Football Results from 26-01-2019 | Todaylivescore.com

Football Results from 26-01-2019

 Albania: Super League
Kukesi
FT


0 – 0

Laci

 Algeria: Ligue 1
Medea
FT


0 – 1

Paradou

ES Setif
Postp.

? – ?
MC Alger

USM Alger
FT


2 – 0

Saoura

 Algeria: Ligue 2
Harrach
FT

1 – 0
Relizane

ASO Chlef
FT

2 – 2
Amal Bou Saada

Bejaia
FT

1 – 0
Annaba

 Angola: Girabola
Desportivo Huila
14:00

? – ?
Caala

Lobito
14:00

? – ?
Petro Atletico

Santa Rita
14:00

? – ?
Saurimo

Kabuscorp
17:00

? – ?
Onze Bravos

 Argentina: Superliga
Defensa y Justicia
FT


1 – 0

San Lorenzo

Huracan
FT


2 – 1

Rosario Central

Tigre
FT


2 – 2

San Martin T.

Atl. Tucuman
live 77


4 – 1

Gimnasia L.P.

Aldosivi
00:30

? – ?
Racing Club

 Argentina: Primera B Metropolitana
Tristan Suarez
FT


2 – 2

Atletico Atlanta

Talleres (R.E)
Int.

0 – 0
Deportivo Espanol

 Argentina: Primera C Metropolitana
Deportivo Armenio
FT


0 – 0

Berazategui

Dock Sud
FT


1 – 1

Ituzaingo

General Lamadrid
FT


3 – 0

El Porvenir

Laferrere
FT


1 – 1

Victoriano A.

Midland
FT


1 – 0

Leandro N. Alem

 Australia: A-League
Wellington Phoenix
FT


1 – 0

Melbourne City

Melbourne Victory
FT


2 – 1

Sydney FC

 Australia: National Youth League
Canberra United U21
FT

1 – 1
Newcastle Jets U21

 Australia & Oceania: Ofc Champions League – Preliminary
Pago
00:30

? – ?
Lotohaapai

 Belgium: Jupiler League
Charleroi
FT


2 – 2

Waasland-Beveren

Cercle Brugge KSV
FT


1 – 2

St. Truiden

Lokeren
FT


0 – 3

Waregem

Genk
FT


1 – 2

Mouscron

 Belgium: Proximus League
Westerlo
FT


2 – 0

St. Gilloise

Beerschot Wilrijk
FT


0 – 0

KV Mechelen

 Belgium: First Amateur Division
Dessel
FT

4 – 3
Oudenaarde

Chatelet
FT

1 – 2
Deinze

Heist
FT

0 – 1
Boom

Virton
FT

1 – 0
ASV Geel

 Belgium: Second Amateur Division Group Vfv A
Mandel United
FT

2 – 1
Dikkelvenne

 Belgium: Second Amateur Division Group Vfv B
Hades
FT

0 – 0
Cappellen

K. FC Turnhout
FT

0 – 2
Hasselt

Spouwen-Mopertingen
FT

1 – 1
Heur Tongeren

City Pirates
FT

5 – 0
Vosselaar

Patro Eisden
FT

2 – 1
Bocholter

Sint Niklaas
FT

5 – 3
K. Berchem Sport

 Benin: Championnat National
ASOS
15:00

? – ?
JAC

ASPAC
15:00

? – ?
Soleil

ASVO
15:00

? – ?
Pantheres

 Bolivia: Division Profesional – Apertura
Always Ready
FT


2 – 2

Wilstermann

Guabira
FT


0 – 0

Nacional Potosi

Royal Pari
FT


5 – 0

The Strongest

Bolivar
00:00

? – ?
Destroyers

 Brazil: Campeonato Alagoano
Coruripe
live 71


3 – 1

Dimensao Saude

 Brazil: Campeonato Brasiliense
Brasiliense
FT

3 – 0
Santa Maria

Luziania
18:00

? – ?
Paracatu

Gama
22:00

? – ?
Bolamense

 Brazil: Campeonato Carioca – Taca Guanabara
Volta Redonda
FT


2 – 1

Madureira

Bangu
FT


2 – 0

Boavista

Botafogo RJ
FT


1 – 2

Flamengo RJ

 Brazil: Campeonato Carioca – Relegation Group
Macae
FT

0 – 0
Goytacaz

 Brazil: Campeonato Catarinense
Hercilio Luz
FT


4 – 0

Metropolitano

Joinville
FT


1 – 2

Chapecoense-SC

 Brazil: Campeonato Cearense – First Stage
Atletico-CE
FT


2 – 0

Horizonte

 Brazil: Campeonato Gaucho
Brasil de Pelotas
FT


0 – 0

Novo Hamburgo

 Brazil: Campeonato Goiano
Aparecidense
FT


1 – 2

Atletico GO

 Brazil: Campeonato Matogrossense
Operario FC
21:00

? – ?
Operario Ltda

Luverdense
23:00

? – ?
Sinop

 Brazil: Campeonato Mineiro
Tupynambas
FT


0 – 5

Boa

 Brazil: Campeonato Paraense
Independente
FT


3 – 1

Sao Francisco

SAO Raimundo PA
live HT


0 – 1

Remo

 Brazil: Campeonato Paulista
Guarani
FT


1 – 2

Oeste

Corinthians
FT


1 – 0

Ponte Preta

 Brazil: Campeonato Sergipano – First Stage
Dorense
FT

0 – 0
Itabaiana

Guarany SE
FT


0 – 1

Sergipe

 Brazil: Campeonato Paraibano
Sousa
FT

2 – 0
EC de Patos

 Brazil: Copa Do Nordeste
Sampaio Correa
FT


2 – 2

Confianca

Santa Cruz
FT


1 – 3

Bahia

CRB
FT


0 – 0

Ceara

 Burkina Faso: Premier League
Majestic
FT

0 – 0
Etoile Filante

Rahimo
15:30

? – ?
ASF Dioulasso

Salitas
15:30

? – ?
Sonabel Ouagadougou

US Comoe
FT

0 – 0
AS Police

US Ouagadougou
17:45

? – ?
AJEB

 Cameroon: Elite One
Eding Sport
14:00

? – ?
Young Sports

 Colombia: Liga Aguila – Apertura
Patriotas
FT


2 – 1

Ind. Medellin

La Equidad
FT


2 – 0

Huila

U. Magdalena
FT


3 – 4

Jaguares de Cordoba

Atl. Nacional
live HT


0 – 0

Once Caldas

Cucuta
live HT


1 – 0

Aguilas

 Cyprus: First Division
Nea Salamis
FT


1 – 0

Ermis

Apollon
FT


2 – 0

Doxa

Paphos
FT


1 – 0

Omonia

 Cyprus: Division 2
Anagennisi Derynia
FT

1 – 0
Zakakiou

ASIL Lysi
FT

1 – 1
Ayia Napa

Karmiotissa
FT

2 – 1
Chloraka

Ol. Nicosia
FT

5 – 0
Paeek

Omonia Aradippou
FT

0 – 1
Achnas

 Dr Congo: Super Ligue
Lubumbashi Sport
11:30

? – ?
Dragons

Motema Pembe
FT

1 – 1
Don Bosco

AS Vita Club
FT

2 – 0
Groupe Bazano

Mazembe
FT

3 – 0
AC Rangers

 El Salvador: Primera Division – Clausura
Jocoro
FT


0 – 0

Pasaquina

 England: Championship
Aston Villa
FT


2 – 1

Ipswich

Blackburn
FT


3 – 0

Hull

Middlesbrough
Postp.

? – ?
Bristol City

Norwich
FT


2 – 2

Sheffield Utd

Nottingham
FT


3 – 1

Wigan

Rotherham
FT


1 – 2

Leeds

Stoke
FT


0 – 2

Preston

 England: League One
Barnsley
FT


2 – 1

Rochdale

Burton
FT


1 – 1

Bradford City

Coventry
FT


0 – 2

Blackpool

Fleetwood
FT


0 – 1

Scunthorpe

Peterborough
FT


0 – 0

Charlton

Southend
FT


0 – 1

Luton

Wycombe
FT


1 – 0

Plymouth

 England: League Two
Northampton
FT


1 – 1

Morecambe

Cheltenham
FT


3 – 2

Macclesfield

Crewe
FT


2 – 1

Colchester

Exeter
FT


1 – 0

Cambridge Utd

Grimsby
FT


1 – 0

MK Dons

Mansfield
FT


3 – 0

Tranmere

Port Vale
FT


0 – 1

Carlisle

Stevenage
FT


0 – 2

Forest Green

Swindon
FT


0 – 1

Crawley

Bury
FT


3 – 3

Lincoln

 England: National League
Barnet
Postp.

? – ?
Harrogate

Bromley
FT


0 – 1

Eastleigh

Chesterfield
FT


0 – 0

Barrow

Dag & Red
FT


1 – 1

Aldershot

FC Halifax
FT


0 – 0

Salford

Gateshead
FT


1 – 1

Boreham Wood

Hartlepool
FT


2 – 1

Braintree

Havant & W
FT


0 – 0

Dover

Leyton Orient
FT


3 – 0

Maidstone

Solihull Moors
FT


1 – 2

AFC Fylde

Sutton
FT


1 – 0

Ebbsfleet

Wrexham
FT


1 – 0

Maidenhead

 England: National League North
Blyth
FT


2 – 3

Hereford

Brackley
FT


3 – 0

Bradford PA

Curzon Ashton
FT


1 – 1

Darlington

FC United
FT


1 – 2

Stockport

Guiseley
FT


4 – 5

Boston Utd

Kidderminster
FT


0 – 1

Alfreton

Leamington
FT


3 – 0

Altrincham

Nuneaton
FT


0 – 1

Ashton Utd

Southport
FT


0 – 4

AFC Telford

Spennymoor
FT


2 – 0

Chester

York
FT


1 – 4

Chorley

 England: National League South
Billericay
FT


2 – 0

Welling

Chippenham
FT


2 – 1

Truro

Dartford
FT


1 – 1

Concord

Dulwich Hamlet
FT


1 – 3

Chelmsford

Eastbourne Boro
FT


0 – 2

East Thurrock

Gloucester
FT

0 – 0
Bath

Hampton & Richmond
FT


0 – 1

St. Albans

Hungerford
FT


0 – 3

Hemel Hempstead

Torquay
FT


7 – 2

Oxford City

Weston-super-Mare
FT


2 – 0

Slough

Woking
FT


0 – 2

Wealdstone

 England: Npl Premier Division
Bamber Bridge
FT


1 – 1

Hednesford

Buxton
FT


1 – 1

Stalybridge

Gainsborough
FT


1 – 1

Stafford

Hyde
FT


1 – 2

Marine

Lancaster
FT


1 – 0

Witton

Matlock
FT


0 – 1

Nantwich

North Ferriby
FT


1 – 2

Basford

Scarborough
FT


1 – 3

Farsley

South Shields
FT


5 – 2

Whitby

Warrington
FT


3 – 0

Grantham

Workington
Postp.

? – ?
Mickleover

 England: Southern League Central Division
AFC Rushden & Diamonds
FT


1 – 1

Banbury

Alvechurch
FT


1 – 0

Rushall

Barwell
FT


1 – 1

Halesowen

Coalville
FT


2 – 0

Biggleswade Town

Leiston
FT


1 – 2

Hitchin

Needham Market
FT


0 – 1

St. Neots

Redditch
FT


0 – 1

Stratford

Royston
FT


1 – 1

Lowestoft

St. Ives
FT


1 – 1

King?s Lynn

Stourbridge
FT


1 – 2

Kettering

Tamworth
FT


2 – 2

Bedworth United

 England: Southern League South Division
Basingstoke
FT


2 – 2

Harrow

Beaconsfield Town
FT


0 – 0

Hendon

Dorchester
FT


0 – 2

Poole

Gosport
FT


0 – 2

Farnborough

Kings Langley
FT


3 – 1

Staines

Met. Police
FT


5 – 1

Hartley Wintney

Salisbury
FT


3 – 4

Weymouth

Swindon S
FT


0 – 4

Frome

Tiverton
FT


2 – 2

Merthyr T

Walton Casuals
FT


2 – 2

Chesham

Wimborne
FT


1 – 1

Taunton

 England: Isthmian League Premier Division
Burgess Hill
FT


0 – 3

Bishop’s Stortford

Corinthian-Casuals
FT


1 – 3

Bognor Regis

Folkestone
FT


2 – 0

Kingstonian

Harlow
FT


2 – 1

Lewes

Margate
FT


1 – 1

Leatherhead

Merstham
FT


3 – 0

AFC Hornchurch

Potters Bar
FT


0 – 2

Dorking

Tonbridge
FT


1 – 0

Haringey

Whitehawk
FT


2 – 2

Carshalton

Wingate & Finchley
FT


2 – 2

Brightlingsea

Worthing
FT


0 – 3

Enfield Town

 England: Fa Cup
Accrington
FT


0 – 1

Derby

Brighton
FT


0 – 0

West Brom

Doncaster
FT


2 – 1

Oldham

Manchester City
FT


5 – 0

Burnley

Middlesbrough
FT


1 – 1

Newport Co

Newcastle
FT


0 – 2

Watford

Portsmouth
FT


1 – 1

QPR

Shrewsbury
FT


2 – 2

Wolves

Swansea
FT


4 – 1

Gillingham

Millwall
FT


3 – 2

Everton

AFC Wimbledon
FT


4 – 2

West Ham

 England: Premier League U18
Southampton U18
FT

3 – 1
Fulham U18

Reading U18
FT

0 – 4
Leicester U18

 Eswatini: Mtn Premier League
Manzini Sundowns
12:00

? – ?
Matsapha United

Mbabane Citizens
12:00

? – ?
Tambuti

Malanti Chiefs
13:00

? – ?
Royal Leopards

Green M.
14:00

? – ?
Vovovo

Moneni Pirates
14:00

? – ?
Young Buffaloes

 Finland: Suomen Cup
Honka
FT


0 – 1

Lahti

KTP
FT


4 – 1

AC Kajaani

Haka
Cancl.

? – ?
PS Kemi

Haka
FT


2 – 2

MyPa

Ilves
FT


1 – 1

Rovaniemi

Inter Turku
FT


2 – 1

Mariehamn

MuSa
FT


1 – 1

Jaro

 France: Ligue 1
Dijon
FT


2 – 0

Monaco

Guingamp
FT


0 – 1

Reims

Nice
FT


2 – 0

Nimes

Strasbourg
FT


1 – 0

Bordeaux

 France: Ligue 2
Brest
FT


1 – 0

Sochaux

Orleans
FT


1 – 0

Niort

 France: National
Marignane
FT


0 – 2

Chambly

Pau
FT


2 – 1

Lyon Duchere

 France: National 2 – Group A
Jura Sud
FT

1 – 1
Grasse

Marseille Endoume
FT

2 – 2
Pontarlier

Frejus Saint Raphael
FT

2 – 1
Hyeres

Marseille II
FT

0 – 0
Toulon

 France: National 2 – Group B
Bordeaux II
FT

0 – 0
Le Puy

Les Herbiers
FT

2 – 1
Andrezieux

Saint-Pryve
Postp.

? – ?
Stade Montois

 France: National 2 – Group D
Epinal
Postp.

? – ?
Lens II

Arras
Postp.

? – ?
Lille II

Fleury-Merogis
Postp.

? – ?
Creteil

Sedan
Postp.

? – ?
Bobigny

 Germany: Bundesliga
B. Monchengladbach
FT


2 – 0

Augsburg

Dortmund
FT


5 – 1

Hannover

Freiburg
FT


2 – 4

Hoffenheim

Mainz
FT


2 – 1

Nurnberg

Wolfsburg
FT


0 – 3

Bayer Leverkusen

Werder Bremen
FT


2 – 2

Eintracht Frankfurt

 Germany: 3. Liga
Energie Cottbus
FT


2 – 3

Wehen

Fortuna Koln
FT


0 – 1

Hallescher

Jena
FT


0 – 0

Preussen Munster

Kaiserslautern
FT


2 – 0

Grossaspach

VfL Osnabruck
FT


1 – 0

Meppen

 Gibraltar: Premier Division
Europa FC
FT


1 – 0

Gibraltar United

Lincoln Red Imps
FT


1 – 0

Lynx

 Greece: Super League
Giannina
FT


1 – 0

Smyrnis

Panetolikos
FT


0 – 0

Xanthi FC

Panionios
FT


0 – 2

AEK Athens FC

 Greece: Football League
Platanias FC
FT

0 – 0
Apollon Larissa

Volos NFC
FT


0 – 2

Iraklis

 Guatemala: Liga Nacional – Clausura
Petapa
FT


0 – 0

Guastatoya

Iztapa
FT


2 – 0

Coban Imperial

Municipal
FT


2 – 0

Antigua

 Honduras: Liga Nacional – Clausura
CD Honduras
FT


1 – 4

Platense

Marathon
FT


1 – 0

Olimpia

 Hong Kong: Senior Shield
Kitchee
FT


3 – 2

Tai Po

 Iceland: Fotbolti.Net Cup
Breidablik
FT


5 – 0

Grindavik

 Iceland: Reykjavik Cup
Leiknir
FT


0 – 1

Vikingur Reykjavik

IR Reykjavik
FT


0 – 2

Valur

 India: Isl
North East Utd
FT


1 – 0

Chennaiyin

 India: I-League
Churchill Brothers
FT


2 – 1

Indian Arrows

 Indonesia: Piala Indonesia
Arema FC
FT

4 – 1
Persita

Kalteng Putra
FT

1 – 2
PSM Makassar

 Israel: Ligat Ha’Al
Hapoel Tel Aviv
FT


3 – 2

Yehuda

Hapoel Haifa
FT


1 – 1

Shmona

H. Raanana
FT


3 – 1

H. Beer Sheva

Beitar Jerusalem
FT


4 – 1

Moadon Sport Ashdod

 Italy: Serie A
Sassuolo
FT


3 – 0

Cagliari

Sampdoria
FT


4 – 0

Udinese

AC Milan
FT


0 – 0

Napoli

 Italy: Serie B
Ascoli
FT


0 – 3

Perugia

Cittadella
FT


3 – 1

Carpi

Cremonese
FT


2 – 0

Palermo

Salernitana
FT


1 – 2

Lecce

 Italy: Serie C – Group B
Fermana
FT


1 – 1

Renate

Gubbio
FT


0 – 0

Teramo

Pordenone
FT


1 – 2

Rimini

Sambenedettese
FT


1 – 1

Giana Erminio

Sudtirol
FT


1 – 1

Virtus Verona

Ternana
FT


0 – 2

Vis Pesaro

Monza
FT


2 – 1

Ravenna

Triestina
FT


1 – 1

AlbinoLeffe

Imolese
FT


1 – 0

Fano

L.R. Vicenza
FT


1 – 2

FeralpiSalo

 Italy: Serie D – Group E
Bastia
FT

2 – 2
Trestina

 Italy: Serie D – Group F
Cesena
FT

1 – 1
Sangiustese

 Italy: Primavera 1
Sampdoria U19
FT


4 – 0

Juventus U19

AC Milan U19
FT


1 – 0

Napoli U19

Fiorentina U19
FT


1 – 3

Chievo U19

Sassuolo U19
FT


0 – 3

AS Roma U19

 Italy: Primavera 2
Parma U19
FT

1 – 1
Salernitana U19

Cosenza U19
FT

1 – 1
Frosinone U19

Padova U19
FT

0 – 3
Venezia U19

Bologna U19
FT

0 – 0
Brescia U19

Carpi U19
FT

0 – 2
Spal U19

Cremonese U19
FT

1 – 0
Cittadella U19

Crotone U19
FT

1 – 2
Ascoli U19

Foggia U19
FT

2 – 2
Lecce U19

Perugia U19
FT

2 – 3
Livorno U19

Pescara U19
FT

0 – 1
Lazio U19

Spezia U19
FT

2 – 1
Verona U19

 Ivory Coast: Ligue 1
San Pedro
15:30

? – ?
Racing d’Abidjan

SO Armee
15:30

? – ?
Sporting Gagnoa

Tanda
15:30

? – ?
ASEC Mimosas

WAC
15:30

? – ?
Moossou

Academie de FAD
18:00

? – ?
Lys Sassandra

 Lebanon: Premier League
Salam Zgharta
FT

1 – 3
Al Ghazieh

Tadamon
FT

2 – 2
Al Sahel

Tripoli
FT

0 – 1
Al Akhaa Al Ahli Aley

Nejmeh SC
FT

2 – 0
Racing

 Lesotho: Premier League
Bantu
FT

2 – 0
Galaxy

Defence Force
FT

0 – 2
Likhopo

Kick4Life
FT

1 – 0
Majantja

Lioli
FT

6 – 0
Mazenod

 Malta: Fa Trophy
Hibernians
FT


4 – 0

Fgura

Pieta Hotspurs
FT


2 – 0

Zejtun Corinthians

Mosta
FT


2 – 1

Sliema

Tarxien
FT


5 – 0

Zebbug

 Mauritius: Mauritian League
Bolton City
FT

2 – 2
Savanne

 Mexico: Primera Division – Clausura
Veracruz
FT


0 – 1

Puebla

Atlas
FT


3 – 1

Lobos BUAP

Cruz Azul
live HT


1 – 0

Club Tijuana

Monterrey
live HT


1 – 1

Club America

 Mexico: Liga De Ascenso – Clausura
Atlante
FT


1 – 2

Cafetaleros de Tapachula

Cimarrones de Sonora
FT


1 – 0

Leones Negros

UAEM Potros
live HT


0 – 0

Dorados de Sinaloa

 Morocco: Botola Pro
Mouloudia Oujda
FT


1 – 0

Olympique Khouribga

Olympique de Safi
FT


0 – 3

Youssoufia Berrechid

 Morocco: Botola 2
Chabab Atlas Khenifra
FT

1 – 1
Jeunesse Massira

Dcheira
FT

2 – 0
Sidi Kacem

Kasba Tadla
FT

1 – 0
Salmi

Khemis Zemamra
FT

0 – 0
Raja Beni Mellal

Maghreb Fez
FT

0 – 0
Benguerir

Sale
FT

2 – 4
RAC Casablanca

Dcheira
Postp.

? – ?
Salmi

Ittihad Khemisset
Postp.

? – ?
Benguerir

KAC Kenitra
Postp.

? – ?
Jeunesse Massira

Kasba Tadla
Postp.

? – ?
Wydad Fes

Khemis Zemamra
Postp.

? – ?
RAC Casablanca

Maghreb Fez
Postp.

? – ?
Raja Beni Mellal

Sale
Postp.

? – ?
Chabab Atlas Khenifra

Widad Temara
Postp.

? – ?
Sidi Kacem

 Myanmar: National League
Rakhine United
FT

1 – 1
Zwekapin United

Sagaing
FT

6 – 0
Southern Myanmar

Dagon
FT

2 – 5
Shan United

 Netherlands: Eredivisie
Heracles
FT


0 – 2

Zwolle

Excelsior
FT


2 – 0

Graafschap

PSV
FT


2 – 1

Groningen

Venlo
FT


2 – 3

FC Emmen

 Netherlands: Eerste Divisie
Almere City
FT


1 – 3

Twente

 Netherlands: Tweede Divisie
AFC
FT


1 – 1

Kozakken Boys

Barendrecht
FT


0 – 3

Spakenburg

IJsselmeervogels
FT


2 – 0

Scheveningen

GVVV
FT


0 – 1

Excelsior Maassluis

HHC
Postp.

? – ?
Jong Sparta Rotterdam

Jong Vitesse
FT


4 – 0

VVSB

Katwijk
FT


3 – 0

De Treffers

Rijnsburgse Boys
FT


3 – 2

Jong Almere City

 Netherlands: Derde Divisie
Ajax (Am)
FT


0 – 2

Noordwijk

DVS ’33 Ermelo
FT


3 – 0

Quick Boys

Hoek
FT


0 – 2

VV DOVO

ODIN ’59
FT


1 – 2

Lisse

SJC Noordwijk
FT


2 – 3

Harkemase Boys

Stedoco
FT


3 – 1

De Dijk

VVOG
FT


2 – 0

Eemdijk

Jong Groningen
FT


1 – 1

Achilles 29

ONS Sneek
FT


2 – 3

ASWH

Jong Volendam
FT


3 – 1

EVV

OSS ’20
FT


2 – 0

Rosmalen

 New Zealand: Football Championship
Auckland City
FT


3 – 2

Eastern Suburbs

 Nicaragua: Primera Division – Clausura
Ferretti
FT


1 – 0

Juventus Managua

 Northern Ireland: Nifl Premiership
Ballymena
FT


4 – 1

Ards

Cliftonville
FT


1 – 1

Glenavon

Coleraine
FT


1 – 2

Dungannon

Institute
FT


1 – 3

Crusaders

Newry City
FT


0 – 2

Warrenpoint

 Northern Ireland: Nifl Championship – Promotion Group
H&W Welders
FT


2 – 1

Ballinamallard

Larne
FT


4 – 0

Carrick Rangers

Portadown
FT


3 – 2

Dundela

 Northern Ireland: Nifl Championship – Relegation Group
Loughgall
FT


3 – 5

Ballyclare

PSNI
FT

0 – 3
Knockbreda

Limavady
FT

1 – 4
Dergview

 Paraguay: Primera Division – Apertura
Nacional Asuncion
FT


0 – 2

Guarani

Olimpia Asuncion
live 39


1 – 0

San Lorenzo

 Portugal: League Cup – Play Offs
FC Porto
Pen.


1 – 1

Sporting

 Qatar: Qsl Cup – Play Offs
Al-Kharitiyath
FT


4 – 1

Al-Gharafa

Qatar SC
FT


0 – 4

Al-Duhail

 San Marino: Campionato Sammarinese – Second Stage
Folgore
FT


1 – 1

Fiorentino

La Fiorita
FT


2 – 0

Libertas

Murata
FT


0 – 3

Tre Fiori

Pennarossa
17:00

? – ?
Domagnano

 Saudi Arabia: Division 1
Al-Kawkab
FT

0 – 2
Abha

Hajer
FT

2 – 3
Al Jeel

 Scotland: Premiership
Aberdeen
FT


0 – 0

Kilmarnock

Celtic
FT


3 – 0

Hamilton

Dundee FC
FT


0 – 1

Motherwell

Hearts
FT


2 – 0

St Johnstone

 Scotland: Championship
Falkirk
FT


2 – 2

Inverness

Morton
FT


0 – 0

Dunfermline

Partick Thistle
FT


2 – 1

Queen of South

Ross County
FT


2 – 0

Alloa

 Scotland: League One
Arbroath
FT


0 – 2

Forfar Athletic

Brechin
FT


2 – 1

Raith

Dumbarton
FT


1 – 1

Montrose

Stenhousemuir
FT


1 – 0

Airdrieonians

Stranraer
FT


3 – 4

East Fife

 Scotland: League Two
Albion Rovers
FT


0 – 5

Stirling

Annan
FT


3 – 0

Peterhead

Clyde
FT


1 – 0

Cowdenbeath

Elgin City
FT


3 – 3

Edinburgh City

Queen’s Park
FT


7 – 1

Berwick

 Scotland: Lowland League
Vale Of Leithen
Postp.

? – ?
Civil Service Stroll

Whitehill Welfare
FT

2 – 2
Cumbernauld Colts

Gala Fairydean
FT

0 – 2
East Kilbride

Gretna 2008
FT

1 – 2
East Stirlingshire

Kelty Hearts
FT

5 – 0
Edusport Academy

Spartans
FT

3 – 0
Edinburgh University

Stirling University
FT

2 – 2
Dalbeattie Star

 Scotland: Highland League
Brora Rangers
FT

1 – 0
Inverurie Loco Works

Buckie Thistle
FT

2 – 0
Deveronvale

Clachnacuddin
Postp.

? – ?
Formartine Utd

Cove Rangers
FT

7 – 1
Strathspey Thistle

Fraserburgh
FT

3 – 4
Forres Mechanics

Huntly
Postp.

? – ?
Nairn County

Keith
Postp.

? – ?
Fort William

Lossiemouth
FT

1 – 3
Turriff Utd

Rothes
Postp.

? – ?
Wick Academy

 Senegal: Ligue 1
Teungueth
FT

2 – 2
Generation F.

 South Africa: Multichoice Diski
Amazulu U21
FT

0 – 0
Chippa Utd. U21

Bloem Celtic U21
FT


1 – 0

Cape Town City U21

Maritzburg Utd U21
FT


4 – 4

Supersport Utd U21

Kaizer Chiefs U21
FT


4 – 3

Polokwane U21

 South Africa: Nedbank Cup
Chippa Utd.
FT


2 – 1

Mamelodi Sundowns

Free State Stars
FT


1 – 2

Richards Bay

Umvoti
FT


1 – 3

TS Galaxy

Black Leopards
Pen.


1 – 1

Orlando Pirates

Cape Town City
FT


2 – 0

Supersport Utd

Tjakastad
FT


0 – 3

Golden Arrows

 South America: South American Championship U20
Argentina U20
FT


1 – 0

Peru U20

Uruguay U20
live 65


1 – 0

Paraguay U20

 Spain: Laliga
Sevilla
FT


5 – 0

Levante

Atl. Madrid
FT


2 – 0

Getafe

Leganes
FT


2 – 2

Eibar

Valencia
FT


3 – 0

Villarreal

 Spain: Laliga2
Almeria
FT


0 – 1

Osasuna

Elche
FT


1 – 1

Numancia

Lugo
FT


3 – 2

Rayo Majadahonda

Cadiz CF
FT


1 – 1

Mallorca

Tenerife
FT


0 – 0

Malaga

 Spain: Segunda Division B – Group 1
Coruxo FC
FT


1 – 0

Internacional de Madrid

Real Madrid B
FT


1 – 0

Union Adarve

Guijuelo
FT


2 – 2

Ponferradina

 Spain: Segunda Division B – Group 2
Leioa
FT


0 – 1

R. Union

Amorebieta
FT


3 – 2

Ath Bilbao B

Arenas Club
FT


0 – 1

Santander

R. Sociedad B
FT


3 – 0

Barakaldo

 Spain: Segunda Division B – Group 3
Villarreal B
FT


0 – 0

Castellon

Barcelona B
FT


5 – 1

Sabadell

 Sudan: Premier League
Al Hilal Kadougli
13:30

? – ?
Rabita Kosti

Wad Hashim Sennar
13:30

? – ?
Al Shorta

 Syria: Syria Cup
Al Majd
FT

1 – 5
Al Taliya

Al Nawaeir
FT

1 – 0
Al-Sahel

 Tunisia: Ligue 2
Ariana
FT

1 – 1
Sfax Railways

AS Marsa
FT

1 – 0
Djerba

Chebba
FT

2 – 1
Kerkennah

CO Medenine
FT

0 – 4
Slimane

ES Jerba
FT

3 – 2
Oued Ellil

Hamam-Sousse
FT

1 – 0
Menzel Bourguiba

Kasserine
FT

0 – 2
Sporting Ben Arous

Korba
FT

1 – 1
Siliana

Olympique Beja
FT

2 – 0
Zarzis

Rades
FT

1 – 1
CS Jebeniana

Sidi Bouzid
FT

0 – 3
Gafsa

SS Sfaxien
FT

1 – 1
Jendouba Sport

Ariana
Postp.

? – ?
Slimane

AS Marsa
Postp.

? – ?
Korba

Djerba
Postp.

? – ?
Siliana

Hamam-Sousse
Postp.

? – ?
Rades

Jendouba Sport
Postp.

? – ?
Chebba

Kasserine
Postp.

? – ?
Gafsa

Menzel Bourguiba
Postp.

? – ?
CS Jebeniana

Olympique Beja
Postp.

? – ?
Oued Ellil

Sfax Railways
Postp.

? – ?
CO Medenine

Sporting Ben Arous
Postp.

? – ?
Sidi Bouzid

SS Sfaxien
Postp.

? – ?
Kerkennah

Zarzis
Postp.

? – ?
ES Jerba

 Turkey: Super Lig
Kayserispor
FT


1 – 1

Bursaspor

Goztepe
FT


0 – 1

Galatasaray

 Turkey: 1. Lig
Boluspor
FT


3 – 0

Elazigspor

Denizlispor
FT


5 – 1

Adana Demirspor

Istanbulspor AS
FT


2 – 2

Gaziantep

 Turkey: 2. Lig Red Group
Pendikspor
FT


0 – 0

Zonguldak

 Turkey: 2. Lig White Group
Bayrampasa
FT


1 – 1

Sancaktepe

Hacettepe
FT


0 – 2

Manisaspor

 Turkey: 3. Lig Group 1
Yomraspor
FT


1 – 2

Karakopru

 Turkey: 3. Lig Group 2
Bergama Bld.
FT


0 – 3

Osmaniyespor

Catalca
FT


4 – 3

Kizilcaboluk Spor Kulubu

Sultanbeyli
FT


1 – 1

Erokspor

 Turkey: 3. Lig Group 3
Bagcilar
FT


2 – 3

Halide E.

Kocaelispor
FT


2 – 0

Golcukspor

 Venezuela: Primera Division – Apertura
La Guaira
FT


2 – 3

Monagas

AC Lala FC
FT


0 – 5

Mineros

Aragua
FT


2 – 1

Puerto Cabello

Portuguesa
FT


2 – 1

Dep. Anzoategui

 Wales: Division 1
Cwmbran Celtic
FT


0 – 2

Briton Ferry

Penybont
FT

2 – 0
Goytre AFC

Port Talbot
FT


5 – 0

Ton Pentre

Taffs Well
FT

1 – 2
Llantwit Major

Undy
Postp.

? – ?
Cambrian & Clydach

Undy
FT


1 – 2

Ammanford

Pontypridd
FT


1 – 1

Cwmamman United

 Wales: Cymru Alliance
Ruthin
FT

1 – 1
Flint

Bangor City
Postp.

? – ?
Airbus

Penrhyncoch
FT

1 – 2
Denbigh

Porthmadog
FT

3 – 3
Buckley

Prestatyn
FT

2 – 0
Holyhead

 Wales: Fa Cup
Aberystwyth
FT


1 – 3

Cardiff Metropolitan

Airbus
FT


2 – 5

TNS

Barry
FT


3 – 2

Druids

Cambrian & Clydach
Pen.


1 – 1

Rhyl

Carmarthen Town
FT


1 – 3

Connahs Q.

Haverfordwest
AET


0 – 4

Bala

Llangefni
FT


1 – 3

Llandudno

Bangor City
FT


1 – 2

Caernarfon

 World: Arab Club Champions Cup
Raja Casablanca
FT


0 – 2

Etoile Sahel

 World: Friendly International
Finland U17
FT


2 – 1

Ukraine U17

Lithuania U17
FT


0 – 3

Moldova U17

Belgium U17
FT


2 – 4

Iceland U17

Bulgaria U17
FT


1 – 1

Tajikistan U17

Belarus U17
FT


3 – 0

Georgia U17

Slovakia U17
FT

0 – 0
Israel U17

 World: Club Friendly
Shakhtar Donetsk
FT


3 – 1

Qarabag

LZS Agroplon Gluszyna
FT

0 – 0
Skra

SV Admira Villach
09:00

? – ?
Treibach

Keila JK
FT


5 – 6

Nomme Utd

Hradec Kralove
FT


7 – 0

Dobrovice

Usti nad Labem
FT


1 – 2

Vltavin

Balmazujvarosi
10:00

? – ?
Cigand SE

Ceske Budejovice
FT


1 – 1

Pribram

Chrudim
Cancl.

? – ?
Stechovice

Galanta
FT


4 – 0

Kolarovo

Hodmezovasarhely FC
FT


5 – 4

Szarvasi

Hvidovre
FT


1 – 1

AB Copenhagen

Koln II
FT


3 – 1

SSVg Velbert

LKS Lodz
FT


1 – 2

GKS Belchatow

Lucko
FT


1 – 0

Dragovoljac

Paks
FT


1 – 1

Budaorsi SC

Pisek
FT


2 – 3

Vlasim

Podbeskidzie
FT


2 – 0

Tychy

Rudar
FT


3 – 0

Drava

Vranov
FT


3 – 3

Bardejov

Zapresic
FT


3 – 1

Titograd

Zarkovo
FT


2 – 4

Slaven Belupo

Rakow
FT


5 – 3

GKS Jastrzebie

Chrudim
FT

1 – 1
Slatinany

Elfsborg
Cancl.

? – ?
Skoftebyns

GAIS
FT


0 – 1

Halmstad

Garbarnia
FT


0 – 4

Puszcza

Kluczbork
FT


2 – 1

Ruch Zdzieszowice

Olsztyn
FT


2 – 2

Swit

Poprad
FT


1 – 2

Banska Bystrica

Roskilde
FT


1 – 1

BK Frem

Sandecja Nowy S.
FT


0 – 1

Presov

Schaffhausen
FT


1 – 2

Balingen

Sparta Prague
FT


3 – 2

Dyn. Kyiv

Termalica B-B.
FT


2 – 1

Elblag

Volkermarkt
FT

2 – 3
A. Klagenfurt

Sollentuna
FT


3 – 1

Frej

Shamrock Rovers
FT


2 – 2

Longford

Z. Moravce
FT


2 – 0

I. Bratislava

HJK
FT


3 – 1

Hammarby

Babelsberg
FT


3 – 2

TB Berlin

Borac Banja Luka
FT


2 – 0

Metalleghe

Buducnost
12:00

? – ?
Bokelj

Carlstad
12:00

? – ?
Oddevold

Chojniczanka
FT


0 – 2

Drutex-Bytovia

Degerfors
FT

3 – 1
Forward

Eidsvold
FT


1 – 3

Oppsal

F. Amager
FT


1 – 1

Koge

FK Krylya Sovetov Samara
FT

1 – 0
FK Riga

Hacken
FT


0 – 2

Sarpsborg 08

Jerv
FT


7 – 0

Vindbjart

Lublin
FT


1 – 2

R. Rzeszow

Meuselwitz
Cancl.

? – ?
Chemie Leipzig

Norrby
FT


4 – 1

Utsiktens

Parndorf
FT


5 – 1

Wiener Sportklub

Shkupi
Cancl.

? – ?
MTK Budapest

Stadl Paura
FT


3 – 2

Ask St. Valentin

St. Pauli II
FT


0 – 2

Dassendorf

Trnava
FT


0 – 1

Vasas

Unterfohring
FT


2 – 0

Buchbach

Varnamo
FT

0 – 1
Trelleborgs

Young Boys
FT


4 – 2

Wil

AFC Eskilstuna
FT


5 – 0

Syrianska

Slavia Prague U21
FT


2 – 4

Zizkov

Basel
FT


2 – 2

Union Berlin

Debrecen
FT


1 – 3

Kazincbarcikai

Dusseldorf II
FT


0 – 3

Bergisch Gladbach

Eutin
13:00

? – ?
Wismar

Falkenbergs
FT


3 – 1

Varbergs

Fredericia
FT


3 – 0

Ringkobing

Hartberg
FT


1 – 2

Lafnitz

Heimstetten
FT


3 – 0

TSV 1880 Wasserburg

Helsingborg
FT


1 – 1

Helsingor

Jeunesse Esch
FT


1 – 1

Eintracht Trier

Kolding IF
FT


3 – 1

SC Weiche-08

Levadia
FT


2 – 1

Kalju

Medjimurje Cakovec
Cancl.

? – ?
Varazdin

Mjondalen
FT


2 – 2

Fredrikstad

Nitra
FT


3 – 1

Vac

NK Olimpija Ljubljana
FT


1 – 1

Gorica

Oberneuland
FT


4 – 2

BSV Rehden

Orijent
FT


1 – 2

Osijek

Schalke II
FT


1 – 5

Wiedenbruck

St. Gallen
FT


4 – 2

Altach

St. Polten
FT


2 – 1

Ried

Stutt. Kickers
FT


1 – 2

Augsburg II

Teplice
FT


2 – 0

Gornik Z.

Vasteras SK
FT


2 – 0

Dalkurd

Zalaegerszegi
FT

2 – 1
Karvina

Fola
FT


0 – 2

Elversberg

Luzern
FT


3 – 1

Chiasso

Vaduz
FT


1 – 2

Wacker Innsbruck (Am)

Galway
FT


0 – 3

Sligo Rovers

Petrzalka
Cancl.

? – ?
Puchov

Schaffhausen
FT


2 – 0

Yverdon

Servette
FT


3 – 1

Stade Nyonnais

Thun
FT

1 – 0
Kriens

Zaglebie
Cancl.

? – ?
Horsens

Beijing Renhe
FT


1 – 4

Sparta Prague

Kagran
FT


1 – 6

ASV Siegendorf

Liefering
FT

0 – 0
AC Wolfsberger

Piast Gliwice
FT


1 – 1

Bohemians 1905

Shamrock Rovers
FT


3 – 1

Cobh Ramblers

Sparta Prague
Cancl.

? – ?
Dalian Yifang F.C.

Young Boys
FT


2 – 2

Lausanne

Elfsborg
FT


1 – 2

New York Red Bulls

Goteborg
FT


2 – 1

Odd

Lech Poznan
Postp.

? – ?
Dun. Streda

Lech Poznan
FT


1 – 2

Sturm Graz

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *