Football Results from 06-01-2019 | Todaylivescore.com

Football Results from 06-01-2019

 Angola: Girabola
Santa Rita
FT

1 – 0
Lobito

ASA
FT

0 – 0
Progresso

Primeiro de Agosto
FT

1 – 0
Sporting de Cabinda

 Asia: Asian Cup
Australia
FT


0 – 1

Jordan

Thailand
FT


1 – 4

India

Syria
FT


0 – 0

Palestine

 Asia: Guangdong – Hong Kong Cup
Guangdong XI
FT

2 – 1
Hong Kong

 Australia: A-League
Melbourne City
FT


2 – 1

Newcastle Jets

Brisbane Roar
FT


2 – 4

Perth Glory

 Benin: Championnat National
Dragons
FT

1 – 2
ASPAC

Pantheres
FT

1 – 1
Avrankou Omnisport

Tonnerre
FT

1 – 1
Bembereke

Upi Onm
FT

0 – 2
Buffles du Borgou

USS Krake
FT

0 – 0
JAC

 Bermuda: Premier League
Somerset
FT

2 – 2
X-Roads Warriors

Boulevard Blazers
19:00

? – ?
PHC Zebras

Dandy Town Hornets
19:00

? – ?
BAA

Devonshire Cougars
19:00

? – ?
Robin Hood

Paget
19:00

? – ?
North Village Rams

 Brazil: Campeonato Carioca – First Round
Americano FC
FT


2 – 1

Nova Iguacu

America RJ
FT


1 – 0

Macae

Resende
FT


1 – 0

Goytacaz

 Brazil: Campeonato Cearense – First Stage
Barbalha
FT


2 – 0

Iguatu

 Brazil: Copa Sao Paulo De Juniores
Sinop U20
FT


1 – 4

Corinthians U20

Nacional SP U20
FT


1 – 0

Sao Bento U20

Santa Cruz U20
FT


0 – 2

Goias U20

Andradina EC U20
FT


3 – 0

Ceilandia U20

CA Juventus U20
FT


1 – 1

Internacional de Limeira U20

Desportivo U20
FT


2 – 3

Visao Celeste U20

EC Sao Bernardo U20
FT

0 – 0
Sao Bernardo FC U20

Elosport U20
FT


1 – 0

Confianca U20

Flamengo SP U20
FT


2 – 0

Guarulhos U20

Itapirense U20
FT


1 – 0

CRB U20

Jacobina U20
FT


1 – 5

Atletico-MG U20

Jaguariuna U20
FT


1 – 2

River AC U20

Osvaldo C. U20
FT


0 – 2

Legiao U20

Primavera EC U20
FT


4 – 1

Queimadense U20

Uniao Barbarense U20
FT


0 – 2

Desportiva Ferroviaria U20

Vocem U20
FT


2 – 0

Porto Calvense U20

Penapolense U20
FT


0 – 1

Sao Jose EC U20

Agua Santa U20
FT


2 – 4

Aquidauanense U20

America RN U20
FT


2 – 1

Avai U20

Botafogo SP U20
FT


1 – 2

Figueirense U20

CSA U20
FT


2 – 0

ABC U20

Madureira U20
FT


2 – 2

Coritiba U20

Mirassol U20
FT


3 – 0

Atletico GO U20

Novorizontino U20
FT


0 – 1

Vitoria U20

Ponte Preta U20
FT


1 – 1

Ceara U20

Sertaozinho U20
FT


0 – 4

Fortaleza U20

Taboao da Serra U20
FT


0 – 3

Londrina U20

Trindade U20
FT


1 – 0

Flamengo RJ U20

Uberlandia U20
FT


1 – 0

Remo U20

Vitoria da Conquista U20
FT


0 – 1

Sport Recife U20

Manthiqueira U20
FT


2 – 1

RD Ariquemes U20

Oeste U20
FT


3 – 1

Sao Raimundo RR U20

Rio Preto U20
FT

0 – 0
Chapecoense-SC U20

Tupa U20
FT


2 – 2

CSP U20

Capivariano U20
FT


1 – 2

Galvez U20

Bragantino U20
FT


0 – 0

Juventude U20

Lagarto U20
FT


2 – 2

Gremio U20

Comercial U20
FT


0 – 3

Athletico-PR U20

Ferroviaria U20
FT


6 – 0

Holanda U20

Piracicaba U20
live HT


0 – 1

Palmeiras U20

Serra U20
live 22

0 – 0
Sao Paulo U20

 Cyprus: First Division
Omonia
FT


1 – 0

AEK Larnaca

Nea Salamis
FT


0 – 3

Apollon

 Cyprus: Division 2
Aris
FT

2 – 1
Paeek

 Czech Republic: Tipsport Liga
Znojmo
FT


2 – 5

Brno

 Dr Congo: Super Ligue
Dauphins Noirs
14:30

? – ?
Nyuki

Don Bosco
14:30

? – ?
Motema Pembe

Groupe Bazano
14:30

? – ?
AS Vita Club

 England: Fa Cup
Fulham
FT


1 – 2

Oldham

Manchester City
FT


7 – 0

Rotherham

Millwall
FT


2 – 1

Hull

Preston
FT


1 – 3

Doncaster

QPR
FT


2 – 1

Leeds

Sheffield Utd
FT


0 – 1

Barnet

Woking
FT


0 – 2

Watford

Newport Co
FT


2 – 1

Leicester

 Ethiopia: Premier League
Welwalo Adigrat
FT

0 – 0
Fasil Ketema

 France: National
Chambly
FT


2 – 1

Avranches

 France: Coupe De France
Andrezieux
FT


2 – 0

Marseille

Canet Roussillon
FT


0 – 1

Monaco

Reims
FT


2 – 0

Lens

Rennes
Pen.


2 – 2

Brest

Bordeaux
FT


0 – 1

Le Havre

Longueau
Pen.


0 – 0

Vitre

Noisy-le-Grand
FT


2 – 1

GFC Ajaccio

Ol. Strasbourg
FT


0 – 6

St Etienne

Saint-Pryve
FT


3 – 1

Aurillac

Toulouse
FT


4 – 1

Nice

Pontivy
FT


0 – 4

Paris SG

 Greece: Football League
Sparti
FT


3 – 0

Irodotos

Aiginiakos
Postp.

? – ?
Volos NFC

Apollon Pontou
Postp.

? – ?
Aittitos Spata

Dramas
Postp.

? – ?
Karaiskakis

Kerkyra
FT


1 – 0

Platanias FC

 Greece: Division C
Ermionidas-Ermis
FT

1 – 3
Katastari

Panthiraikos
FT

1 – 0
Korinthos

Ialisos
FT

6 – 0
Amaliadas – Panopoulou

Eikosimias
FT

0 – 5
Amvrysseas

Acharnaikos
FT

0 – 1
PAO Varda

Acheron Kanalaki
FT

2 – 1
Nafpaktiakos

Achilleas Neokesarias
Postp.

? – ?
Karditsa

AE Neapolis
FT

0 – 0
Aeek Inka

Aetos Orfani
Postp.

? – ?
Chrisoupolis

Agios Ierotheos
FT

2 – 2
Agioi Anargyroi

Aiolikos
FT

1 – 0
Charavgiakos

Almopos
Postp.

? – ?
AS Giannitsa

Ampelakiakos Salamis
FT

1 – 1
Proodeftiki

AO Ilisiakos
FT

4 – 1
Apollon Eretria

Apollon Makrychori
Postp.

? – ?
Meteora

Apollon Paralimniou
Postp.

? – ?
Kosmio

Aris Avato
Postp.

? – ?
Kalampaki

Aris Palaiochori
Postp.

? – ?
Edessaikos

Asteras Itea
Postp.

? – ?
Oikonomos

Asteras Vlachioti
FT

0 – 3
Ipato

Chalkis
FT

1 – 0
Kallithea

Enosi Lerna
FT

1 – 2
Aspropyrgos Enosis

Ethnikos Piraeus
FT

1 – 1
Ierapetra

Floriada
Postp.

? – ?
Souli Paramythia

GS Almyros
Postp.

? – ?
O. Volos

Ionikos
FT

1 – 0
Atsalenios

Kavala
Postp.

? – ?
Aspida Xanthi

Keratsini
FT

0 – 0
Giouchtas

Keravnos Pernis
Postp.

? – ?
Alexandroupoli

Langadas
Postp.

? – ?
Niki Agkathia

Lefkimmi
FT

1 – 1
Alexandros Kallithea

Makedonikos Siatista
Postp.

? – ?
Grevena Aerata

Mandraikos
FT

1 – 3
Pellana

Niki Tragano
FT

1 – 3
AO Paniliakos

Niki Volos
Postp.

? – ?
Pierikos

PAE Egaleo
FT

2 – 0
Thyella Kamari

Palaiochora
FT

1 – 4
Episkopi

Pamisos
FT

0 – 4
Panargiakos

Panarkadikos
FT

0 – 1
Kalamata

Panegialios FC
FT

2 – 2
Palliniakos

Panserraikos
Postp.

? – ?
Alexandros Kilkis

PAO Koufalion
Postp.

? – ?
Amyntaio

PO Triglia
Postp.

? – ?
Makedonikos

Sellana
Postp.

? – ?
Fokikos FC

Sidirokastro
Postp.

? – ?
Orfeas Xanthi

Stylida
Postp.

? – ?
Thiseas Agria

Thesprotos
FT

3 – 2
Thriamvos Serviana

Thyella D.
FT

2 – 0
Panmovriakos

Tilikratis L.
FT

0 – 1
Kronos Argyrades

Veria
Postp.

? – ?
A. Asteras

 India: I-League
Mohun Bagan
FT


1 – 2

Real Kashmir

 Israel: Ligat Ha’Al
Moadon Sport Ashdod
FT


1 – 1

H. Raanana

Yehuda
FT


3 – 1

H. Beer Sheva

 Italy: Serie D – Group A
Arconatese
FT

1 – 1
Borgosesia

Borgaro
FT

0 – 2
Savona

Dronero
FT

1 – 2
Chieri

Lecco
FT

2 – 0
Inveruno

Ligorna
FT

2 – 1
Bra

Milano City
FT

1 – 0
Folgore Caratese

Sestri Levante
FT

1 – 4
Casale

Stresa Sportiva
FT

2 – 2
Fezzanese

Unione Sanremo
FT

2 – 1
Lavagnese

 Italy: Serie D – Group B
Ciserano
FT

3 – 3
Caravaggio

Como
FT

2 – 1
Ambrosiana

Legnago Salus
FT

2 – 1
Scanzorosciate

Mantova
FT

1 – 1
Virtus Bergamo

Pontisola
FT

2 – 2
Caronnese

Pro Sesto
FT

0 – 0
Sondrio

Rezzato
FT

0 – 2
Villafranca

Seregno
FT

1 – 2
Darfo Boario

Villa Alme
FT

0 – 1
Olginatese

 Italy: Serie D – Group C
ArzignanoChiampo
FT

1 – 0
Feltre

ASC St. Georgen
FT

1 – 0
Chions

Belluno
FT

1 – 2
Cjarlins Muzane

Campodarsego
FT

3 – 0
Virtus Bolzano

Cartigliano
FT

1 – 0
Trento

Clodiense
FT

1 – 1
Adriese

Montebelluna
FT

1 – 0
Este

Sandona
FT

1 – 1
Levico Terme

Tamai
FT

1 – 3
Delta Rovigo

 Italy: Serie D – Group D
Axys Zola
FT

1 – 0
Pavia

Ciliverghe Mazzano
FT

2 – 0
Fiorenzuola

Fanfulla
FT

3 – 0
Classe

Lentigione
FT

1 – 1
Adrense

Mezzolara
FT

5 – 0
Sasso Marconi

OltrepoVoghera
FT

1 – 2
Calvina

Pergolettese
FT

2 – 1
San Marino

Reggio Audace
FT

2 – 1
Crema

Vigor Carpaneto
FT

3 – 0
Modena

 Italy: Serie D – Group E
Aglianese Calcio
FT

1 – 1
Sangimignano Sport

Bastia
FT

1 – 1
Ponsacco

Gavorrano
FT

3 – 2
Seravezza Pozzi

Ghivizzano Borgo
FT

0 – 1
Montevarchi Calcio

Massese
FT

0 – 1
Tuttocuoio

Pianese
FT

3 – 0
Cannara

Real Forte Querceta
FT

2 – 0
Trestina

San Donato
FT

2 – 0
Viareggio

Sangiovannese
FT

0 – 0
Prato

Scandicci
FT

1 – 2
UC Sinalunghese

 Italy: Serie D – Group F
ASD Pineto Calcio
FT

0 – 0
ASD Francavilla

Campobasso
Postp.

? – ?
Sangiustese

Cesena
FT

3 – 1
Avezzano

Giulianova
Postp.

? – ?
Agnonese

Isernia
Postp.

? – ?
Forli

Jesina
FT

0 – 0
Recanatese

Montegiorgio
FT

1 – 0
Sammaurese

Savignanese
FT

2 – 1
Santarcangelo

S. N. Notaresco
FT

1 – 0
Castelfidardo

Vastese
FT

2 – 1
Matelica

 Italy: Serie D – Group G
Aprilia
FT

1 – 2
Vis Artena

Avellino
FT

2 – 0
Ladispoli

Cassino
FT

4 – 1
Anzio Calcio 1924

Castiadas
FT

1 – 1
Ostia Mare

Citta di Anagni
FT

1 – 2
Albalonga

Flaminia
FT

4 – 1
Lupa Roma

Lanusei Calcio
FT

2 – 0
Torres

Latte Dolce
FT

3 – 0
Budoni

Monterosi FC
FT

1 – 0
Trastevere Calcio

SFF Atletico
FT

1 – 1
Latina

 Italy: Serie D – Group H
Altamura
Postp.

? – ?
Nardo

Citta di Fasano
FT

5 – 0
Vesuvio Ercolanese

Gragnano
FT

1 – 0
Sorrento

Savoia
FT

0 – 0
Picerno

SS Nola 1925
FT

1 – 2
Francavilla

Andria
FT

0 – 0
Gelbison Cilento

Audace Cerignola
FT

5 – 0
Pomigliano

Bitonto
Postp.

? – ?
Taranto

Sarnese
FT

1 – 1
Gravina

 Italy: Serie D – Group I
Bari
FT

2 – 0
Messina

Castrovillari
FT

1 – 3
Portici 1906

Citta di Messina
FT

0 – 1
US Palmese

Cittanovese
FT

1 – 1
Sancataldese

Igea Virtus
FT

0 – 0
Gela

Locri 1909
FT

2 – 2
Nocerina

Marsala
FT

2 – 0
Rotonda

Turris
FT

5 – 0
Roccella

AS Acireale
Postp.

? – ?
Troina

 Jamaica: Premier League
Dunbeholden
FT


0 – 1

UWI

Humble Lions
FT


2 – 1

Montego Bay

Portmore
FT


1 – 0

Mount Pleasant

Harbour View
00:00

? – ?
Arnett Gardens

Tivoli
00:00

? – ?
Reno

 Kenya: Premier League
Vihiga United
FT


1 – 1

Mount Kenya United

Kenya CB
FT


1 – 1

Kariobangi Sharks

Bandari
FT


2 – 1

Sony Sugar

Chemelil
FT


0 – 1

Western Stima

Mathare Utd.
FT


1 – 1

Gor Mahia

Ulinzi Stars
FT

0 – 0
Zoo Kericho

Kakamega Homeboyz
FT


0 – 1

Posta Rangers

Leopards
FT


1 – 1

Nzoia Sugar

 Libya: Premier League
Al Ahly Benghazi
FT

1 – 0
Al Nasr

 Mexico: Primera Division – Clausura
Queretaro
FT


1 – 2

Atlas

Monterrey
FT


5 – 0

Pachuca

Club Leon
FT


2 – 2

U.A.N.L.- Tigres

Guadalajara Chivas
FT


2 – 0

Club Tijuana

U.N.A.M.- Pumas
FT


0 – 0

Veracruz

Lobos BUAP
FT


2 – 0

Santos Laguna

 Mexico: Liga De Ascenso – Clausura
Zacatepec
FT


2 – 2

Correcaminos

Cafetaleros de Tapachula
FT


0 – 1

UAEM Potros

Dorados de Sinaloa
FT


0 – 1

Celaya

Alebrijes Oaxaca
live HT


2 – 0

Juarez

 Morocco: Botola Pro
Raja Casablanca
FT


0 – 1

Wydad

 New Zealand: Football Championship
Hawke’s Bay
FT


4 – 1

Wellington Phoenix Res 2

Southern United
FT


1 – 6

Eastern Suburbs

Team Wellington
FT


2 – 1

Hamilton

Waitakere United
FT


0 – 2

Auckland City

Canterbury
FT


1 – 0

Tasman United

 Pakistan: Premier League
Baloch Nushki
FT

0 – 3
WAPDA

 Portugal: Primeira Liga
Belenenses
FT


1 – 0

Guimaraes

Feirense
FT


2 – 2

Santa Clara

Setubal
FT


0 – 0

Chaves

Benfica
FT


4 – 2

Rio Ave

Braga
FT


1 – 0

Boavista

 Portugal: Segunda Liga
Braga B
FT


2 – 3

Guimaraes B

Famalicao
FT


0 – 0

Varzim

Arouca
FT


3 – 3

SC Farense

Leixoes
FT


1 – 0

Covilha

Mafra
FT


1 – 1

Ferreira

Oliveirense
FT


2 – 1

Penafiel

 Portugal: Campeonato De Portugal
1º Dezembro
FT

1 – 2
Olhanense

AD Fafe
FT

2 – 0
SC Mirandela

Amora
FT

1 – 0
Casa Pia

Anadia
FT

1 – 0
Alcains

Caldas
FT

3 – 0
Macao

Chaves B
FT

1 – 1
AD Limianos

Coimbroes
FT

2 – 0
Penalva do Castelo

FC Alverca
FT

1 – 0
Nogueirense

FC Cesarense
FT

1 – 2
Cinfaes

Gil Vicente
FT

4 – 0
Pedras Salgadas

Gondomar
FT

0 – 2
Maritimo B

Leca
FT

2 – 0
Paredes

Leiria
FT

2 – 1
Peniche

Louletano
FT

2 – 0
Redondense

Lusitania FC
FT

0 – 0
SC Espinho

Maria de Fonte
FT

0 – 1
Felgueiras

Mirandes
FT

1 – 0
Cacadores Taipas

Montijo
FT

2 – 2
Sacavenense

Moura AC
FT

3 – 3
Sporting Ideal

Pedras Rubras
FT

2 – 2
Lusitano FCV

Pinhalnovense
FT

2 – 2
Ferreiras

Real SC
FT

3 – 0
Vasco da Gama

Sanjoanense
FT

1 – 0
Agueda

Santa Iria
FT

0 – 2
SB Castelo Branco

Sao Martinho
FT

0 – 0
Vizela

Sertanense
FT

0 – 0
Loures

Sintrense
FT

3 – 2
Oleiros

Torcatense
FT

2 – 3
Merelinense

Trofense
FT

2 – 0
CDC Montalegre

U. Madeira
FT

2 – 0
Meda

Vilafranquense
FT

1 – 0
Torreense

Vilaverdense
FT

2 – 1
AD Oliveirense

SC Angrense
FT

0 – 1
Armacenenses

SC Praiense
FT

0 – 0
Oriental

 Republic Of The Congo: Ligue 1
La Mancha
FT

0 – 3
CARA Brazzaville

Patronage Sainte-Anne
FT

0 – 2
Etoile du Congo

Cheminots
FT

0 – 1
Diables Noirs

JS Talangai
FT

1 – 0
Tongo FC Jambon

 Rwanda: National Football League
APR
FT

2 – 1
Muhanga

Bugesera FC
Postp.

? – ?
Amagaju

Marines
FT

1 – 1
Mukura Victory Sports

 Senegal: Ligue 1
Pikine
FT

1 – 1
ASEC Ndiambour

Casa
FT

1 – 0
Jaraaf

Linguere
FT

1 – 1
Sonacos

Mbour
FT

1 – 4
Teungueth

US Goree
FT

0 – 1
Douanes

 South Africa: Premier League
Baroka
FT


1 – 2

Black Leopards

Golden Arrows
FT


2 – 0

Maritzburg Utd

 South Africa: First Division
Jomo Cosmos
FT


0 – 1

Maccabi

Stellenbosch
FT


2 – 0

Royal Eagles

TS Galaxy
FT

3 – 0
Richards Bay

TS Sporting
FT


1 – 2

Mbombela

 Spain: Laliga
Eibar
FT


0 – 0

Villarreal

Sevilla
FT


1 – 1

Atl. Madrid

Real Madrid
FT


0 – 2

Real Sociedad

Getafe
FT


1 – 2

Barcelona

 Spain: Laliga2
Almeria
FT


2 – 0

Mallorca

Dep. La Coruna
FT


0 – 0

Lugo

Gimnastic
FT


1 – 0

Cordoba

Osasuna
FT


2 – 1

Cadiz CF

Malaga
FT


0 – 3

Reus Deportiu

 Spain: Segunda Division B – Group 1
Dep. La Coruna B
FT


1 – 1

Valladolid B

San Sebastian Reyes
FT


2 – 0

Navalcarnero

Las Palmas B
FT


0 – 2

Atl. Madrid B

Coruxo FC
FT


1 – 2

Leonesa

Rapido de Bouzas
FT


4 – 1

Unionistas

Ponferradina
FT


2 – 1

Union Adarve

Guijuelo
FT

0 – 0
Internacional de Madrid

Pontevedra
FT


3 – 0

Real Madrid B

Salmantino
FT


3 – 1

Celta Vigo B

 Spain: Segunda Division B – Group 2
R. Oviedo B
FT


3 – 1

Durango

R. Sociedad B
FT


3 – 0

Izarra

Torrelavega
FT


1 – 1

Calahorra

Gernika
FT


0 – 1

Barakaldo

 Spain: Segunda Division B – Group 3
Baleares
FT


2 – 0

Hercules

Ebro
FT


1 – 1

Levante B

Espanyol B
FT


1 – 3

Valencia B

Peralada
FT


2 – 1

Ejea

Ontinyent
FT

0 – 0
Lleida

Barcelona B
FT


1 – 1

Castellon

Sabadell
FT

0 – 0
Olot

 Spain: Segunda Division B – Group 4
UD Ibiza-Eivissa
FT


2 – 1

Melilla

CF Talavera
FT

0 – 0
UCAM Murcia

El Ejido
FT


0 – 0

Malaga B

 Sudan: Premier League
Rabita Kosti
FT

1 – 1
Merreikh El-Fasher

Al-Khartoum
FT

2 – 1
Al-Ahly Merowe

 Tanzania: Ligi Kuu Bara
African Lyon
FT


2 – 0

Stand U.

Biashara Mara United
FT

0 – 0
Singida United

Mwadui
FT


4 – 0

Kagera Sugar

 Tunisia: Ligue Professionnelle 1
Esperance Tunis
FT


2 – 1

Club Africain

 Tunisia: Ligue 2
Djerba
FT

0 – 0
Zarzis

 World: Club Friendly
Bursaspor
FT


1 – 2

Maastricht

Hatayspor
FT


1 – 3

Konyaspor

Roda
FT


2 – 0

Lierse K.

Chatelet
FT


0 – 1

Tubize

Jong PSV
Cancl.

? – ?
KV Mechelen

Kaizer Chiefs
Aban.

? – ?
Werder Bremen

Antwerp
FT

1 – 0
Leuven

Cambuur
FT


0 – 2

KV Mechelen

Hannover
FT

0 – 0
Nijmegen

Stuttgart
FT


2 – 3

Utrecht

Wolfsburg
FT


3 – 0

Vitesse

Confianca
FT

2 – 1
ASA

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *