Football Results from 23-01-2019 | Todaylivescore.com

Football Results from 23-01-2019

 Albania: Albanian Cup
Apolonia Fier
FT


2 – 1

Kukesi

Bylis
FT


2 – 0

Laci

Egnatia Rrogozhine
FT


0 – 3

Luftetari Gjirokastra

Lushnja
FT


1 – 3

Teuta

Vllaznia
FT


2 – 1

Kamza

 Algeria: Algeria Cup
Rouisset
FT


1 – 2

Constantine

Hussein Dey
FT


1 – 0

MC Alger

 Angola: Girabola
Petro Atletico
15:00

? – ?
Santa Rita

 Argentina: Superliga
River Plate
00:00

? – ?
Union de Santa Fe

 Australia: A-League
Wellington Phoenix
FT


0 – 1

Sydney FC

Newcastle Jets
FT


1 – 0

Central Coast Mariners

Perth Glory
FT


0 – 0

Adelaide United

 Bahrain: Bahrain Cup – Play Offs
Al-Ahli Manama
FT

1 – 3
East Riffa

 Bangladesh: Premier League
Bashundara Kings
FT


3 – 0

Abahani Limited

Muktijoddha Sangsad
FT


2 – 0

Sheikh Jamal

 Belgium: Belgian Cup
KV Mechelen
FT


0 – 0

St. Gilloise

 Brazil: Campeonato Alagoano
CSA
live 24

0 – 0
Jacyoba

Murici
live 23


0 – 1

CRB

 Brazil: Campeonato Baiano
Alagoinhas
live 25


1 – 0

Jequie

Bahia
live 24


2 – 0

Juazeirense

 Brazil: Campeonato Carioca – Taca Guanabara
Portuguesa RJ
FT


0 – 0

Madureira

Botafogo RJ
FT


0 – 0

Bangu

Resende
FT


1 – 1

Flamengo RJ

Boavista
live 90


1 – 0

Cabofriense

Vasco
live 24

0 – 0
Volta Redonda

 Brazil: Campeonato Catarinense
Brusque
FT


1 – 2

Figueirense

Metropolitano
FT


0 – 0

Joinville

Avai
live HT


1 – 0

Hercilio Luz

Chapecoense-SC
live HT

0 – 0
Criciuma

 Brazil: Campeonato Cearense – First Stage
Guarani de Juazeiro
live HT

0 – 0
Guarany

Horizonte
live HT


0 – 1

Ferroviario

Atletico-CE
00:30

? – ?
Iguatu

 Brazil: Campeonato Gaucho
Aimore
live 65


1 – 1

Gremio

Juventude
live 60


0 – 1

EC Sao Jose

Novo Hamburgo
live 69


1 – 0

Veranopolis

Sao Luiz
live 65


1 – 1

SER Caxias

 Brazil: Campeonato Goiano
Goianesia
FT


1 – 0

Gremio Anapolis

Anapolina
live 67


1 – 0

Vila Nova FC

Aparecidense
live 46

0 – 0
Ipora

Crac Go
live 67

0 – 0
Goiania

Itumbiara
live 65


1 – 1

Atletico GO

 Brazil: Campeonato Matogrossense
Operario Ltda
23:30

? – ?
Uniao Rondonopolis

 Brazil: Campeonato Mineiro
URT
FT


1 – 1

Caldense

Tombense
FT


1 – 0

Atletico-MG

Boa
live 60


2 – 0

Guarani EC

Tupynambas
live 90


1 – 0

Tupi

Cruzeiro
live 20

0 – 0
Patrocinense

 Brazil: Campeonato Paraense
Paragominas
FT


1 – 0

Castanhal

Paysandu PA
live HT


3 – 1

Sao Francisco

Tapajos
live 45


1 – 0

Aguia De Maraba

 Brazil: Campeonato Paranaense – First Stage
Cascavel
live 90


0 – 0

Athletico-PR

Cianorte
live 90


0 – 0

Operario

Coritiba
FT


1 – 1

Maringa FC

Toledo
live 90


4 – 2

Rio Branco PR

 Brazil: Campeonato Paulista
Ferroviaria
FT


0 – 0

Ponte Preta

Guarani
FT


2 – 1

Corinthians

Oeste
FT


0 – 0

Bragantino

Palmeiras
live HT


1 – 0

Botafogo SP

 Brazil: Campeonato Pernambucano – First Stage
Central SC
live HT


2 – 1

Salgueiro

Academica Vitoria
live 25

0 – 0
Sport Recife

Flamengo Arcoverde
00:30

? – ?
Santa Cruz

 Brazil: Campeonato Potiguar – First Stage
Assu RN
FT


2 – 3

ABC

 Brazil: Campeonato Sergipano – First Stage
Itabaiana
live 24

0 – 0
Lagarto

 Brazil: Campeonato Sul-Matogrossense
Operario de Dourados
FT

1 – 3
Chapadao

Aquidauanense
FT

1 – 1
URSO

Aguia Negra
23:10

? – ?
Operario MS

Costa Rica
23:10

? – ?
7 de Setembro

Uniao
23:30

? – ?
Comercial MS

 Brazil: Campeonato Paraibano
Botafogo PB
23:30

? – ?
Cajazeirense de Desportos

 Brazil: Campeonato Maranhense
Cordino EC
FT

0 – 2
Sampaio Correa

Moto Club
23:00

? – ?
Imperatriz

 Brazil: Campeonato Piauiense
Flamengo PI
23:00

? – ?
Piaui

 Brazil: Copa Do Nordeste
Sergipe
FT


0 – 2

Nautico

 Brazil: Copa Sao Paulo De Juniores – Play Offs
Corinthians U20
Pen.


2 – 2

Vasco U20

 Colombia: Super Cup
Junior
00:45

? – ?
Deportes Tolima

 Costa Rica: Primera Division – Clausura
Carmelita
FT


2 – 0

Limon

Grecia
FT


2 – 0

U.C.R.

San Carlos
00:00

? – ?
Zeledon

 Cyprus: Cyprus Cup
Karmiotissa
FT


2 – 1

Achnas

Paphos
FT


4 – 1

Aris

Paralimni
FT

0 – 0
Anorthosis

 Dr Congo: Super Ligue
AS Vita Club
FT

3 – 1
Motema Pembe

 Egypt: Premier League
Haras El Hodood
FT


1 – 2

El Gounah

Smouha
FT


0 – 0

Enppi

El-Entag El-Harby
FT


2 – 2

El Daklyeh

 El Salvador: Primera Division – Clausura
Pasaquina
FT


3 – 3

Metapan

Aguila
FT


1 – 0

Chalatenango

 England: Southern League Central Division
Hitchin
FT


3 – 0

King?s Lynn

 England: Isthmian League Premier Division
Lewes
FT

0 – 0
Margate

 England: Efl Cup
Burton
FT


0 – 1

Manchester City

 England: Premier League International Cup
Tottenham U23
FT


5 – 4

Ath Bilbao B

 Ethiopia: Premier League
Adama Kenema
FT


1 – 0

Welwalo Adigrat

Bahardar
FT

0 – 0
Fasil Ketema

Hawassa
FT

3 – 2
Debub Police

 France: Ligue 1
Nimes
FT


3 – 1

Angers

 France: National 2 – Group A
Toulon
FT

1 – 0
Monaco II

 France: Coupe De France
Bergerac
AET


2 – 3

Orleans

Marignane
Pen.


0 – 0

IC Croix

Saint-Pryve
FT


0 – 2

Rennes

St Etienne
FT


3 – 6

Dijon

Viry-Chatillon
FT


0 – 6

Caen

Paris SG
FT


2 – 0

Strasbourg

 Greece: Division C
Ipato
FT

2 – 0
Eikosimias

Achilleas Neokesarias
Awarded

3 – 0
Karditsa

Aetos Orfani
FT

1 – 2
Chrisoupolis

Almopos
Postp.

? – ?
AS Giannitsa

Apollon Makrychori
FT

1 – 1
Meteora

Apollon Paralimniou
FT

5 – 1
Kosmio

Aris Avato
FT

0 – 1
Kalampaki

Aris Palaiochori
FT

0 – 0
Edessaikos

Asteras Itea
FT

2 – 1
Oikonomos

Floriada
13:00

? – ?
Souli Paramythia

GS Almyros
FT

0 – 1
O. Volos

Kavala
FT

8 – 0
Aspida Xanthi

Keravnos Pernis
FT

1 – 1
Alexandroupoli

Langadas
FT

0 – 3
Niki Agkathia

Makedonikos Siatista
FT

4 – 0
Grevena Aerata

Meliteas Melitis
Postp.

? – ?
Kyminion

Niki Volos
FT

3 – 0
Pierikos

Panserraikos
FT

0 – 0
Alexandros Kilkis

PAO Koufalion
FT

1 – 0
Amyntaio

PO Triglia
FT

2 – 1
Makedonikos

Sellana
FT

2 – 0
Fokikos FC

Sidirokastro
FT

1 – 2
Orfeas Xanthi

Stylida
FT

0 – 1
Thiseas Agria

Veria
FT

3 – 0
A. Asteras

 Greece: Greek Cup – Play Offs
Atromitos
FT


2 – 1

Smyrnis

AEK Athens FC
FT


5 – 0

Chania Kissamikos

Asteras Tripolis
FT


5 – 3

AEL Larissa

Olympiakos Piraeus
FT


3 – 1

Xanthi FC

 Iceland: Reykjavik Cup
Fylkir
FT


2 – 1

Fram

 Indonesia: Piala Indonesia
Barito Putera
FT

1 – 2
PSS Sleman

Persija Jakarta
FT

8 – 2
Kepri Jaya

 Italy: Serie C – Group A
Carrarese
FT


3 – 1

Lucchese

Cuneo
FT


2 – 1

Juventus U23

Olbia
FT


2 – 1

Entella

Piacenza
FT


2 – 1

Gozzano

Arezzo
FT


1 – 0

Pisa

Pistoiese
Postp.

? – ?
Pro Piacenza

Siena
FT


1 – 0

Pro Patria

Alessandria
Postp.

? – ?
Pro Vercelli

 Italy: Serie C – Group C
Paganese
FT


1 – 1

Siracusa

Rieti
FT


0 – 2

Virtus Francavilla

Casertana
FT


3 – 0

Bisceglie

Catania
Awarded

3 – 0
Matera

Potenza
FT


0 – 0

Juve Stabia

Reggina 1914
FT


3 – 1

Viterbese

Rende
FT


2 – 4

Monopoli

Sicula Leonzio
FT


0 – 0

Trapani

Vibonese
FT


0 – 0

Catanzaro

 Italy: Serie D – Group F
Giulianova
FT

0 – 0
Agnonese

 Italy: Coppa Italia Primavera
Inter U19
FT


2 – 0

Cosenza U19

Atalanta U19
FT


4 – 0

AS Roma U19

Fiorentina U19
FT


4 – 3

Juventus U19

Torino U19
FT


4 – 2

Verona U19

 Kenya: Premier League
Mount Kenya United
FT


1 – 1

Ulinzi Stars

Posta Rangers
FT


0 – 1

Sofapaka

Tusker
FT


2 – 1

Chemelil

Vihiga United
FT

0 – 0
Nzoia Sugar

Western Stima
FT

0 – 0
Kenya CB

 Mexico: Copa Mexico – Clausura
Cafetaleros de Tapachula
FT


1 – 0

Cimarrones de Sonora

Puebla
FT


1 – 2

Juarez

Atlas
FT


1 – 2

Leones Negros

Veracruz
FT


2 – 0

Lobos BUAP

 Morocco: Botola Pro
Raja Casablanca
FT


2 – 1

FAR Rabat

Berkane
FT


0 – 0

FUS Rabat

Hassania Agadir
FT


0 – 0

Difaa El Jadidi

 Netherlands: Knvb Beker
Twente
FT


2 – 3

Willem II

Feyenoord
FT


4 – 1

Sittard

 Nigeria: Npfl
Abia Warriors
FT


1 – 0

Kada City

Akwa United
FT


2 – 2

Plateau United

Bendel
FT


0 – 0

Kwara

Enyimba
FT


0 – 0

Lobi Stars

Gombe
FT


2 – 0

Kano Pillars

Heartland
FT


1 – 0

Go Round

Ifeanyi Ubah
FT


1 – 0

Yobe Stars

Katsina Utd
FT


1 – 0

Wikki Tourist

MFM FC
FT


1 – 0

Enugu Rangers

Niger Tornadoes
FT


0 – 0

Remo Stars

Sunshine Stars
FT


1 – 1

Rivers United

 Paraguay: Primera Division – Apertura
Sol de America
FT


2 – 0

Libertad Asuncion

Deportivo Santani
FT


0 – 0

Dep. Capiata

Guarani
live 38


0 – 1

Cerro Porteno

 Portugal: League Cup – Play Offs
Braga
Pen.


1 – 1

Sporting

 Rwanda: National Football League
Sunrise
FT

3 – 2
APR

 Saudi Arabia: Division 1
Al Taee
FT

0 – 1
Al Adalh

Damac
FT

0 – 0
Al Mojzel

Najran
FT

0 – 0
Al-Shoalah

Al Ansar
FT

2 – 3
Al Ain

Al-Nahda
FT

0 – 0
Jeddah

 Saudi Arabia: King Cup
Al-Qaisumah
FT

1 – 4
Al-Ettifaq

Al-Taawon
FT

3 – 0
Al-Shabab

Al Ahli SC
Pen.

1 – 1
Al Wehda

 Scotland: Premiership
Celtic
FT


4 – 0

St. Mirren

Hamilton
FT


0 – 3

Aberdeen

Hearts
FT


1 – 2

Dundee FC

Kilmarnock
FT


2 – 1

Rangers

Motherwell
FT


1 – 0

Hibernian

St Johnstone
FT


1 – 0

Livingston

 South Africa: Nedbank Cup
Bidvest Wits
FT


4 – 0

Boyne Tigers

Polokwane
FT

1 – 2
Tshakhuma

 South America: Copa Libertadores – Qualification
Delfin
FT


3 – 0

Nacional Asuncion

Bolivar
live 25


0 – 0

Defensor Sp.

La Guaira
live 25

0 – 0
Garcilaso

 South America: South American Championship U20
Bolivia U20
FT


0 – 1

Venezuela U20

Chile U20
live 65


1 – 0

Brazil U20

 Spain: Copa Del Rey
Sevilla
FT


2 – 0

Barcelona

 Spain: Copa Federacion
Conquense
FT


2 – 1

Llagostera Costa Brava

Internacional de Madrid
FT


2 – 0

Bergantinos

Navalcarnero
FT


1 – 1

Pontevedra

Poblense
Pen.


1 – 2

Cornella

R. Union
FT


4 – 0

Pena

Mirandes
FT


2 – 0

Barakaldo

Socuellamos
FT


2 – 0

CF Talavera

 Sudan: Premier League
Al-Ahly Merowe
FT

0 – 0
Al-Merreikh

Ahli Khartoum
17:00

? – ?
Hilal El Obied

 Tunisia: Ligue Professionnelle 1
Ben Guerdane
FT


1 – 1

Sfaxien

Bizertin
FT


2 – 2

Esperance Tunis

Club Africain
FT


0 – 1

Etoile Sahel

 Turkey: Turkish Cup
Bodrumspor
FT


1 – 2

Yeni Malatyaspor

Goztepe
FT


3 – 0

Antalyaspor

Balikesirspor
FT


1 – 3

Trabzonspor

 Uganda: Premier League
URA SC
13:00

? – ?
Vipers

 World: Club Friendly
Arsenal Tula
FT


2 – 1

Jagiellonia

Radnik
FT


3 – 1

Pohang

Ceske Budejovice
FT


3 – 1

Vysehrad

Poli Iasi
FT

1 – 2
Shkupi

Presov
FT


2 – 5

L. Mikulas

F. Voronezh
FT

2 – 1
Vendsyssel

Lviv
FT


0 – 3

MTK Budapest

Sigma Olomouc
FT


5 – 0

Jihlava

Ufa
FT

0 – 0
Plock

Gyor
FT


6 – 0

Vac

Neftci Baku
FT


1 – 2

Liberec

Dortmund II
FT

4 – 0
RW Essen

Hamburger SV
FT


5 – 3

Midtjylland

Mainz II
FT


7 – 2

Grasshopper II

Ruzomberok
FT


0 – 1

Pohronie

Unterhaching
FT


5 – 0

FC Juniors

Z. Moravce
FT


3 – 0

Komarno

Altach
FT


2 – 0

Vaduz

Gorica
FT


4 – 2

Budafoki

Istra 1961
FT


2 – 1

Zapresic

Din. Bucuresti
FT


0 – 2

Dynamo Moscow

D. Zagreb
FT


2 – 0

Slask Wroclaw

Elversberg
Cancl.

? – ?
Alemannia Aachen

Mura
FT


2 – 1

Varazdin

Qarabag
FT


1 – 1

Piast Gliwice

Rudar
FT


7 – 0

Dob

Rudes
FT

0 – 0
Krsko

S. Wola
FT


4 – 1

Puszcza

Vorskla Poltava
14:00

? – ?
Pakhtakor

Lech Poznan
FT


1 – 3

Etar

ROW Rybnik
FT

1 – 2
NKP Podhale Nowy Targ

Dyn. Kyiv
FT


1 – 1

FCSB

Maribor
FT

0 – 0
Karvina

Nordsjaelland
Cancl.

? – ?
Tianjin Teda

Plzen
FT


1 – 1

Wuhan Zall

Young Boys
FT


3 – 0

Schaffhausen

Brabrand
FT


1 – 7

Aarhus

Almeria
FT


1 – 1

Nordsjaelland

Triglav
16:00

? – ?
Grosuplje

Mseno
FT


0 – 2

Varnsdorf

Zivanice
FT

6 – 3
Trutnov

Vyskov
FT


2 – 2

Hulin

Dobrovice
FT


3 – 3

Liberec U21

Hartberg
FT


3 – 3

Neustadt

Hibernians
FT


1 – 3

Brno

Skra
FT


1 – 2

Warta Dzialoszyn

FC Koln
FT


2 – 1

Bochum

Kalmar
FT

2 – 1
Linkoping City

Germania Ratingen
18:00

? – ?
Wuppertaler

Homberg
18:00

? – ?
Schalke II

Luckenwalde
18:00

? – ?
Hertha Berlin II

Plauen
18:00

? – ?
Lokomotive Leipzig

SC Velbert
18:00

? – ?
Dusseldorf II

SV Saar 05 Saarbrucken
18:00

? – ?
Hertha Wiesbach

WAF Brigittenau
FT


0 – 6

Floridsdorfer AC

Wiener Viktoria
FT


7 – 0

L.A. Riverside

Xamax
FT


3 – 0

Yverdon

Hamburger SV II
FT


12 – 0

Niendorfer TSV

Holstein Kiel II
FT


1 – 1

Barmbek-Uhlenhorst

Horst Emscher 08
18:30

? – ?
Gunnigfeld

Cobh Ramblers
FT


3 – 2

Waterford

Floriana
FT


2 – 1

Mas Taborsko

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *