Football Results from 05-01-2019 | Todaylivescore.com

Football Results from 05-01-2019

 Algeria: Ligue 1
Paradou
FT


0 – 1

MC Alger

 Algeria: Ligue 2
Magra
FT

2 – 2
Harrach

Mostaganem
FT

0 – 1
Skikda

RC Kouba
FT

0 – 0
Amal Bou Saada

Tlemcen
FT

3 – 1
USM Blida

 Angola: Girabola
Onze Bravos
FT

1 – 2
Caala

Sagrada
FT

2 – 0
Cubango

Desportivo Huila
FT

1 – 0
C.R.D. Libolo

Interclube
FT

0 – 1
Petro Atletico

Kabuscorp
FT

3 – 0
Saurimo

 Asia: Asian Cup
United Arab Emirates
FT


1 – 1

Bahrain

 Australia: A-League
Adelaide United
FT


0 – 0

Wellington Phoenix

WS Wanderers
FT


1 – 2

Melbourne Victory

 Australia: National Youth League
Perth Glory U21
FT

4 – 2
Adelaide U21

Sydney FC U21
FT

0 – 3
Central Coast U21

 Australia: W-League
Melbourne Victory W
FT


1 – 0

Melbourne City W

 Benin: Championnat National
Dynamo Abomey
FT

3 – 1
ASVO

FC Esae
15:00

? – ?
ASOS

Soleil
15:00

? – ?
Ayema

USS Krake
15:00

? – ?
JAC

 Bermuda: Premier League
Somerset
00:00

? – ?
X-Roads Warriors

 Brazil: Campeonato Cearense – First Stage
Ferroviario
FT


2 – 3

Atletico-CE

Horizonte
FT


1 – 1

Guarany

 Brazil: Copa Sao Paulo De Juniores
Fluminense U20
FT


7 – 0

Parnahyba U20

Sao Carlos U20
FT


2 – 1

Atlantico EC U20

Taquaritinga U20
FT


4 – 2

Boavista U20

Criciuma U20
FT


2 – 3

America MG U20

Guarani U20
FT


1 – 1

Bahia U20

Batatais U20
FT


0 – 2

Internacional U20

Paulista U20
FT


1 – 1

Porto PE U20

Red Bull Brasil U20
FT


4 – 1

Vila Nova FC U20

Votuporanguense U20
FT


1 – 1

Trem U20

Cuiaba Esporte U20
FT


1 – 0

Botafogo U20

Marilia AC U20
FT


2 – 0

Babacu U20

Velo Clube U20
FT


1 – 1

Rio Claro U20

Francana U20
FT


1 – 0

Horizonte U20

Linense U20
FT


1 – 1

Cruzeiro U20

Marilia FC U20
FT


1 – 5

Nautico U20

Ituano U20
FT


4 – 2

Capital U20

Sinop U20
live 22


0 – 1

Corinthians U20

 Cyprus: First Division
AEL Limassol
FT


1 – 0

Paphos

Anorthosis
FT


0 – 0

Alki Oroklini

Doxa
FT


1 – 2

APOEL

 Cyprus: Division 2
Anagennisi Derynia
FT

1 – 0
Ayia Napa

ASIL Lysi
FT

4 – 1
Thoi Lakatamias

Omonia Aradippou
FT

4 – 2
Sotiras

Othellos Athienou
FT

5 – 2
Chloraka

Voroklinis
FT

1 – 3
Zakakiou

 Czech Republic: Tipsport Liga
FK Pardubice
FT


2 – 2

Chrudim

Prostejov
FT


2 – 1

Presov

 Egypt: Premier League
El Daklyeh
FT


0 – 0

El Ismaily

Al Ittihad
FT


1 – 3

Zamalek

 England: League One
Charlton
FT


1 – 1

Sunderland

Rochdale
FT


0 – 4

Burton

Scunthorpe
FT


2 – 1

Coventry

 England: League Two
Cambridge Utd
FT


2 – 0

Stevenage

Carlisle
FT


3 – 2

Mansfield

Colchester
FT


3 – 3

Notts Co

Crawley
FT


1 – 0

Cheltenham

Lincoln
Postp.

? – ?
Exeter

Macclesfield
FT


1 – 2

Swindon

Morecambe
FT


2 – 2

Crewe

Newport Co
Postp.

? – ?
Port Vale

Tranmere
Postp.

? – ?
Northampton

Yeovil
FT


0 – 1

Bury

 England: National League
Barnet
Postp.

? – ?
Aldershot

Bromley
FT


3 – 2

AFC Fylde

Chesterfield
FT


3 – 3

Ebbsfleet

Dag & Red
FT


4 – 4

Boreham Wood

FC Halifax
FT


0 – 0

Braintree

Gateshead
FT


0 – 1

Maidenhead

Hartlepool
FT


1 – 2

Maidstone

Havant & W
FT


2 – 0

Barrow

Leyton Orient
FT


0 – 3

Salford

Solihull Moors
FT


4 – 1

Eastleigh

Sutton
FT


2 – 1

Harrogate

Wrexham
FT


0 – 1

Dover

 England: National League North
AFC Telford
FT


2 – 1

Spennymoor

Blyth
FT


1 – 1

Alfreton

Boston Utd
FT


1 – 2

Altrincham

Brackley
FT


3 – 1

Ashton Utd

Curzon Ashton
FT


1 – 0

York

Darlington
FT


3 – 0

Kidderminster

FC United
FT


0 – 2

Chester

Guiseley
FT


1 – 1

Leamington

Hereford
FT


1 – 1

Chorley

Southport
FT


1 – 1

Nuneaton

Stockport
FT


3 – 0

Bradford PA

 England: National League South
Chelmsford
FT


2 – 0

Hampton & Richmond

Chippenham
FT


2 – 3

Eastbourne Boro

Dulwich Hamlet
FT


0 – 2

Bath

East Thurrock
FT


2 – 0

Gloucester

Hungerford
FT


2 – 1

Concord

St. Albans
FT


1 – 0

Oxford City

Torquay
FT


4 – 0

Slough

Wealdstone
FT


1 – 1

Dartford

Welling
FT


5 – 3

Truro

Weston-super-Mare
FT


2 – 3

Billericay

Woking
Postp.

? – ?
Hemel Hempstead

 England: Npl Premier Division
Bamber Bridge
FT


3 – 1

Grantham

Basford
FT


3 – 8

Hyde

Buxton
FT


2 – 0

Whitby

Farsley
FT


3 – 3

Warrington

Gainsborough
FT

0 – 0
Nantwich

Lancaster
FT


1 – 0

Matlock

Mickleover
FT


2 – 1

Stalybridge

North Ferriby
FT


0 – 2

Marine

Scarborough
FT


5 – 3

Hednesford

Stafford
FT


1 – 1

Workington

Witton
FT


0 – 1

South Shields

 England: Southern League Central Division
Banbury
FT


6 – 1

Barwell

Bedworth United
FT


0 – 3

Stourbridge

Biggleswade Town
FT


1 – 0

St. Ives

Halesowen
FT


1 – 3

Coalville

Hitchin
FT


3 – 4

AFC Rushden & Diamonds

Kettering
FT


2 – 1

Tamworth

King?s Lynn
FT


1 – 1

Leiston

Lowestoft
FT


0 – 2

Needham Market

Rushall
FT


1 – 3

Redditch

St. Neots
FT


1 – 0

Royston

Stratford
FT


0 – 1

Alvechurch

 England: Southern League South Division
Chesham
FT

0 – 0
Beaconsfield Town

Farnborough
FT


2 – 1

Swindon S

Frome
FT


1 – 0

Wimborne

Harrow
FT


4 – 3

Met. Police

Hartley Wintney
FT


0 – 2

Basingstoke

Hendon
FT


1 – 2

Kings Langley

Merthyr T
FT


1 – 2

Salisbury

Poole
FT

1 – 1
Gosport

Staines
FT


1 – 4

Walton Casuals

Taunton
FT


1 – 1

Dorchester

Weymouth
FT


2 – 1

Tiverton

 England: Isthmian League Premier Division
AFC Hornchurch
FT


1 – 1

Dorking

Bishop’s Stortford
FT


0 – 3

Kingstonian

Bognor Regis
FT


2 – 0

Carshalton

Burgess Hill
FT

0 – 0
Folkestone

Corinthian-Casuals
FT


0 – 0

Harlow

Enfield Town
FT


1 – 1

Lewes

Haringey
FT


3 – 0

Whitehawk

Leatherhead
FT


2 – 1

Potters Bar

Margate
FT


1 – 1

Worthing

Merstham
FT


3 – 0

Wingate & Finchley

Tonbridge
FT


2 – 2

Brightlingsea

 England: Professional Development League
Birmingham U23
FT


3 – 0

Barnsley U23

 England: Fa Cup
Bournemouth
FT


1 – 3

Brighton

Burnley
FT


1 – 0

Barnsley

Manchester Utd
FT


2 – 0

Reading

Sheffield Wed
FT


0 – 0

Luton

Shrewsbury
FT


1 – 1

Stoke

West Brom
FT


1 – 0

Wigan

West Ham
FT


2 – 0

Birmingham

Accrington
FT


1 – 0

Ipswich

Aston Villa
FT


0 – 3

Swansea

Bolton
FT


5 – 2

Walsall

Brentford
FT


1 – 0

Oxford Utd

Chelsea
FT


2 – 0

Nottingham

Derby
FT


2 – 2

Southampton

Everton
FT


2 – 1

Lincoln

Fleetwood
FT


2 – 3

AFC Wimbledon

Gillingham
FT


1 – 0

Cardiff

Middlesbrough
FT


5 – 0

Peterborough

Blackpool
FT


0 – 3

Arsenal

Bristol City
FT


1 – 0

Huddersfield

Crystal Palace
FT


1 – 0

Grimsby

Newcastle
FT


1 – 1

Blackburn

Norwich
FT


0 – 1

Portsmouth

 England: Premier League 2
Chelsea U23
FT


0 – 1

Blackburn U23

Manchester City U23
FT


1 – 5

West Ham U23

 England: Premier League U18
Southampton U18
FT

5 – 1
West Ham U18

Tottenham U18
FT

1 – 0
Swansea U18

Arsenal U18
FT

3 – 1
Brighton U18

Fulham U18
FT

3 – 3
Aston Villa U18

Leicester U18
FT

2 – 3
Chelsea U18

Norwich U18
FT

2 – 1
Reading U18

Stoke City U18
FT

3 – 1
Middlesbrough U18

 Ethiopia: Premier League
Dedebit
FT

1 – 0
Welayta Dicha

Dire Dawa
FT

2 – 1
Bahardar

Ethiopia Bunna
FT

1 – 0
Shire Endaselassie

 France: Coupe De France
Bastia
Pen.


2 – 2

Concarneau

IC Croix
FT


2 – 0

Raon L Etape

Marignane
Pen.


1 – 1

Clermont

Tours
FT


1 – 2

Les Herbiers

Viry-Chatillon
FT


1 – 0

Angers

Amiens
FT


1 – 0

Valenciennes

Bergerac
FT


2 – 1

Niort

Le Puy
FT


0 – 1

Nancy

Lyon Duchere
FT


3 – 0

Nimes

Orleans
AET


3 – 2

Aiglon Lamentin

Pontivyen
FT


2 – 4

Guingamp

Sannois
FT


1 – 0

Montpellier

Gravelines
AET


0 – 3

Villefranche

Red Star
FT


0 – 1

Caen

Schiltigheim
FT


1 – 3

Dijon

Sete
FT


1 – 0

Limonest

St Quentin
AET


1 – 2

Metz

Bourges
FT


0 – 2

Lyon

 Greece: Football League
Chania Kissamikos
FT


0 – 1

Iraklis

Ergotelis
FT


1 – 2

Apollon Larissa

Panachaiki
FT


2 – 1

AO Trikala

 Greece: Division C
Meliteas Melitis
Postp.

? – ?
Kyminion

 Guinea: Ligue 1
Hafia
16:30

? – ?
Fello Star

Wakriya
16:30

? – ?
CO Coyah

 Iceland: Reykjavik Cup
Vikingur Reykjavik
FT


3 – 1

IR Reykjavik

Fjolnir
FT


3 – 1

Leiknir

 India: I-League
Aizawl
FT


0 – 1

Indian Arrows

Churchill Brothers
FT


2 – 0

Minerva

 Israel: Ligat Ha’Al
Shmona
FT


1 – 0

Hapoel Tel Aviv

Hapoel Haifa
FT


1 – 1

Hapoel Hadera

Maccabi Petah Tikva
FT


1 – 2

Maccabi Haifa

Sakhnin
FT


0 – 0

Beitar Jerusalem

 Kenya: Premier League
Sofapaka
FT


2 – 3

Tusker

 Lesotho: Premier League
Kick4Life
FT

1 – 0
Galaxy

Likhopo
FT

0 – 0
Bantu

Matlama
FT

3 – 1
Lioli

 Mexico: Primera Division – Clausura
Monarcas
FT


1 – 3

Toluca

Puebla
FT


1 – 1

Cruz Azul

Queretaro
live HT


1 – 1

Atlas

Monterrey
live HT


1 – 0

Pachuca

 Mexico: Liga De Ascenso – Clausura
Atlante
FT


5 – 1

Cimarrones de Sonora

Zacatecas Mineros
FT


0 – 0

Atl. San Luis

Tampico Madero
FT


2 – 0

Venados

Zacatepec
live HT


1 – 1

Correcaminos

 New Zealand: Football Championship
Hawke’s Bay
00:00

? – ?
Wellington Phoenix Res 2

 Northern Ireland: Irish Cup
Knockbreda
FT


1 – 2

Strabane Athletic

Queens Univ.
FT


6 – 0

Lisburn

Ards
FT


0 – 1

Carrick Rangers

Ballinamallard
FT


5 – 1

PSNI

Cliftonville
FT


0 – 1

Dungannon

Coleraine
FT


2 – 0

H&W Welders

Crusaders
FT


4 – 1

Glentoran

Dergview
FT

3 – 2
Maiden City

Dundela
FT


1 – 3

Ballymena

Glenavon
FT


5 – 0

Rosemount Rec

Institute
FT


0 – 2

Warrenpoint

Larne
FT


2 – 1

Newry City

Limavady
FT


0 – 2

Larne Technical Old Boys

Linfield
FT


1 – 0

Ballyclare

Loughgall
FT


1 – 4

Crumlin Star

Portadown
FT


5 – 1

Abbey Villa

 Pakistan: Premier League
Afghan FC
FT


0 – 4

Muslim

Karachi Port Trust
FT

2 – 1
National Bank of Pakistan

Pakistan Air Force
FT


2 – 2

SNGPL

 Portugal: Primeira Liga
Maritimo
FT


2 – 1

Portimonense

 Portugal: Segunda Liga
FC Porto B
FT


2 – 2

Benfica B

 Portugal: Liga Revelacao U23
CD Cova da Piedade U23
FT


1 – 3

Benfica U23

Estoril U23
FT


2 – 1

Braga U23

Guimaraes U23
FT


5 – 3

Academica U23

Maritimo U23
FT


2 – 2

Feirense U23

Portimonense U23
FT


0 – 3

Sporting U23

 Republic Of The Congo: Ligue 1
Nico-Nicoye
FT

1 – 0
Inter Club

Kondzo
FT

1 – 4
Otoho d’Oyo

V. Club Mokanda
FT

2 – 0
Leopard

 Rwanda: National Football League
AS Kigali
FT

3 – 2
Espoir

Gicumbi
FT

1 – 0
Etincelles

Kirehe
FT

1 – 1
Sunrise

Musanze
FT

1 – 2
Rayon Sport

 Saudi Arabia: King Cup
Al-Ettifaq
FT

3 – 0
Al Draih

Al Khaleej
FT

5 – 1
Al Muzahmiyya

Al-Hilal
FT

9 – 0
Al Drae

Al-Raed
FT

5 – 1
Arar

Al Taqdom
FT

3 – 0
Al Taee

Al Watani
FT

0 – 2
Al Ansar

Ohod
FT

2 – 0
Al-Sharq

Al Ahli SC
FT

4 – 0
Al Riyadh

 Scotland: Championship
Ayr
FT


0 – 1

Falkirk

Dundee Utd
FT


1 – 1

Partick Thistle

Dunfermline
FT


2 – 2

Alloa

Inverness
FT


1 – 2

Queen of South

 Scotland: League One
Arbroath
FT


1 – 0

Brechin

Dumbarton
FT


2 – 3

Forfar Athletic

East Fife
FT


1 – 2

Airdrieonians

Raith
FT


5 – 1

Stenhousemuir

Stranraer
FT


1 – 2

Montrose

 Scotland: League Two
Annan
FT


2 – 0

Elgin City

Cowdenbeath
FT


2 – 0

Berwick

Edinburgh City
FT


0 – 1

Stirling

Peterhead
FT


1 – 2

Clyde

Queen’s Park
FT


2 – 2

Albion Rovers

 Scotland: Lowland League
Vale Of Leithen
FT

5 – 4
Edusport Academy

Whitehill Welfare
FT

1 – 1
Spartans

BSC Glasgow
FT

1 – 1
Civil Service Stroll

Cumbernauld Colts
FT

0 – 3
East Kilbride

East Stirlingshire
FT

3 – 3
Kelty Hearts

Gretna 2008
FT

5 – 2
Dalbeattie Star

Stirling University
FT

1 – 1
Edinburgh University

 Scotland: Highland League
Buckie Thistle
FT

0 – 4
Brora Rangers

Deveronvale
FT

2 – 1
Clachnacuddin

Formartine Utd
FT

14 – 1
Fort William

Huntly
FT

2 – 1
Keith

Inverurie Loco Works
FT

3 – 2
Strathspey Thistle

Lossiemouth
FT

0 – 4
Rothes

Nairn County
FT

1 – 2
Fraserburgh

Turriff Utd
FT

0 – 1
Cove Rangers

Wick Academy
FT

0 – 0
Forres Mechanics

 Senegal: Ligue 1
Generation F.
FT

1 – 1
Dakar SC

Niary Tally
FT

2 – 0
Mbour Petite Cote

 South Africa: Premier League
Kaizer Chiefs
FT


1 – 2

Mamelodi Sundowns

Polokwane
FT


3 – 2

Amazulu

Free State Stars
FT


1 – 2

Bidvest Wits

Highlands
FT


2 – 2

Orlando Pirates

Supersport Utd
FT


0 – 1

Cape Town City

 South Africa: First Division
Pretoria U.
FT


1 – 1

Real Kings

Tshakhuma
FT

1 – 2
Uthongathi

Ubuntu Cape Town
FT


2 – 3

Ajax Cape Town

Witbank
FT


1 – 2

Cape Umoya United

 Spain: Laliga
Valladolid
FT


0 – 1

Rayo Vallecano

Alaves
FT


2 – 1

Valencia

Huesca
FT


2 – 1

Betis

 Spain: Laliga2
Extremadura UD
FT


3 – 0

Alcorcon

Gijon
FT


1 – 2

Zaragoza

 Spain: Segunda Division B – Group 2
Tudelano
FT


2 – 2

R. Union

Ath Bilbao B
FT


2 – 0

CD Vitoria

Amorebieta
FT


0 – 1

Gijon B

Leioa
FT


2 – 1

Langreo

UD Logrones
FT


1 – 0

Santander

 Spain: Segunda Division B – Group 3
Conquense
FT

0 – 0
Alcoyano

Villarreal B
FT


1 – 0

Badalona

 Tanzania: Ligi Kuu Bara
Lipuli
FT


2 – 1

Coastal Union

Mbao
FT


0 – 0

Alliance

 Tunisia: Ligue 2
AS Marsa
FT

2 – 0
Ariana

CO Medenine
FT

1 – 1
ES Jerba

Gafsa
FT

4 – 1
CS Jebeniana

Hamam-Sousse
FT

2 – 0
Kasserine

Korba
FT

1 – 0
Oued Ellil

Menzel Bourguiba
FT

2 – 0
Jendouba Sport

Olympique Beja
FT

0 – 0
Sfax Railways

Rades
FT

1 – 2
Kerkennah

Sidi Bouzid
FT

0 – 3
Chebba

Slimane
FT

3 – 2
Siliana

SS Sfaxien
FT

0 – 0
Sporting Ben Arous

Ariana
Postp.

? – ?
Sfax Railways

AS Marsa
Postp.

? – ?
Djerba

Chebba
Postp.

? – ?
Kerkennah

CO Medenine
Postp.

? – ?
Slimane

ES Jerba
Postp.

? – ?
Oued Ellil

Hamam-Sousse
Postp.

? – ?
Menzel Bourguiba

Kasserine
Postp.

? – ?
Sporting Ben Arous

Korba
Postp.

? – ?
Siliana

Olympique Beja
Postp.

? – ?
Zarzis

Rades
Postp.

? – ?
CS Jebeniana

Sidi Bouzid
Postp.

? – ?
Gafsa

SS Sfaxien
Postp.

? – ?
Jendouba Sport

 Uganda: Premier League
Bright Stars
FT

0 – 0
Vipers

Jinja
FT


1 – 1

URA SC

Villa
FT


0 – 1

BUL

 Wales: Premier League
Caernarfon
FT


3 – 1

Carmarthen Town

Cardiff Metropolitan
FT


3 – 0

Bala

Druids
FT


2 – 5

Barry

Llanelli
FT


2 – 1

Llandudno

 Wales: Division 1
Afan Lido
FT


0 – 4

Haverfordwest

Ammanford
FT


1 – 1

Cwmamman United

Briton Ferry
FT


0 – 2

Undy

Cambrian & Clydach
FT


3 – 1

Goytre AFC

Cwmbran Celtic
FT


2 – 1

Taffs Well

Pontypridd
FT

0 – 2
Goytre Utd

Ton Pentre
FT


0 – 3

Penybont

 Wales: Cymru Alliance
Gresford
FT

2 – 0
Denbigh

Ruthin
FT

2 – 1
Holywell

Airbus
FT

1 – 2
Prestatyn

Buckley
FT

0 – 2
Bangor City

Guilsfield
FT

1 – 2
Conwy Borough

Holyhead
FT

1 – 4
Flint

Porthmadog
FT

4 – 2
Penrhyncoch

Rhyl
FT

3 – 1
Llanrhaedr

 World: Club Friendly
Khonkaen
FT

0 – 1
Buriram

Holstein Kiel U19
FT

2 – 4
TSV Havelse U19

Ilves
FT


3 – 2

TPV

Internacional de Limeira
FT


1 – 0

Caldense

Jong Utrecht
FT


1 – 2

Sparta Rotterdam

Telstar
FT

3 – 1
Oostzaan

Mlandege
FT


1 – 1

KMKM

Deportivo M.
FT

0 – 4
Comunicaciones

Mainz
FT


4 – 0

TuS Marienborn

Waalwijk
FT


3 – 0

Katwijk

Antwerp
FT


1 – 0

Virton

Hottur
FT


2 – 0

Tindastoll

Rouen
FT


1 – 0

Dieppe

Young Africans
FT


0 – 3

Azam

Botafogo SP
FT


1 – 0

Sertaozinho

Jacyoba
18:30

? – ?
Itabaiana

Alagoinhas
FT


4 – 2

Boca Junior

Botafogo PB
FT


4 – 2

Serrano PB

Hercilio Luz
FT


0 – 1

Novo Hamburgo

Lagarto
FT

0 – 0
Fluminense de Feira

Nautico
FT


0 – 1

Treze PB

Coruripe
FT


0 – 0

Sergipe

Achuapa
FT


1 – 2

Sanarate

Municipal
FT


3 – 0

Aguila

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *