotho: Premier League
Sefotha-Fotha
FT

1 – 1
Liphakoe

LCS
FT

0 – 0
Linare

LMPS
FT

0 – 1
Matlama

 Malta: Fa Trophy
Balzan
FT


6 – 1

Xewkija

Gzira
FT


4 – 2

Melita FC

Birkirkara
FT


2 – 1

Hamrun

Lija Athletic
FT


1 – 7

Valletta

 Mauritania: Super D1
Armee
FT

1 – 2
Police

ASAC Concorde
FT

3 – 0
JAHE

Garde Nationale
FT

1 – 1
Nouakchott King’s

Kaedi
FT

2 – 0
Ksar

Kedia
FT

2 – 1
Nouadhibou

SNIM
FT

2 – 2
Deuz

Tevragh-Zeina
FT

2 – 2
Tidjikja

 Mauritius: Mauritian League
Port Louis
FT

2 – 0
Cercle De Joachim

Quatre Bornes
FT

0 – 2
Petite Riviere

 Mexico: Primera Division – Clausura
Cruz Azul
FT


1 – 0

Club Tijuana

Monterrey
FT


3 – 2

Club America

Pachuca
FT


1 – 0

U.N.A.M.- Pumas

Necaxa
FT


0 – 0

Monarcas

Toluca
FT


0 – 1

U.A.N.L.- Tigres

Queretaro
FT


0 – 4

Club Leon

Santos Laguna
00:06

? – ?
Guadalajara Chivas

 Mexico: Liga De Ascenso – Clausura
UAEM Potros
FT


2 – 1

Dorados de Sinaloa

Celaya
FT


1 – 1

Venados

Correcaminos
FT


0 – 0

Alebrijes Oaxaca

Juarez
FT


1 – 1

Zacatecas Mineros

Zacatepec
00:00

? – ?
Atl. San Luis

 Morocco: Botola Pro
Moghreb Tetouan
FT

0 – 0
FAR Rabat

Wydad
FT


3 – 1

Kawkab Marrakech

Rapide Oued Zem
FT


2 – 1

Berkane

FUS Rabat
FT


0 – 2

IR Tanger

 Morocco: Botola 2
KAC Kenitra
FT

2 – 1
Wydad Fes

Widad Temara
FT

2 – 1
Ittihad Khemisset

 Myanmar: National League
Hantharwady United
FT

1 – 0
Magwe

Yadanarbon
FT

3 – 2
Yangon United

Chinland
FT

1 – 1
Ayeyawady

 Netherlands: Eredivisie
Sittard
FT


2 – 1

Vitesse

Feyenoord
FT


6 – 2

Ajax

Utrecht
FT


0 – 1

Willem II

Heerenveen
FT


0 – 2

AZ Alkmaar

 Netherlands: Tweede Divisie
Lienden
FT


1 – 5

HFC

 Netherlands: Derde Divisie
Dongen
FT


1 – 5

TEC

HBS
FT


2 – 1

ADO 20 Heemskerk

JVC ’31 Cuijk
FT


2 – 0

KVV Quick 20

Westlandia
FT


3 – 2

GOES

HSC ’21
FT

0 – 5
Blauw Geel

Oostzaan
FT


1 – 4

HV & CV Quick

UNA
FT


4 – 2

USV Hercules

 New Zealand: Football Championship
Canterbury
FT


2 – 1

Wellington Phoenix Res 2

Southern United
FT

0 – 0
Team Wellington

Tasman United
FT


3 – 1

Waitakere United

Hamilton
FT


4 – 4

Hawke’s Bay

 Nicaragua: Primera Division – Clausura
Esteli
FT


4 – 0

Real Madriz

Diriangen
FT


6 – 2

Jalapa

Ocotal
FT


1 – 0

Chinandega

Managua FC
00:00

? – ?
UNAN-Managua

 Nigeria: Npfl
Abia Warriors
FT


0 – 0

Gombe

Enugu Rangers
FT


1 – 0

Enyimba

Kada City
FT


0 – 1

Ifeanyi Ubah

Lobi Stars
FT


3 – 0

Kwara

Niger Tornadoes
FT


0 – 0

Bendel

Plateau United
FT


0 – 0

Kano Pillars

Remo Stars
FT


2 – 0

Katsina Utd

Rivers United
FT


1 – 0

MFM FC

Wikki Tourist
FT


0 – 1

Sunshine Stars

Yobe Stars
FT


1 – 0

Heartland

 Paraguay: Primera Division – Apertura
Olimpia Asuncion
FT


2 – 0

San Lorenzo

Libertad Asuncion
FT


1 – 0

Cerro Porteno

Dep. Capiata
live 40


2 – 1

Sol de America

 Portugal: Liga Revelacao U23
Aves U23
FT


3 – 1

Setubal U23

Braga U23
FT


1 – 0

Feirense U23

Rio Ave U23
FT


1 – 0

Guimaraes U23

 Portugal: Campeonato De Portugal
AD Fafe
FT

0 – 0
Maria de Fonte

AD Limianos
FT

0 – 1
Cacadores Taipas

Agueda
FT

2 – 2
Lusitano FCV

Amora
FT

2 – 3
1º Dezembro

Anadia
FT

0 – 0
Oliveira Hospital

Caldas
FT

2 – 2
Oleiros

Chaves B
FT

4 – 0
Merelinense

Coimbroes
FT

0 – 1
Paredes

FC Alverca
FT

3 – 1
Alcains

FC Cesarense
FT

1 – 3
Leca

Gafanha
FT

2 – 1
Maritimo B

Gil Vicente
FT

1 – 0
AD Oliveirense

Gondomar
FT

3 – 0
Meda

Leiria
FT

3 – 0
Macao

Louletano
FT

2 – 2
Olhanense

Lusitania FC
FT

1 – 1
Cinfaes

Mirandes
FT

1 – 2
CDC Montalegre

Montijo
FT

1 – 1
Ferreiras

Moura AC
FT

0 – 1
Casa Pia

Oriental
FT

0 – 0
Vasco da Gama

Pedras Rubras
FT

4 – 0
Penalva do Castelo

Pinhalnovense
FT

0 – 0
Armacenenses

Real SC
FT

1 – 0
Redondense

Sanjoanense
FT

0 – 0
SC Espinho

Santa Iria
FT

1 – 2
Loures

Sao Martinho
FT

3 – 1
Pedras Salgadas

SC Praiense
FT

3 – 1
Sporting Ideal

Sertanense
FT

0 – 0
Fatima

Sintrense
FT

3 – 2
Peniche

Torcatense
FT

1 – 3
SC Mirandela

Torreense
FT

0 – 2
Nogueirense

Trofense
FT

0 – 1
Felgueiras

Vilafranquense
FT

1 – 1
SB Castelo Branco

Vilaverdense
FT

0 – 2
Vizela

SC Angrense
FT

0 – 1
Sacavenense

U. Madeira
FT

0 – 0
Amarante

 Rwanda: National Football League
Mukura Victory Sports
FT

2 – 1
Amagaju

 San Marino: Campionato Sammarinese – Second Stage
Faetano
FT


0 – 2

Tre Penne

San Giovanni
FT


0 – 1

Cosmos

Virtus
FT


2 – 4

Juvenes/Dogana

 Saudi Arabia: Saudi Professional League
Al-Fateh
FT


2 – 0

Al Qadisiya

Al Feiha
FT


1 – 5

Al-Hilal

 Scotland: Premiership
St. Mirren
FT


1 – 3

Hibernian

Livingston
FT


0 – 3

Rangers

 Senegal: Ligue 1
Jaraaf
FT

2 – 1
ASEC Ndiambour

Sonacos
FT

1 – 0
Casa

Douanes
FT

0 – 1
Niary Tally

Linguere
FT

1 – 0
Mbour

Mbour Petite Cote
FT

1 – 1
Dakar SC

US Goree
FT

0 – 1
Pikine

 South Africa: Multichoice Diski
Bidvest Wits U21
FT


1 – 3

Baroka U21

Black Leopards U21
FT


0 – 3

Golden Arrows U21

Highlands U21
FT

0 – 0
Orlando Pirates U21

Mamelodi Sundowns U21
FT


2 – 0

Free State Stars U21

 South Africa: Nedbank Cup
Mbombela
FT

2 – 1
NC Professionals

Super Eagles
FT


1 – 2

Bloem Celtic

Tornado FC
AET


0 – 1

Kaizer Chiefs

Witbank
Pen.


2 – 2

Maritzburg Utd

 Spain: Laliga
Valladolid
FT


2 – 1

Celta Vigo

Girona
FT


0 – 2

Barcelona

Ath Bilbao
FT


1 – 0

Betis

Real Sociedad
FT


0 – 0

Huesca

Espanyol
FT


2 – 4

Real Madrid

 Spain: Laliga2
Albacete
Postp.

? – ?
Reus Deportiu

Granada CF
FT


0 – 0

Extremadura UD

Alcorcon
FT


2 – 1

Cordoba

Gijon
FT


1 – 2

Dep. La Coruna

Gimnastic
FT


0 – 0

Las Palmas

 Spain: Segunda Division B – Group 1
Atl. Madrid B
FT


3 – 2

Unionistas

Dep. La Coruna B
FT


0 – 1

Fuenlabrada

San Sebastian Reyes
FT


1 – 1

Celta Vigo B

Las Palmas B
FT


1 – 1

Leonesa

Salmantino
FT


0 – 1

Burgos

Pontevedra
FT


2 – 0

Navalcarnero

Rapido de Bouzas
FT

0 – 0
Valladolid B

 Spain: Segunda Division B – Group 2
Gernika
FT


3 – 1

Calahorra

Izarra
FT


1 – 1

CD Vitoria

Mirandes
FT


1 – 0

Durango

R. Oviedo B
Postp.

? – ?
Gijon B

Torrelavega
FT


0 – 1

Tudelano

UD Logrones
FT


1 – 0

Langreo

 Spain: Segunda Division B – Group 3
Baleares
FT


4 – 1

Ejea

Conquense
FT


1 – 0

Peralada

Cornella
FT


3 – 1

Valencia B

Ebro
FT

0 – 0
Lleida

Espanyol B
FT


1 – 2

Hercules

Levante B
FT


1 – 0

Olot

Teruel
FT

0 – 0
Badalona

Ontinyent
FT

0 – 0
Alcoyano

 Spain: Segunda Division B – Group 4
Don Benito
FT


1 – 1

UCAM Murcia

Granada CF B
FT


0 – 1

Jumilla

Marbella
FT


2 – 0

Melilla

UD Ibiza-Eivissa
FT

0 – 0
Villanovense

Cartagena
FT

0 – 0
Recreativo Huelva

CF Talavera
FT


0 – 1

Malaga B

El Ejido
FT


0 – 2

Sanluqueno

Linense
FT

0 – 0
Almeria B

Murcia
FT


0 – 0

CD Badajoz

San Fernando
FT


3 – 0

Sevilla FC B

 Sudan: Premier League
Al-Ahly Merowe
13:30

? – ?
Ahli Khartoum

 Turkey: Super Lig
Rizespor
FT


3 – 1

Akhisarspor

Konyaspor
FT


2 – 0

Antalyaspor

Sivasspor
FT


1 – 1

Trabzonspor

 Turkey: 1. Lig
Altay
FT


1 – 1

Afjet Afyonspor

Giresunspor
FT


0 – 2

Osmanlispor

Balikesirspor
FT


3 – 1

Eskisehirspor

 Turkey: 2. Lig Red Group
Sanliurfaspor
FT


0 – 1

Kahramanmarasspor

Anadolu Selcukspor
FT


3 – 2

Fethiyespor

Bandirmaspor
FT


2 – 0

Sivas Belediyespor

Darica Genclerbirligi
FT


1 – 6

Menemen Bld.

Etimesgut
FT


1 – 1

Bugsasspor

Karagumruk
FT


2 – 0

Tuzlaspor

Manisa
FT


2 – 2

Kirklarelispor

Tarsus
FT


2 – 2

Tokatspor

 Turkey: 2. Lig White Group
Gaziantepspor
Cancl.

? – ?
Inegolspor

Bodrumspor
FT


5 – 0

Ankara Demirspor

Kastamonuspor
FT


2 – 0

Eyupspor

Keciorengucu
FT


1 – 0

Amedspor

Nigde Anadolu
FT


2 – 1

Utas Usakspor

Samsunspor
FT


2 – 1

Gumushanespor

Sariyer
FT


1 – 1

Sakaryaspor

 Turkey: 3. Lig Group 1
Batman Petrolspor
FT


1 – 0

Silivrispor

Duzyurtspor
FT


2 – 0

Gebzespor

Erzin
FT

0 – 0
Tire

Korfez
FT


0 – 2

Kozan

Nazillispor
FT


2 – 0

Hopaspor

Sile Yildizspor
FT


2 – 2

Ergene Velimese

Tepecik
FT


0 – 2

Nevsehirspor

 Turkey: 3. Lig Group 2
Adiyamanspor
FT


1 – 3

Kirsehir Belediyespor

Elaziz Bld.
FT


3 – 2

Alibeykoy

Pazarspor
FT


2 – 2

Ofspor

Yeni Orduspor
FT


2 – 0

Altindag Bld.

Duzcespor
FT


1 – 1

Karsiyaka

Van Buyuksehir Bld.
FT


2 – 0

Kemerspor 2003

 Turkey: 3. Lig Group 3
Bayburt
FT


3 – 0

Fatsa Belediyespor

Cizrespor
FT


2 – 1

Ankara Adliyespor

Diyarbakirspor
FT


2 – 2

Turgutluspor

Bucaspor
FT


0 – 1

Payasspor

Karacabey Birlikspor
FT


2 – 1

Muglaspor

Serik Belediyespor
FT


1 – 0

24 Erzincanspor

Yeni Corumspor
FT

0 – 0
Trabzon

 Uganda: Premier League
Vipers
FT


1 – 1

Mbarara City

 Venezuela: Primera Division – Apertura
Carabobo
20:00

? – ?
Atl. Venezuela

Dep. Tachira
FT


2 – 1

Trujillanos

Metropolitanos
FT


1 – 2

Estudiantes Caracas

Lara
FT


0 – 1

Caracas

Zamora
live 90


3 – 1

Zulia

 World: Club Friendly
Rochedale
FT


3 – 3

Western Pride

Southside Eagles
FT


2 – 5

Brisbane Strikers

Levadia Tallinn II
FT


2 – 1

Tallinna Kalev II

Botev Plovdiv
FT

1 – 1
Radnik

Lech Poznan
FT


1 – 0

Dun. Streda

Eastern Suburbs
FT


0 – 5

Gold Coast

Vandra Vaprus
FT


1 – 3

Viimsi JK

Duisburg U19
FT


1 – 1

Eintracht Frankfurt U19

Hajduk Split 2
FT


3 – 0

Junak Sinj

Ivancsa
FT


2 – 3

Monori

Kustosija
FT


5 – 2

NK Jarun

Zaglebie Sosnowiec
FT

4 – 2
Znojmo

Rudes
FT

0 – 0
Aluminij

VfR Neuburg
FT


2 – 4

Nordlingen

Bahon
FT


8 – 1

Vinicne

Hamburger SV II
FT


4 – 1

Holstein Kiel II

Munich 1860 II
FT


3 – 2

Buchbach

Nykobing
FT


4 – 0

Hellerup

Raca
FT


0 – 2

Mostecky FK

FC Astana
FT


0 – 4

FC Copenhagen

Plock
FT


1 – 1

Henan Jianye

Rozwoj Katowice
Cancl.

? – ?
Spojnia Landek

Cegledi
FT


3 – 1

Erdi

Randers FC
FT

0 – 1
Slovacko

Istra 1961
FT


3 – 1

Lok. Zagreb

TuRU Dusseldorf
FT


2 – 2

Wuppertaler

Zlin
FT


1 – 2

Nizhny Novgorod

Zurich
FT


4 – 1

Flora

Ahlen
FT


3 – 2

Wiedenbruck

Rubin Kazan
FT


0 – 1

Tromso

Vorskla Poltava
FT

1 – 0
Mladost

Waterford
FT


4 – 0

Limerick

Rakvere
FT


3 – 0

Tartu Welco

 Zambia: Super League
Forest Rangers
FT


1 – 0

Green Eagles

Buildcon
FT


2 – 0

Circuit City

Green Buffaloes FC
Postp.

? – ?
ZESCO

Kabwe
FT


1 – 1

Lusaka Dynamos

Lumwana Radiants
Postp.

? – ?
Nkana

Mufulira
FT

3 – 0
Prison Leopards

Nakambala Leopards
FT


1 – 0

Kitwe United

NAPSA Stars
FT


2 – 0

Nkwazi

Power Dynamos
FT

2 – 0
Man Utd Zambia

Zanaco
FT


4 – 1

Red Arrows

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *