Football Results from 22-01-2019 | Todaylivescore.com

Football Results from 22-01-2019

 Albania: Albanian Cup
Beselidhja Lezha
FT


1 – 2

Skenderbeu

Kastrioti
FT


2 – 4

Partizani

 Algeria: Ligue 1
Oran
FT


1 – 1

Saoura

 Algeria: Algeria Cup
Paradou
FT


3 – 0

Harrach

ES Setif
FT


3 – 1

USM Alger

 Asia: Asian Cup – Play Offs
South Korea
AET


2 – 1

Bahrain

Qatar
FT


1 – 0

Iraq

 Australia: A-League
Melbourne City
FT


4 – 3

WS Wanderers

 Brazil: Campeonato Gaucho
Avenida
live 66


0 – 0

Brasil de Pelotas

 Brazil: Campeonato Sul-Matogrossense
Operario de Dourados
23:10

? – ?
Chapadao

 Brazil: Copa Do Nordeste
Sergipe
00:30

? – ?
Nautico

 Brazil: Copa Sao Paulo De Juniores – Play Offs
Sao Paulo U20
FT


5 – 2

Guarani U20

Corinthians U20
live 16


0 – 1

Vasco U20

 Dr Congo: Super Ligue
Mont Bleu
14:30

? – ?
AS Maniema

 England: League One
AFC Wimbledon
FT


0 – 3

Fleetwood

Plymouth
FT


2 – 1

Walsall

 England: League Two
Forest Green
FT


3 – 0

Grimsby

Yeovil
FT


0 – 2

Lincoln

 England: National League North
Altrincham
Postp.

? – ?
Blyth

Guiseley
FT


1 – 1

Hereford

Leamington
FT


0 – 1

Stockport

 England: Southern League Central Division
Alvechurch
FT


2 – 2

Stratford

Barwell
FT


1 – 1

St. Ives

Kettering
Postp.

? – ?
Coalville

 England: Southern League South Division
Hartley Wintney
Postp.

? – ?
Walton Casuals

Chesham
Postp.

? – ?
Basingstoke

Hendon
Postp.

? – ?
Weymouth

Kings Langley
Postp.

? – ?
Salisbury

Poole
FT


3 – 3

Harrow

 England: Isthmian League Premier Division
Brightlingsea
FT


0 – 2

Worthing

Dorking
FT


1 – 0

Enfield Town

Wingate & Finchley
Postp.

? – ?
Tonbridge

 England: Professional Development League
Millwall U23
FT


1 – 2

Crystal Palace U23

 England: Efl Trophy – Play Offs
Portsmouth
FT


1 – 0

Peterborough

Bristol Rovers
FT


3 – 0

Port Vale

Bury
FT


5 – 2

Oxford Utd

Sunderland
FT


2 – 0

Manchester City U21

 England: Premier League Cup
Notts Co U23
FT


2 – 2

Newcastle Utd U23

 Ethiopia: Premier League
Mekelle Kenema
FT

1 – 0
Ethiopia Bunna

Shire Endaselassie
FT

0 – 0
Dire Dawa

Sidama Bunna
FT

2 – 0
Defence Force

 France: Coupe De France
Andrezieux
FT


1 – 2

Lyon Duchere

Nancy
AET


1 – 2

Guingamp

Toulouse
Pen.


3 – 3

Reims

Villefranche
FT


2 – 0

Les Herbiers

Monaco
FT


1 – 3

Metz

Sete
FT


0 – 1

Lille

 Greece: Greek Cup – Play Offs
Panionios
FT


2 – 0

Giannina

PAOK
FT


5 – 0

Panachaiki

 Iceland: Fotbolti.Net Cup
Stjarnan
FT


3 – 0

Keflavik

 Israel: State Cup
Sakhnin
FT


1 – 0

Maccabi Haifa

 Italy: Serie C – Group B
AlbinoLeffe
FT


1 – 2

Gubbio

Giana Erminio
FT


1 – 1

Fermana

Rimini
FT


0 – 0

L.R. Vicenza

Virtus Verona
FT


1 – 2

Pordenone

Fano
FT


0 – 3

Sudtirol

FeralpiSalo
FT


3 – 2

Ternana

Ravenna
FT


2 – 2

Triestina

Renate
FT


0 – 0

Monza

Teramo
FT


0 – 2

Imolese

Vis Pesaro
FT


1 – 1

Sambenedettese

 Jamaica: Premier League
Harbour View
FT


0 – 1

UWI

 Netherlands: Knvb Beker
AZ Alkmaar
FT


2 – 0

Vitesse

 Northern Ireland: Nifl Premiership
Newry City
FT


0 – 2

Linfield

 Paraguay: Primera Division – Apertura
Nacional Asuncion
Postp.

? – ?
Olimpia Asuncion

San Lorenzo
FT


1 – 0

River Plate

Sol de America
live 40


1 – 0

Libertad Asuncion

 Portugal: Liga Revelacao U23
Braga U23
FT


1 – 4

Aves U23

Setubal U23
FT


1 – 1

Maritimo U23

Academica U23
FT


3 – 4

Rio Ave U23

CD Cova da Piedade U23
FT


0 – 3

Feirense U23

Guimaraes U23
FT


3 – 0

Portimonense U23

Sporting U23
FT


2 – 1

Belenenses U23

Benfica U23
FT


0 – 1

Estoril U23

 Portugal: League Cup – Play Offs
Benfica
FT


1 – 3

FC Porto

 Saudi Arabia: Division 1
Al-Kawkab
Postp.

? – ?
Abha

Al Khaleej
FT

3 – 1
Al-Washm

Al Najoom
FT

0 – 0
Al Jabalain

 Saudi Arabia: King Cup
Al Batin
AET

2 – 1
Al-Raed

Abha
AET

0 – 1
Al Jeel

 South Africa: Premier League
Highlands
FT


1 – 2

Mamelodi Sundowns

Orlando Pirates
FT


1 – 1

Baroka

 South America: Copa Libertadores – Qualification
Delfin
live 25


2 – 0

Nacional Asuncion

 South America: South American Championship U20
Argentina U20
FT


0 – 1

Ecuador U20

Paraguay U20
live 65


1 – 0

Peru U20

 Spain: Copa Del Rey
Getafe
FT


1 – 0

Valencia

 Sudan: Premier League
Al-Ahly Merowe
13:30

? – ?
Ahli Khartoum

Al Wadi
13:30

? – ?
Hilal El Obied

 Syria: Syria Cup
Al-Ittihad
FT

2 – 4
Al Fotuwa SC

 Turkey: Turkish Cup
Akhisarspor
FT


0 – 0

Kayserispor

Boluspor
FT


0 – 1

Galatasaray

 World: Friendly International
Bulgaria U17
FT


1 – 1

Lithuania U17

Ukraine U17
FT


0 – 2

Slovakia U17

Iceland U17
FT


1 – 0

Moldova U17

Belgium U17
FT


1 – 1

Tajikistan U17

Finland U17
FT


1 – 0

Belarus U17

Georgia U17
FT


0 – 2

Israel U17

 World: Club Friendly
Talleres Cordoba
FT


2 – 0

Belgrano

Penarol
FT


2 – 0

Nacional

Akhmat Grozny
FT


1 – 1

Honved

FK Krylya Sovetov Samara
FT


1 – 0

Zilina

CSKA Moscow
FT


2 – 1

Molde

Basel
FT


2 – 0

Krasnodar

Lok. Sofia
FT


2 – 0

Oboriste

Podbrezova
FT


3 – 1

Dubnica

Wisla
FT


2 – 3

Puszcza

Randers FC
FT


2 – 2

Fredericia

AC Wolfsberger
FT


0 – 1

Ried

Beijing Guoan
FT


0 – 4

Slavia Prague

Dortmund II
FT

3 – 5
Steinbach Haiger

Dukla Prague
FT


4 – 0

Pribram

Grasshoppers
FT


3 – 0

Vendsyssel

Sion
FT


0 – 1

Bohemians 1905

Velez Mostar
FT


3 – 4

Mladost DK

Kaiserslautern
FT


3 – 0

FC 08 Homburg

LASK Linz
FT


8 – 2

Wattens

Dudelange
FT


1 – 3

Saarbrucken

D. Zagreb
FT


2 – 0

Poli Iasi

Greuther Furth
FT


1 – 1

Sandhausen

Salzburg
FT


3 – 2

BW Linz

Shakhtar Donetsk
FT


1 – 4

Hajduk Split

Ludogorets
FT


0 – 2

CFR Cluj

Magdeburg
FT


3 – 2

Zwickau

Esbjerg
FT


1 – 1

Kolding IF

FK Austria Vienna (Am)
FT


0 – 1

Mattersburg

Bardejov
FT


2 – 0

Lipany

Chloraka
FT


1 – 8

FK Crvena zvezda

Lausanne
FT


2 – 1

Puskas Academy

Sturm Graz
FT


9 – 0

SC Weiz

Holstein Kiel
FT

0 – 0
Hansa Rostock

Stammersdorf
FT


0 – 5

Marchfeld

Usti nad Labem
FT


2 – 1

Velvary

Zenit Petersburg
FT


1 – 3

Lokomotiv Moscow

Kagran
FT


2 – 4

Stripfing

Vorwarts Steyr
FT


4 – 0

Ask St. Valentin

Bayern II
FT


6 – 0

Burghausen

KAC 1909
FT


2 – 6

A. Klagenfurt

Leobendorf
FT


3 – 1

Zwettl

Viktoria Koln
Cancl.

? – ?
Bonner

Jong Venlo
18:30

? – ?
Venray

Bohemians
FT

2 – 2
Shelbourne

Drogheda
FT


0 – 2

Derry City

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *