Football Results from 25-01-2019 | Todaylivescore.com

Football Results from 25-01-2019

 Albania: Super League
Skenderbeu
FT


0 – 1

Partizani

 Algeria: Ligue 1
Oran
FT


2 – 2

Bel Abbes

JS Kabylie
FT


1 – 1

Mlila

Tadjenant
Postp.

? – ?
CR Belouizdad

 Algeria: Ligue 2
Magra
FT

3 – 1
Biskra

Mostaganem
FT

2 – 0
Eulma

Saida
FT

1 – 0
ASM Oran

Skikda
FT

2 – 0
Tlemcen

USM Blida
FT

1 – 1
RC Kouba

 Angola: Girabola
Progresso
17:00

? – ?
C.R.D. Libolo

 Argentina: Superliga
Banfield
FT


1 – 1

San Martin S.J.

Godoy Cruz
live 90


0 – 2

Lanus

Defensa y Justicia
00:10

? – ?
San Lorenzo

 Argentina: Primera B Metropolitana
All Boys
FT


1 – 1

San Miguel

Comunicaciones
FT

0 – 0
Dep. Riestra

Fenix
FT


1 – 0

San Telmo

Justo Jose de Urquiza
FT


0 – 1

Flandria

Sacachispas
FT


1 – 3

Barracas Central

 Argentina: Primera C Metropolitana
Sportivo Barracas
FT


0 – 2

Villa San Carlos

 Asia: Asian Cup – Play Offs
South Korea
FT


0 – 1

Qatar

United Arab Emirates
FT


1 – 0

Australia

 Australia: A-League
Brisbane Roar
FT


2 – 2

WS Wanderers

 Australia: National Youth League
Melbourne Victory U21
FT

0 – 2
Brisbane U21

Adelaide U21
FT

1 – 2
Melbourne City U21

 Australia: W-League
Brisbane Roar W
FT


4 – 1

Canberra W

Adelaide W
FT


1 – 2

Newcastle W

 Bangladesh: Premier League
Arambagh
FT


4 – 1

Mohammedan

Brothers U.
FT


2 – 3

Sheikh Russel

 Belgium: Jupiler League
Antwerp
FT


1 – 1

St. Liege

 Belgium: Proximus League
KSV Roeselare
FT


0 – 1

Tubize

 Benin: Championnat National
Police
15:00

? – ?
JS Pob

 Brazil: Campeonato Baiano
Vitoria
FT


1 – 0

Vitoria da Conquista

 Brazil: Campeonato Carioca – Taca Guanabara
Americano FC
FT


0 – 4

Fluminense

 Brazil: Campeonato Cearense – First Stage
Barbalha
FT


3 – 2

Floresta EC

 Brazil: Campeonato Gaucho
Internacional
FT


1 – 2

Pelotas

 Brazil: Campeonato Paulista
Novorizontino
FT


0 – 3

Sao Paulo

Sao Caetano
FT


0 – 0

Ituano

Mirassol
FT


1 – 0

Red Bull Brasil

 Brazil: Campeonato Pernambucano – First Stage
America PE
FT


1 – 2

Afogados da Ingazeira

 Brazil: Campeonato Potiguar – First Stage
America RN
FT


3 – 0

Palmeira da Una

 Brazil: Campeonato Maranhense
Maranhao
FT

0 – 1
Pinheiro

 Brazil: Copa Sao Paulo De Juniores – Play Offs
Sao Paulo U20
Pen.


2 – 2

Vasco U20

 Burkina Faso: Premier League
Bobo-Dioulasso
FT

2 – 1
ASFA Yennega

USFA
FT

1 – 1
AS Douanes

Kadiogo
FT

1 – 0
ASEC Koudougou

 Colombia: Liga Aguila – Apertura
Patriotas
00:45

? – ?
Ind. Medellin

 Cyprus: Division 2
Othellos Athienou
17:00

? – ?
Sotiras

Thoi Lakatamias
17:00

? – ?
Voroklinis

 Egypt: Premier League
El Masry
FT


1 – 0

Arab Contractors

 El Salvador: Primera Division – Clausura
FAS
FT


1 – 1

Alianza FC

 England: Professional Development League
Coventry U23
FT


1 – 0

Watford U23

 England: Fa Cup
Bristol City
FT


2 – 1

Bolton

Arsenal
FT


1 – 3

Manchester Utd

 England: Premier League International Cup
Manchester Utd U23
FT


3 – 0

Paris SG II

 England: Premier League 2
Wolves U23
FT


1 – 0

Fulham U23

 Europe: Atlantic Cup
SC Farense
Pen.


1 – 1

Jablonec

 Finland: Suomen Cup
KPV Kokkola
FT


1 – 1

KuPS

SJK
FT


1 – 2

VPS

TPS
FT


2 – 0

TPV

 France: Ligue 1
Marseille
FT


1 – 2

Lille

 France: Ligue 2
AC Ajaccio
FT


0 – 0

Metz

Grenoble
FT


1 – 1

GFC Ajaccio

Nancy
FT


1 – 0

Auxerre

Red Star
FT


1 – 3

Chateauroux

Valenciennes
FT


1 – 2

Lorient

 France: National
Boulogne
Postp.

? – ?
Bourg Peronnas

Concarneau
FT


1 – 0

Avranches

JA Drancy
Postp.

? – ?
Rodez

 Germany: Bundesliga
Hertha Berlin
FT


2 – 2

Schalke

 Germany: 3. Liga
Lotte
FT


1 – 1

Munich 1860

 Gibraltar: Premier Division
Mons Calpe
FT


2 – 1

St Josephs

 Iceland: Reykjavik Cup
Throttur
FT


0 – 4

KR Reykjavik

 India: Isl
Kerala Blasters
FT


1 – 1

ATK

 India: I-League
Minerva
FT


0 – 1

Lajong

 Indonesia: Piala Indonesia
Semen Padang
FT

1 – 2
PS Tira

Persela Lamongan
FT

3 – 1
Persik Kendal

 Israel: Leumit League
Ashkelon
FT


1 – 1

H. Akko

Beitar Tel Aviv
FT


3 – 0

M. Nazareth

Hapoel Bnei Lod
FT


0 – 1

H. Marmorek

Hapoel Iksal Imad
FT

0 – 0
Hapoel Petah Tikva

Ramat Hasharon
FT


1 – 2

Hapoel Kfar-Saba

 Italy: Serie B
Foggia
FT


0 – 2

Crotone

 Italy: Primavera 1
Empoli U19
FT


2 – 0

Udinese U19

 Lebanon: Premier League
Al Ahed
FT

1 – 0
Bekaa Club

 Mauritius: Mauritian League
La Cure Sylvester
FT

1 – 3
AS Vacoas

Pamplemousses
FT

5 – 0
Riviere Du Rempart

 Netherlands: Eredivisie
Breda
FT


1 – 1

Den Haag

 Netherlands: Eerste Divisie
Cambuur
Postp.

? – ?
G.A. Eagles

Eindhoven FC
FT


2 – 0

Den Bosch

Maastricht
FT


3 – 0

Helmond

Oss
FT


1 – 1

Nijmegen

Roda
FT


6 – 2

Jong AZ

Telstar
FT


1 – 1

Sparta Rotterdam

 Scotland: Championship
Ayr
FT


1 – 0

Dundee Utd

 South Africa: Nedbank Cup
Cape Umoya United
FT


2 – 1

Tshwane University

Amazulu
Pen.


1 – 1

Highlands

 South America: South American Championship U20
Uruguay U20
FT


0 – 1

Argentina U20

Brazil U20
FT


1 – 0

Bolivia U20

Chile U20
live 68


0 – 0

Colombia U20

 Spain: Laliga2
Zaragoza
FT


2 – 0

R. Oviedo

 Syria: Syria Cup
Al Karamah
FT

9 – 0
Al Salamiyah

Al Shorta
FT

1 – 3
Wathbah

Herafio Halab
FT

0 – 2
Al Jaish

Jableh
FT

0 – 6
Al Wahda

Tishreen
FT

11 – 0
Musfat Baniyas

 Tanzania: Ligi Kuu Bara
JKT Tanzania
FT

0 – 0
Mtibwa Sugar

Azam
FT


2 – 1

Biashara Mara United

 Turkey: Super Lig
Besiktas
FT


1 – 1

Erzurum BB

 Turkey: 1. Lig
Genclerbirligi
FT


0 – 2

Altinordu

 Uganda: Premier League
URA SC
FT


1 – 1

Vipers

 Wales: Division 1
Goytre Utd
FT


3 – 0

Afan Lido

 Wales: Cymru Alliance
Llanrhaedr
FT

0 – 2
Guilsfield

Conwy Borough
FT

3 – 1
Holywell

 World: Club Friendly
Ind. Rivadavia
FT


2 – 1

Barnechea

FK Zorya Luhansk
FT


1 – 0

FK Liepaja

Aalborg
Cancl.

? – ?
Slask Wroclaw

Dubnica
FT


0 – 1

Prostejov

GKS Katowice
FT


2 – 0

Trinec

Komarno
FT


0 – 1

Csakvari

Neman
FT


0 – 2

Luch Minsk

Brann
FT


2 – 1

Nest-Sotra

Banants Yerevan
FT

0 – 0
Armavir

Desna
FT


0 – 1

Aalborg

Lyngby
FT


1 – 5

Malmo FF

Narva
FT


1 – 1

Jelgava

SG Dynamo Dresden
FT


3 – 2

Dukla Prague

Stabaek
FT


3 – 1

Ham-Kam

Valerenga
FT


4 – 1

Strommen

Aarau
FT


2 – 5

Rapid Vienna

CFR Cluj
FT


4 – 2

Trencin

Heidenheim
FT


4 – 0

A. Lustenau

Levski Sofia
FT

0 – 1
Henan Jianye

Sundsvall
FT


1 – 1

AIK

Austria Vienna
FT


2 – 0

D. Zagreb

Hajduk Split
FT


1 – 1

Shakhtyor Soligorsk

Istra 1961
FT


0 – 1

Domzale

Opava
FT


2 – 3

Jihlava

Ludogorets
FT


0 – 1

Lechia Gdansk

Orebro
FT


3 – 2

Sirius

Guangzhou Evergrande
FT


0 – 2

Zilina

Senica
Cancl.

? – ?
Malzenice

Admira
FT

0 – 1
Ebreichsdorf

Zenit Petersburg
FT


0 – 3

Spartak Moscow

Tammeka
FT


2 – 1

Paide

AFC Nove Mesto
FT

2 – 0
Otrokovice

Bodo/Glimt
FT


7 – 0

Junkeren

Rijeka
FT


3 – 0

Krsko

Skeid
FT


3 – 0

K. Oslo

BW Linz
FT

0 – 0
SK Rapid Vienna (Am)

Notodden
FT


4 – 1

Uradd

Raufoss
FT


6 – 1

Elverum

Xamax
FT


3 – 1

Stade Nyonnais

Dornbirn
Cancl.

? – ?
Altach

Mannsworth
FT


3 – 4

Brunn

Baerum Sportsklubb
FT


2 – 2

Lyn

Wiener Viktoria
FT


3 – 5

Ortmann

FK Rostov
Pen.


1 – 1

Lokomotiv Moscow

St. Patricks
FT


3 – 0

Bray

UC Dublin
FT

0 – 0
Shelbourne

Derry City
FT


3 – 0

Finn Harps

Dundalk
FT


5 – 1

Drogheda

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *