Football Results from 12-01-2019 | Todaylivescore.com

Football Results from 12-01-2019

 Africa: Caf Champions League
Mazembe
FT


2 – 0

El Ismaily

Platinum
FT


0 – 0

Orlando Pirates

Simba
FT


3 – 0

Saoura

Al Ahly
FT


2 – 0

AS Vita Club

 Africa: Caf Confederations Cup – Qualification
Nkana
FT


3 – 0

San Pedro

Vipers
FT

0 – 0
Sfaxien

African Stars
FT


1 – 1

Raja Casablanca

Stade Malien
FT


1 – 1

Petro Atletico

 Algeria: Ligue 1
CR Belouizdad
FT


0 – 0

Paradou

 Algeria: Ligue 2
Bejaia
FT

4 – 0
Tlemcen

Harrach
FT

0 – 0
Mostaganem

Saida
FT

0 – 1
Relizane

USM Blida
FT

1 – 0
ASM Oran

 Argentina: Torneos De Verano
San Martin T.
FT


1 – 2

Talleres Cordoba

 Asia: Asian Cup
Vietnam
FT


0 – 2

Iran

Yemen
FT


0 – 3

Iraq

Lebanon
FT


0 – 2

Saudi Arabia

 Australia: A-League
Wellington Phoenix
FT


3 – 2

Central Coast Mariners

Melbourne Victory
FT


2 – 1

Newcastle Jets

 Australia: National Youth League
Central Coast U21
FT

2 – 1
Canberra United U21

Sydney FC U21
FT

3 – 2
Newcastle Jets U21

 Australia: W-League
Newcastle W
FT


3 – 1

Perth W

 Bahrain: Bahrain Cup
Al-Ittifaq
FT


2 – 4

Manama Club

Bahrain SC
FT


3 – 2

Al Riffa

Malkia
FT

0 – 0
Al-Hala

Sitra
FT


0 – 2

East Riffa

 Belgium: Proximus League
KSV Roeselare
FT


1 – 2

Beerschot Wilrijk

 Belgium: First Amateur Division
ASV Geel
19:00

? – ?
Thes Sport

Chatelet
19:00

? – ?
Boom

Dender
19:00

? – ?
Lierse K.

Heist
19:00

? – ?
Oudenaarde

Seraing
19:00

? – ?
Dessel

Virton
19:00

? – ?
Aalst

 Belgium: Second Amateur Division Group Acff
La Louviere
19:00

? – ?
RAAL La Louviere

OC Charleroi
19:00

? – ?
Couvin-Mariembourg

Rebecquoise
19:00

? – ?
Walhain

Wallonne Ciney
19:00

? – ?
Tilleur

 Belgium: Second Amateur Division Group Vfv A
Saint Eloois
19:00

? – ?
Overijse

 Belgium: Second Amateur Division Group Vfv B
Hades
18:30

? – ?
Heur Tongeren

Patro Eisden
19:00

? – ?
Temse

Sint Niklaas
19:00

? – ?
Bocholter

 Benin: Championnat National
ASOS
15:00

? – ?
Energie Sports

Buffles du Borgou
15:00

? – ?
Tonnerre

Police
15:00

? – ?
FC Esae

 Bermuda: Premier League
Somerset
00:00

? – ?
Robin Hood

 Botswana: Premier League
Centre Chiefs
FT

2 – 2
Extension Gunners

BDF XI
FT

3 – 0
Black Forest

Miscellaneous
FT

0 – 0
Sharps Shooting Stars

Police XI
FT

2 – 1
BR Highlanders

Gaborone Utd
FT

1 – 1
Sankoyo Bush Bucks

 Brazil: Campeonato Cearense – First Stage
Atletico-CE
FT


3 – 2

Floresta EC

Iguatu
FT


1 – 1

Horizonte

 Brazil: Campeonato Potiguar – First Stage
Palmeira da Una
FT


2 – 1

ABC

 Brazil: Campeonato Sergipano – First Stage
Guarany SE
FT


1 – 3

Itabaiana

 Brazil: Campeonato Paraibano
Botafogo PB
FT

4 – 1
Perilima

Serrano PB
FT

0 – 3
Cajazeirense de Desportos

Nacional de Patos
23:00

? – ?
CSP

 Brazil: Copa Sao Paulo De Juniores – Play Offs
Palmeiras U20
FT


3 – 0

Vitoria U20

Vasco U20
FT


4 – 0

Juventude U20

Visao Celeste U20
FT


2 – 1

Fortaleza U20

Atletico-MG U20
FT


2 – 1

CA Juventus U20

Audax U20
Pen.


1 – 1

Taboao da Serra U20

Avai U20
Pen.


1 – 1

Agua Santa U20

CSA U20
Pen.


1 – 1

Oeste U20

Goias U20
FT


0 – 1

Volta Redonda U20

Londrina U20
Pen.


3 – 3

Fluminense U20

Manthiqueira U20
Pen.


2 – 2

Tubarao U20

Portuguesa U20
FT


2 – 1

Nacional SP U20

Primavera EC U20
Pen.


1 – 1

Desportivo U20

Red Bull Brasil U20
Pen.


1 – 1

Ituano U20

Sao Caetano U20
FT


2 – 0

Flamengo SP U20

Gremio U20
FT


3 – 0

EC Sao Bernardo U20

Coritiba U20
FT


3 – 0

Uniao Mogi U20

Corinthians U20
live 24

0 – 0
Porto PE U20

 Cyprus: First Division
Paphos
FT


1 – 3

Nea Salamis

Paralimni
FT


0 – 1

Doxa

APOEL
FT


4 – 0

Anorthosis

 Cyprus: Division 2
Ayia Napa
FT

1 – 0
Aris

Chloraka
FT

0 – 0
ASIL Lysi

Karmiotissa
FT

2 – 1
Voroklinis

M.E.A.P. Nisou
FT

0 – 0
Omonia Aradippou

Paeek
FT

0 – 1
Othellos Athienou

Sotiras
FT

0 – 2
Anagennisi Derynia

Zakakiou
FT

2 – 1
Achnas

 Czech Republic: Tipsport Liga
Nitra
FT


1 – 3

Brno

Poprad
FT


1 – 0

Prostejov

Usti nad Labem
FT


0 – 2

Hradec Kralove

Vlasim
FT


1 – 2

Pribram

Znojmo
FT


1 – 4

Mas Taborsko

 El Salvador: Primera Division – Clausura
Aguila
FT


2 – 1

Jocoro

Sonsonate
00:30

? – ?
Alianza FC

 England: Premier League
West Ham
FT


1 – 0

Arsenal

Brighton
FT


0 – 1

Liverpool

Burnley
FT


2 – 1

Fulham

Cardiff
FT


0 – 0

Huddersfield

Crystal Palace
FT


1 – 2

Watford

Leicester
FT


1 – 2

Southampton

Chelsea
FT


2 – 1

Newcastle

 England: Championship
Birmingham
FT


1 – 2

Middlesbrough

Brentford
FT


3 – 1

Stoke

Bristol City
FT


2 – 1

Bolton

Hull
FT


3 – 0

Sheffield Wed

Ipswich
FT


1 – 0

Rotherham

Preston
FT


1 – 1

Swansea

Reading
FT


2 – 0

Nottingham

Sheffield Utd
FT


1 – 0

QPR

West Brom
FT


1 – 1

Norwich

Wigan
FT


3 – 0

Aston Villa

Millwall
FT


0 – 2

Blackburn

 England: League One
Accrington
FT


0 – 0

Bristol Rovers

Barnsley
FT


3 – 0

Bradford City

Burton
FT


2 – 3

Gillingham

Coventry
FT


1 – 1

AFC Wimbledon

Fleetwood
FT


2 – 2

Oxford Utd

Peterborough
FT


2 – 1

Rochdale

Portsmouth
FT


0 – 1

Blackpool

Shrewsbury
FT


0 – 3

Charlton

Southend
FT


2 – 3

Plymouth

Sunderland
FT


1 – 1

Luton

Walsall
FT


1 – 2

Scunthorpe

Wycombe
FT


3 – 2

Doncaster

 England: League Two
Bury
FT


4 – 3

MK Dons

Cheltenham
FT


1 – 3

Tranmere

Crewe
FT


3 – 2

Newport Co

Exeter
FT


0 – 0

Morecambe

Grimsby
FT


0 – 2

Macclesfield

Mansfield
FT


0 – 1

Yeovil

Northampton
FT


3 – 0

Carlisle

Notts Co
FT


0 – 1

Cambridge Utd

Oldham
FT


0 – 0

Forest Green

Port Vale
FT


0 – 3

Colchester

Stevenage
FT


2 – 1

Crawley

Swindon
FT


2 – 2

Lincoln

 England: National League North
Alfreton
FT

0 – 0
Darlington

Ashton Utd
Postp.

? – ?
AFC Telford

Bradford PA
FT


2 – 3

FC United

Chester
FT


1 – 1

Guiseley

Chorley
FT


4 – 1

Altrincham

Chorley
Postp.

? – ?
Brackley

Kidderminster
FT


1 – 2

Boston Utd

Nuneaton
FT


2 – 4

Curzon Ashton

Southport
FT


5 – 1

Leamington

Spennymoor
Postp.

? – ?
Southport

 England: National League South
Bath
FT


1 – 0

East Thurrock

Billericay
FT


1 – 2

Chippenham

Concord
FT


2 – 2

Wealdstone

Dartford
FT


3 – 2

St. Albans

Eastbourne Boro
FT


1 – 1

Weston-super-Mare

Gloucester
FT


0 – 0

Hungerford

Hampton & Richmond
FT


2 – 0

Dulwich Hamlet

Hemel Hempstead
Postp.

? – ?
Torquay

Oxford City
Postp.

? – ?
Welling

Slough
FT


1 – 0

Chelmsford

Truro
Postp.

? – ?
Woking

 England: Npl Premier Division
Bamber Bridge
FT


5 – 2

Hyde

Basford
FT


0 – 3

South Shields

Buxton
FT


0 – 3

Marine

Farsley
FT


1 – 1

Grantham

Gainsborough
FT


4 – 1

Workington

Lancaster
FT


2 – 2

Mickleover

Scarborough
FT


1 – 0

Warrington

Stalybridge
FT


1 – 0

Hednesford

Witton
FT


1 – 0

Matlock

 England: Southern League Central Division
AFC Rushden & Diamonds
FT


1 – 1

Lowestoft

Alvechurch
FT


1 – 0

Halesowen

Barwell
FT


1 – 3

Rushall

Coalville
FT


2 – 2

Kettering

Leiston
FT


2 – 0

St. Neots

Redditch
FT


0 – 1

Bedworth United

Royston
FT


0 – 1

King?s Lynn

St. Ives
FT


2 – 1

Hitchin

Stourbridge
FT


2 – 0

Banbury

Tamworth
FT


0 – 1

Stratford

 England: Southern League South Division
Basingstoke
FT


2 – 3

Chesham

Beaconsfield Town
FT


4 – 1

Harrow

Met. Police
FT


3 – 0

Hendon

Salisbury
Postp.

? – ?
Taunton

Swindon S
FT


3 – 0

Staines

Tiverton
FT


0 – 2

Poole

Walton Casuals
FT


1 – 2

Hartley Wintney

Wimborne
FT


4 – 0

Merthyr T

 England: Isthmian League Premier Division
Burgess Hill
FT


0 – 2

Bognor Regis

Corinthian-Casuals
FT


2 – 1

Leatherhead

Folkestone
FT


5 – 0

AFC Hornchurch

Harlow
FT


2 – 1

Haringey

Merstham
FT


1 – 0

Enfield Town

Potters Bar
FT


0 – 2

Brightlingsea

Tonbridge
FT


3 – 2

Kingstonian

Whitehawk
FT


1 – 1

Dorking

Worthing
FT


3 – 4

Lewes

 England: Fa Trophy
AFC Fylde
FT


1 – 0

Biggleswade Town

Barnet
FT


2 – 1

Dorchester

Blyth
FT


1 – 0

Boreham Wood

Carshalton
FT


4 – 1

Salisbury

Chesterfield
FT


1 – 0

Bedford

Dover
FT


1 – 2

Harrogate

FC Halifax
FT


2 – 2

Solihull Moors

Hartlepool
FT


1 – 2

AFC Telford

Hemel Hempstead
FT


4 – 2

Wingate & Finchley

Hereford
FT


1 – 3

Brackley

Maidstone
FT


1 – 0

Oxford City

Ramsbottom
FT


2 – 2

Weymouth

Salford
FT


2 – 0

Dag & Red

Spennymoor
FT


3 – 0

Sutton

Spennymoor
Cancl.

? – ?
Bromley

Stockport
FT


5 – 0

Truro

Wrexham
FT


0 – 1

Leyton Orient

 England: Premier League U18
Chelsea U18
FT

2 – 2
Southampton U18

Newcastle Utd U18
FT

1 – 1
Manchester City U18

Brighton U18
FT

1 – 4
Tottenham U18

Aston Villa U18
FT

0 – 2
Arsenal U18

West Ham U18
FT

2 – 0
Norwich U18

Middlesbrough U18
FT

5 – 3
West Brom U18

 Eswatini: Mtn Premier League
Mbabane Highlanders
12:00

? – ?
Tambuti

Moneni Pirates
12:00

? – ?
Royal Leopards

Malanti Chiefs
13:00

? – ?
Mbabane Citizens

Matsapha United
13:00

? – ?
Green M.

Vovovo
13:00

? – ?
Manzini Sea Birds

Manzini Sundowns
14:00

? – ?
Mbabane Swall.

Manzini Wanderers
14:00

? – ?
Young Buffaloes

 Ethiopia: Premier League
Adama Kenema
FT

1 – 0
Dire Dawa

Hawassa
FT

0 – 1
Mekelle Kenema

Jimma Aba Jifar
12:00

? – ?
Fasil Ketema

St. George
FT

5 – 1
Defence Force

 France: Ligue 1
Amiens
FT


0 – 3

Paris SG

Guingamp
FT


0 – 1

St Etienne

Nice
FT


1 – 0

Bordeaux

 France: Ligue 2
Brest
FT


1 – 1

Troyes

Grenoble
FT


0 – 0

Le Havre

 France: National
Laval
FT


1 – 1

Boulogne

 France: National 2 – Group A
Pontarlier
Postp.

? – ?
Toulon

Jura Sud
Postp.

? – ?
Grasse

Monaco II
FT

0 – 0
Lyon II

Annecy
FT

5 – 2
Nice II

Frejus Saint Raphael
FT

4 – 1
Marseille II

Hyeres
FT

2 – 1
Martigues

Marseille Endoume
FT

0 – 2
Athletico M.

Monts
FT

1 – 2
Saint Priest

 France: National 2 – Group B
Nimes II
FT

1 – 0
Saint-Pryve

Andrezieux
Postp.

? – ?
Bergerac

Colomiers
FT

0 – 1
Le Puy

Moulins-Yzeure
FT

2 – 3
Blois

Romorantin
FT

3 – 1
Les Herbiers

Stade Bordelais
FT

2 – 1
Sete

Trelissac
FT

0 – 1
St Etienne II

Stade Montois
FT

2 – 2
Bordeaux II

 France: National 2 – Group C
Bastia-Borgo
FT

5 – 0
Furiani Agliani

Granville
FT

2 – 5
Nantes II

Mantes
FT

0 – 3
Chartres

Paris SG II
FT

0 – 0
Poissy

Saint-Malo
FT

1 – 1
Boulogne

Stade Briochin
FT

3 – 0
Le Havre II

Vitre
FT

1 – 1
Oissel

Vannes
FT

1 – 4
Lorient II

 France: National 2 – Group D
Schiltigheim
FT

0 – 2
Lusitanos

ASM Belfort
Postp.

? – ?
Lens II

Arras
Postp.

? – ?
Reims II

Bobigny
FT

3 – 1
Fleury-Merogis

Creteil
FT

1 – 0
Haguenau

Epinal
Postp.

? – ?
Lille II

Sainte-Genevieve
FT

2 – 3
Feignies-Aulnoye

Sedan
FT

2 – 0
IC Croix

 Greece: Super League
AEL Larissa
FT


3 – 0

Smyrnis

Atromitos
FT


2 – 2

Panetolikos

OFI Crete
FT


1 – 1

Panionios

 Greece: Football League
Irodotos
FT


0 – 2

Kerkyra

 Greece: Division C
Panegialios FC
FT

0 – 2
Diagoras

 Guatemala: Liga Nacional – Clausura
Petapa
FT


1 – 2

Coban Imperial

Iztapa
FT


1 – 1

Comunicaciones

Municipal
FT


1 – 1

Siquinala

 Honduras: Liga Nacional – Clausura
Marathon
FT


3 – 1

UPNFM

 Hong Kong: Premier League
Guangzhou R&F U19
FT


6 – 0

Dreams

Southern District
FT


2 – 0

Kitchee

 Iceland: Fotbolti.Net Cup
Akranes
FT


4 – 0

Keflavik

 Iceland: Reykjavik Cup
KR Reykjavik
FT


4 – 0

Fram

Fylkir
FT


4 – 3

Throttur

 India: I-League
Mohun Bagan
FT


1 – 0

NEROCA

 Israel: Ligat Ha’Al
Netanya
FT


1 – 0

Moadon Sport Ashdod

H. Raanana
FT


0 – 0

Yehuda

Hapoel Haifa
FT


4 – 2

Maccabi Petah Tikva

Hapoel Hadera
FT


2 – 1

Sakhnin

H. Beer Sheva
FT


0 – 2

Maccabi Haifa

 Italy: Serie D – Group E
Cannara
FT

1 – 0
Bastia

Ponsacco
FT

2 – 2
Aglianese Calcio

Prato
FT

1 – 0
San Donato

Sangimignano Sport
FT

1 – 3
Real Forte Querceta

Seravezza Pozzi
FT

3 – 0
Scandicci

Trestina
FT

1 – 0
Sangiovannese

UC Sinalunghese
FT

1 – 0
Massese

 Italy: Serie D – Group F
ASD Francavilla
FT

1 – 2
Campobasso

Avezzano
FT

0 – 1
Montegiorgio

Forli
FT

1 – 1
Savignanese

Recanatese
FT

0 – 2
S. N. Notaresco

Sangiustese
FT

1 – 1
Isernia

Santarcangelo
FT

0 – 1
Jesina

 Italy: Serie D – Group G
Budoni
FT

3 – 1
Monterosi FC

Lupa Roma
FT

2 – 3
Latte Dolce

 Italy: Serie D – Group I
Rotonda
FT

0 – 1
Cittanovese

Gela
FT

1 – 0
Citta di Messina

 Italy: Coppa Italia
Lazio
FT


4 – 1

Novara

Sampdoria
AET


0 – 2

AC Milan

Bologna
FT


0 – 2

Juventus

 Italy: Primavera 1
Sampdoria U19
FT


0 – 2

AC Milan U19

Juventus U19
FT


1 – 3

AS Roma U19

Cagliari U19
FT


1 – 2

Genoa U19

Empoli U19
FT


3 – 2

Palermo U19

Sassuolo U19
FT


0 – 3

Torino U19

Udinese U19
FT


2 – 3

Chievo U19

 Kenya: Premier League
Mount Kenya United
FT


1 – 2

Bandari

Tusker
FT


1 – 2

Mathare Utd.

Kakamega Homeboyz
FT


1 – 1

Zoo Kericho

Leopards
FT


0 – 1

Kenya CB

 Lesotho: Premier League
Liphakoe
FT

1 – 3
Matlama

Sefotha-Fotha
FT

2 – 2
Linare

Defence Force
FT

1 – 0
Galaxy

LCS
FT

2 – 0
Likhopo

Lioli
FT

3 – 0
Majantja

LMPS
FT

1 – 0
Mazenod

 Malta: Premier League
Pieta Hotspurs
FT


0 – 2

Hibernians

Gzira
FT


1 – 1

Tarxien

 Malta: Division 1
Naxxar Lions
FT

1 – 0
Swieqi

San Gwann FC
FT

0 – 1
Gudja

Santa Lucia
FT

7 – 1
Marsa FC

 Mauritius: Mauritian League
Bolton City
FT

3 – 1
Cercle De Joachim

 Mexico: Primera Division – Clausura
Veracruz
FT


0 – 1

Lobos BUAP

Atlas
FT


1 – 2

Club America

Monterrey
live HT


0 – 0

Club Leon

 Mexico: Liga De Ascenso – Clausura
Correcaminos
FT


3 – 1

Atlante

Cimarrones de Sonora
FT


2 – 1

Cafetaleros de Tapachula

Atl. San Luis
live HT


2 – 0

Tampico Madero

Venados
live HT


0 – 1

Zacatepec

 Morocco: Botola Pro
Youssoufia Berrechid
FT


1 – 2

Hoceima

Olympique Khouribga
FT


2 – 2

Rapide Oued Zem

 Morocco: Elite 2
Chabab Atlas Khenifra
Postp.

? – ?
Jeunesse Massira

Dcheira
Postp.

? – ?
Sidi Kacem

KAC Kenitra
Postp.

? – ?
Wydad Fes

Kasba Tadla
Postp.

? – ?
Salmi

Khemis Zemamra
Postp.

? – ?
Raja Beni Mellal

Maghreb Fez
Postp.

? – ?
Benguerir

Sale
Postp.

? – ?
RAC Casablanca

Widad Temara
Postp.

? – ?
Ittihad Khemisset

 Netherlands: Tweede Divisie
AFC
FT


2 – 3

IJsselmeervogels

Barendrecht
FT


1 – 0

Jong Almere City

Jong Vitesse
FT


1 – 3

Excelsior Maassluis

Kozakken Boys
FT


2 – 3

Scheveningen

Katwijk
FT


0 – 1

HFC

Rijnsburgse Boys
FT


3 – 3

GVVV

Spakenburg
FT


0 – 2

HHC

 Netherlands: Derde Divisie
Eemdijk
FT


1 – 3

Noordwijk

Hoek
FT


4 – 0

Harkemase Boys

Lisse
FT


0 – 3

Stedoco

ODIN ’59
FT


1 – 0

Achilles 29

SJC Noordwijk
FT


0 – 3

ASWH

VV DOVO
FT


1 – 1

De Dijk

VVOG
FT

0 – 0
Ajax (Am)

Jong Groningen
FT


4 – 0

DVS ’33 Ermelo

ONS Sneek
FT


0 – 2

Quick Boys

 New Zealand: Football Championship
Wellington Phoenix Res 2
FT


0 – 4

Eastern Suburbs

 Northern Ireland: Nifl Premiership
Ballymena
FT


2 – 2

Dungannon

Cliftonville
FT


4 – 1

Ards

Coleraine
FT


1 – 1

Glenavon

Institute
FT


0 – 2

Glentoran

Linfield
FT


4 – 0

Warrenpoint

 Northern Ireland: Nifl Championship
PSNI
FT


4 – 2

H&W Welders

Ballyclare
FT


2 – 1

Portadown

Dundela
FT


1 – 1

Knockbreda

 Portugal: Primeira Liga
Sporting
FT


0 – 0

FC Porto

Boavista
FT


0 – 1

Maritimo

 Portugal: Segunda Liga
Leixoes
FT


2 – 1

Penafiel

 Portugal: Campeonato De Portugal
AD Limianos
FT

0 – 2
Gil Vicente

SC Espinho
FT

2 – 0
Gafanha

 Republic Of The Congo: Ligue 1
CARA Brazzaville
14:30

? – ?
Diables Noirs

Leopard
14:30

? – ?
Kondzo

Nico-Nicoye
14:30

? – ?
La Mancha

Otoho d’Oyo
Postp.

? – ?
Tongo FC Jambon

Patronage Sainte-Anne
14:30

? – ?
Cheminots

V. Club Mokanda
14:30

? – ?
Etoile du Congo

 Rwanda: National Football League
Amagaju
FT

0 – 3
Kiyovu

Muhanga
FT

3 – 0
Gicumbi

Mukura Victory Sports
13:30

? – ?
Etincelles

Sunrise
FT

1 – 1
Marines

 San Marino: Campionato Sammarinese – Second Stage
Cailungo
FT


3 – 2

Virtus

Cosmos
FT


1 – 0

Faetano

Tre Penne
FT


2 – 1

Juvenes/Dogana

 Scotland: Championship
Alloa
FT


2 – 1

Morton

Dundee Utd
FT


1 – 0

Dunfermline

Inverness
FT


1 – 0

Ayr

Partick Thistle
FT


1 – 1

Falkirk

Queen of South
FT


4 – 0

Ross County

 Scotland: League One
Airdrieonians
FT


1 – 1

Raith

Brechin
FT


1 – 0

Dumbarton

Forfar Athletic
FT


2 – 1

Stranraer

Montrose
FT


0 – 2

East Fife

Stenhousemuir
FT


1 – 4

Arbroath

 Scotland: League Two
Albion Rovers
FT


0 – 2

Peterhead

Berwick
FT


0 – 3

Clyde

Elgin City
FT


1 – 4

Cowdenbeath

Queen’s Park
FT


0 – 4

Edinburgh City

Stirling
FT


2 – 1

Annan

 Scotland: Lowland League
Civil Service Stroll
FT

3 – 1
Whitehill Welfare

Dalbeattie Star
FT

0 – 1
Cumbernauld Colts

East Kilbride
FT

5 – 0
Gretna 2008

Edinburgh University
FT

1 – 2
East Stirlingshire

Edusport Academy
FT

1 – 2
Gala Fairydean

Kelty Hearts
FT

2 – 2
Stirling University

Spartans
FT

0 – 1
BSC Glasgow

 Scotland: Highland League
Brora Rangers
FT

2 – 0
Huntly

Buckie Thistle
FT

0 – 0
Lossiemouth

Clachnacuddin
FT

1 – 3
Wick Academy

Cove Rangers
FT

1 – 0
Inverurie Loco Works

Forres Mechanics
FT

0 – 1
Formartine Utd

Fraserburgh
FT

4 – 1
Deveronvale

Keith
FT

2 – 2
Turriff Utd

Rothes
FT

6 – 1
Nairn County

Strathspey Thistle
FT

5 – 1
Fort William

 Senegal: Ligue 1
Mbour Petite Cote
FT

0 – 1
Generation F.

 South Africa: Premier League
Black Leopards
FT


2 – 0

Supersport Utd

Amazulu
FT


0 – 0

Highlands

Cape Town City
FT


2 – 2

Baroka

 South Africa: First Division
Maccabi
FT


0 – 1

Witbank

Real Kings
FT


0 – 0

Tshakhuma

Royal Eagles
FT

0 – 0
TS Sporting

Ubuntu Cape Town
FT


2 – 1

TS Galaxy

 South Africa: Multichoice Diski
Cape Town City U21
FT


1 – 1

Mamelodi Sundowns U21

Highlands U21
FT

1 – 3
Black Leopards U21

Baroka U21
FT


1 – 4

Kaizer Chiefs U21

Supersport Utd U21
FT


1 – 0

Golden Arrows U21

 Spain: Laliga
Leganes
FT


1 – 0

Huesca

Valencia
FT


1 – 1

Valladolid

Girona
FT


1 – 1

Alaves

Villarreal
FT


1 – 2

Getafe

 Spain: Laliga2
Albacete
FT


1 – 1

Gijon

Las Palmas
FT


4 – 1

Osasuna

Reus Deportiu
FT


1 – 1

Numancia

Mallorca
FT


1 – 0

Dep. La Coruna

R. Oviedo
FT


1 – 0

Tenerife

 Spain: Segunda Division B – Group 1
Dep. La Coruna B
FT


0 – 1

Internacional de Madrid

 Spain: Segunda Division B – Group 2
R. Sociedad B
FT


0 – 1

Santander

Amorebieta
FT

0 – 0
Calahorra

Leioa
FT


2 – 0

Gijon B

Gernika
FT


1 – 1

Langreo

UD Logrones
FT


1 – 0

Durango

 Spain: Segunda Division B – Group 3
Villarreal B
FT


3 – 1

Lleida

 Tanzania: Ligi Kuu Bara
Lipuli
FT

0 – 0
JKT Tanzania

 Tunisia: Ligue 2
CS Jebeniana
Postp.

? – ?
Chebba

Djerba
Postp.

? – ?
Olympique Beja

Gafsa
FT

4 – 2
Rades

Jendouba Sport
FT

1 – 0
Kasserine

Menzel Bourguiba
Postp.

? – ?
SS Sfaxien

Oued Ellil
FT

2 – 3
CO Medenine

Sfax Railways
FT

1 – 1
AS Marsa

Siliana
FT

0 – 1
ES Jerba

Slimane
FT

2 – 1
Korba

Sporting Ben Arous
FT

2 – 0
Hamam-Sousse

Zarzis
FT

2 – 1
Ariana

Ariana
Postp.

? – ?
ES Jerba

AS Marsa
Postp.

? – ?
CO Medenine

Djerba
Postp.

? – ?
Slimane

Hamam-Sousse
Postp.

? – ?
Sidi Bouzid

Jendouba Sport
Postp.

? – ?
CS Jebeniana

Kasserine
Postp.

? – ?
Chebba

Menzel Bourguiba
Postp.

? – ?
Gafsa

Olympique Beja
Postp.

? – ?
Korba

Sfax Railways
Postp.

? – ?
Oued Ellil

Sporting Ben Arous
Postp.

? – ?
Kerkennah

SS Sfaxien
Postp.

? – ?
Rades

Zarzis
Postp.

? – ?
Siliana

 Wales: Premier League
Bala
FT


1 – 3

Caernarfon

Barry
FT


2 – 1

Aberystwyth

Carmarthen Town
FT


3 – 2

Connahs Q.

Llandudno
FT


0 – 3

Cardiff Metropolitan

Newtown
FT


1 – 1

Druids

TNS
FT


5 – 0

Llanelli

 Wales: Division 1
Ammanford
FT


4 – 3

Goytre AFC

Cwmamman United
FT


2 – 3

Taffs Well

Cwmbran Celtic
FT


2 – 4

Llantwit Major

Penybont
FT


3 – 3

Afan Lido

Pontypridd
FT


1 – 1

Port Talbot

Undy
FT


2 – 3

Ton Pentre

Haverfordwest
FT


2 – 2

Cambrian & Clydach

 Wales: Cymru Alliance
Gresford
FT

2 – 2
Guilsfield

Ruthin
FT

1 – 2
Airbus

Conwy Borough
FT

2 – 2
Buckley

Llanrhaedr
FT

0 – 1
Holyhead

Porthmadog
FT

2 – 2
Flint

 World: Club Friendly
Millonarios
FT


1 – 0

Atl. Nacional

Rochedale
FT


0 – 6

Eastern Suburbs

Nam Dinh
FT


2 – 1

Than Quang Ninh

Peninsula
08:00

? – ?
Sunshine Coast

Kazincbarcikai
FT


9 – 0

Tallya

Western Pride
FT


3 – 1

Gold Coast

Benesov
FT


0 – 5

Dukla Prague

Plzen
FT


7 – 2

Sokolov

Sered
FT


0 – 1

Karvina

Zizkov
FT


0 – 2

Bohemians 1905

Cegledi
FT


1 – 0

FC Dabas

Dorogi
FT

1 – 2
Vac

Gyirmot
FT

0 – 0
Haladas

Hvidovre
FT


2 – 1

Vanlose

Mainz
FT


2 – 2

Freiburg

Mlada Boleslav
FT


10 – 1

Dobrovice

Nyiregyhaza
FT


0 – 1

Balmazujvarosi

Podbeskidzie
FT


1 – 1

Ruch Zdzieszowice

Podbrezova
FT

1 – 3
Pohronie

PTT Rayong
FT


2 – 1

Thai Honda FC

Reichenau
Cancl.

? – ?
Wattens

Rizespor
FT


2 – 1

Denizlispor

Teplice
FT


5 – 1

Oberlausitz

Trencin
FT


0 – 3

Sigma Olomouc

Vitkovice
FT


1 – 0

Zlin B

Zilina
FT


0 – 1

Opava

Zlin
FT


2 – 0

Z. Moravce

Erzurum BB
FT


3 – 0

Trabzon

Aalborg
FT


1 – 2

Hobro

Gleisdorf
FT


1 – 2

A. Klagenfurt

Karlsruher
FT


2 – 4

Feyenoord

Norderstedt
FT


6 – 1

Condor Hamburg

Brandenburger
FT

0 – 1
Altglienicke

Lucan Utd
FT


0 – 5

Shamrock Rovers

Besiktas
Cancl.

? – ?
Greuther Furth

Debrecen
FT


4 – 1

Michalovce

Elana Torun
FT


3 – 1

Ursus Warszawa

Lok. Zagreb
FT


1 – 1

Gorica

Mlada Boleslav
FT


1 – 0

Olympia Radotin

Podbrezova
FT


2 – 0

Banska Bystrica

Stadl Paura
FT


0 – 4

Vorwarts Steyr

Trencin
FT


5 – 2

Sigma Olomouc

Ilves
FT


4 – 0

HIFK

Jena
FT


3 – 0

Halberstadt

Dep. Tachira
FT

2 – 3
Real Frontera

Energie Cottbus
FT


0 – 2

Sparta Prague

Furstenwalde
13:00

? – ?
Lichtenberg

Kriens
FT


2 – 1

Koniz

Krsko
FT


0 – 1

Slaven Belupo

Legnica
Cancl.

? – ?
Bischofswerdaer

Mainz
FT


2 – 2

Freiburg

Regensburg
FT


10 – 1

Liefering

Trnava
FT


2 – 2

L. Mikulas

VfL Osnabruck
FT


2 – 1

Young Boys

Wolfsburg
FT


3 – 0

Rijeka

Zapresic
FT


2 – 2

Rudes

Pro Vercelli
FT


1 – 1

Renate

Salernitana
FT


1 – 1

Rieti

Venlo
FT


2 – 0

Viktoria Koln

Cork City
FT


5 – 0

Limerick

Empoli
FT


1 – 0

Perugia

Raufoss
FT


1 – 3

Mjondalen

RB Leipzig
FT


1 – 1

Galatasaray

Sudtirol
FT


3 – 0

Wacker Innsbruck

Wexford
FT


0 – 3

St. Patricks

TPV
FT


1 – 0

Haka

St. Polten
FT


4 – 2

Amstetten

Hamrun
FT


2 – 2

Monza

Pelotas
18:00

? – ?
Avenida

Sao Paulo
FT


2 – 4

Ajax

Goianesia
FT


1 – 2

Brasiliense

Veranopolis
FT


2 – 0

Juventude

Flamengo RJ
FT


1 – 0

Eintracht Frankfurt

America De Cali
live 89


0 – 1

Santa Fe

Jacuipense
live HT


0 – 1

Jacobina

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *